Tylne zasilenie w QB 79

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

gosc2009
Posty: 4
Rejestracja: 2011-05-11, 13:51
Lokalizacja: k. Gdyni

Tylne zasilenie w QB 79

Post autor: gosc2009 »

Gdzieś na necie widziałem QB 79 zasilanego nie w klasyczny sposób, czyli butla z przodu pod lufą, tylko butla osadzona w kolbie i wtedy QB zasilane od tyłu. Bardzo chciałbym mieć osadę podobną do tej na foto, z takim właśnie zasilaniem CO2 - czyli albo uzupełnianej butli 88g, albo tej od paintballa. Czy spotkaliście się z takim rozwiązaniem i czy jest ono możliwe. Mojego QB jeszcze nie rozbierałem, więc nie wiem jak to jest rozwiązane w środku. Za wszelkie linki lub wskazanie osoby co by mi takie coś wykonała - poza osadą bo to zamierzam zrobić sam, będę bardzo wdzięczny. No i ogólnie proszę o skomentowanie i tego rozwiązania, czy ma ono sens, itp. Poniżej w/w zdjęcia innych karabinków z rozwiązaniem na jakim mi zależy.

Obrazek

Obrazek
Slavia 631
QB 79
Dan Wesson 6"
Awatar użytkownika
citmaster
Posty: 199
Rejestracja: 2010-03-21, 23:04
Lokalizacja: z Chin

Post autor: citmaster »

Ja kiedyś, gdzieś widziałem taki układ tyle, że miała wężyk "mambe" (czy jak on się tam zwie ) Podłączony był na przodzie i leciał na zewnątrz do butli w bace :-?
At 44 BP .177 & Leoś 4,5-14x50 SF
http://www.youtube.com/watch?v=K1t4pGxYG0o
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

A ja wczoraj troszkę postrzelałem z QB78 z butlą z przodu 200bar moc około 14Julianów. Wyważony w sam raz dla mnie. Poza tym to wolałbym czegoś wybuchowego nie trzymać przy ...twarzy.
AA EV2 + EB10x42
gosc2009
Posty: 4
Rejestracja: 2011-05-11, 13:51
Lokalizacja: k. Gdyni

Post autor: gosc2009 »

Ja wiem, że tak ona jest wyważona i dobrze działa, ale jakoś mi się podoba taki mniej klasyczny wygląd. A z tego co wiem, to przecież karabinki do paintballa mają identycznie zasobnik z co2 przy twarzy i nie słyszałem nigdy o jakimś wypadku. No tylko właśnie, na ile taki samorobny system, np z tym wężykiem będzie szczelny i bezpieczny.
Slavia 631
QB 79
Dan Wesson 6"
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Paintball nie jest na co2 tylko na powietrze.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Strzelec31
Posty: 319
Rejestracja: 2010-01-03, 15:40
Lokalizacja: Kuźnica Katowska

Post autor: Strzelec31 »

maximus pisze:Paintball nie jest na co2 tylko na powietrze.
Ojj to zależy ;)
Najczęściej Markery zasilane są HP i Co2... Jedynie w Markerach elektopneumatycznych zalecane jest stosowanie HP :>
QB78(.177) + Gamo 6-24x50AOE
Pilne:
!Zaginiona!
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Może ja miałem do czynieia raczej ze sprzętem z wyższej półki (ale sie przechwalam ;) ) i stąd moje przekonanie że tylko HP. Dzięki za wyprowadzenie z błędu.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez maximus, łącznie zmieniany 1 raz.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Bastik
Posty: 10
Rejestracja: 2011-09-11, 16:12
Lokalizacja: opole

Post autor: Bastik »

Witam.

