Leapers 3-9x32 Mini AOMDL R/G

Moderator: Hiszpan63

Tsichy
Posty: 243
Rejestracja: 2011-05-04, 16:53
Lokalizacja: Sosnowiec

Leapers 3-9x32 Mini AOMDL R/G

Post autor: Tsichy »

Witam - dostałem w prezencie taką lupkę i mam pytanie ! Czy pociągnie na BSA L Tactical ? Nie wiem czy można ją posadzić na BSA - ie ? No i montaż ? Chyba jednoczęściowy byłby najlepszy ?
Tsichy
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Ogólnie Leapers'y sa wytrzymałymi lunetkami.
Lecz możesz mieć kłopot z doborem montażu jednoczęściowego do tej lunetki.
Odpowiedni będzie montaż pojedyńczy z podwójnymi śrubami.
Na przykład taki.
Warto zainwestować w droższy montaż np Sportsmatch. Będziesz miał pewność że obędzie się bez niespodzianek.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Tsichy
Posty: 243
Rejestracja: 2011-05-04, 16:53
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Tsichy »

A czy ten nie będzie lepszy Leapers AccuShot Sredni Krótki 1/11 mm ?
---
No i chyba to jest dwuczęściowy !?
Ostatnio zmieniony 2011-05-04, 20:21 przez Tsichy, łącznie zmieniany 1 raz.
Tsichy
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Jeśli masz pewność że luneta się zmieści na nim...
Jest to jednak chiński produkt i z jakością metalu z jakiego wykonany jest montaż oraz śruby różnie to bywa.
Może Tobie jeździć po szynie na dosyć kopiącym BSA.
Polecam jednak Sportsmatch T04C
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Tsichy pisze:Czy pociągnie na BSA L Tactical ? Nie wiem czy można ją posadzić na BSA - ie ? No i montaż ?
Pierwsza sprawa , to to , że ta lupka jest zbyt krótka , żeby posadzić ją na zwykłym montażu :P No chyba , że masz "łabędzią" szyję i wyciągniesz się w kierunku lupy. Potrzebny jest taki montaż , że powiem od razu , właśnie ten montaż ; http://kolba.pl/produkt/montaz-jednocze ... -1330.html ... chyba , że stać Cię na podobnej konstrukcji , lepszego producenta .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
cheng13
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 648
Rejestracja: 2010-10-24, 10:37
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: cheng13 »

BeSa ma szynę Maxigrip, ja na swojej miałem też krótką lupkę (Swiss Arms 3-9x40) i posadziłem na podwójnym montażu dołączonym do lunety. Spokojnie wytrzymała kilka miesięcy, później kupiłem Leapersa i zmieniłem optykę wraz z montażem.
Szyna Maxigrip jest osadzona na specjalnej taśmie tłumiącej drgania karabinka. Też zastanawiałem się nad jakimś specjalnym montażem, ale kol. Green Thunder rozwiał moje wątpliwości, szkiełko spokojnie wytrzymało na dwuczęściowym.
To co znalazł Hiszpan63 to chyba najlepsze wyjście, bo trzeba pamiętać że BeSa ma wystającą śrubę stopującą na szynie i dalej "do tyłu" montażu nie przesuniesz. A tak masz jednoczęściowy, czyli solidny na sprężynową wiatrówkę i do tego wygodny dla oka.
Pozdrawiam
J.
orzeszki....koniecznie :)
Tsichy
Posty: 243
Rejestracja: 2011-05-04, 16:53
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Tsichy »

Dzięki za porady, skorzystam z rady Hiszpana.
Tsichy
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Kolego Tsichy czy możesz podzielić.się wrażeniami z użytkowania tytułowej lupki? Nigdzie.nie mogę nic.znaleźć na jej temat...
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

mildot, ... wiem , że pytałeś o to samo na beżowym ;) ... ja ponownie zwracam uwage na długość samego celownika i wygodę lub raczej