A czy ktoś próbował przerobić w qb78 nakrętkę od Co2 tak by można było ją ładować z butli lub pompką. Czy ktoś może orientuje się jakie ciśnienie wytwarzają dwa standardowe naboje co2 umieszczone w zasobniku.
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Zdecydowanie niższe niż w PCP. Coś mi się obiło o uszy że 80 bar. Tak że nic z tego panie kochany.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

Mi się wydaję, że kiedyś czytałem, że jedna kapsułka ma około 4bar więc dwie to było by 8, ale pewności nie mam.
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
Awatar użytkownika
sp7
Posty: 266
Rejestracja: 2011-05-14, 21:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: sp7 »

Panie - widzisz i nie grzmisz ! :oops:
Ciśnienie to nie matematyka, jedna kapsułka + 1 kapsułka = 2 kapsułki.
I tyle prawdy , a czy ich będzie jedna czy tysiąć ciśnienie będzie zawsze takie samo, równe, zależne tylko od temperatury.
I tak długo jak w zbiorniku będzie choć minimum gazu w postaci ciekłej będzie równe ciśnienie - zależne tylko od temperatury i wynosi około 70 bar w temperaturze 30 st.C.
Temperatura krytyczna to ponad 31 st.C, powyżej tej temperatury gazu nie da się skroplić - co w praktyce znaczy że ciśnienie w pojemniku z ciekłym dotąd CO2 raptownie wzrasta bo nastepuje całkowita przemiana cieczy w gaz.
Efekt - porównywalny z eksplozją bomby - jak zasobnik nie ma bezpiecznika ciśnieniowego to bum z wszelkimi konsekwencjami jest nieuniknione.
.
Ludzie najpierw poczytajcie, a dopiero później kombinujcie jak sobie krzywdę zrobić.
Zresztą w temacie zamiany CO2 na powietrze napisano w necie już chyba wszystko, i nie wiem jak byście się starali to nic nowego już nie wydumacie.

Google Waszym przyjacielem jest ! :shock:
motto tak mądre, że aż ukraść je koledze musiałem:
"Jeśli broń zabija, to długopisy robią błędy ortograficzne"
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Heniek nie denerwuj się bo ci ciśnienie skoczy :P a serio to dobrze gadasz:)
Inną kwestą jest to, że QB nie ma regulatora i przy tak małej objętości kartusza z każdym strzałem spada w nim ciśnienie. Poczyniłem swego czasu taki test. Zdjąłem charakterystykę na CO2 (jeden nabój) i zatankowałem kartusz powietrzem do 70 Bar.

Obrazek


Obrazek

Jak widać sensu to specjalnie nie ma. No chyba że podpiąć butle paintballową z regulatorem.
Awatar użytkownika
sp7
Posty: 266
Rejestracja: 2011-05-14, 21:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: sp7 »

Nie, no nie denerwowałem się - ja już przywykłem. :o
A styl tylko taki co by zauważonym zostać - w celach takich więcej dydaktycznych. :roll:
CO2 ma na 100% w równej temperaturze równe ciśnienie - bo to fizyka.
Ale haczyk jest taki , że trzeba mu dać czas na jego "odnowienie" i zapewnić dokładnie tą samą temperaturę.
I tu kolejny haczyk - temperatura spada jak się rozpręża - czyli uzupełnia swe ciśnienie.
Gazowa kwadratura koła.
Zasada jest jedna - strzelanie na dniówkę wolno i rozmysłem, tak jak by śrut był z 24 -ro karatowego złota, zero magazynków - bo to już akord.
Przy zachowaniu tych podstaw stabilność Vo jest wystarczająca dla strzelectwa rekreacyjnego, a wygoda nie do przecenienia. :mrgreen:
motto tak mądre, że aż ukraść je koledze musiałem:
"Jeśli broń zabija, to długopisy robią błędy ortograficzne"
Bastik
Posty: 10
Rejestracja: 2011-09-11, 16:12
Lokalizacja: opole

Post autor: Bastik »

To najlepszym rozwiązaniem było by ładowanie z butli.
Awatar użytkownika
sp7
Posty: 266
Rejestracja: 2011-05-14, 21:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: sp7 »

Na pewno tak, z tym że to ciut nie wygodne - ja preforuje bez uwięzi.
motto tak mądre, że aż ukraść je koledze musiałem:
"Jeśli broń zabija, to długopisy robią błędy ortograficzne"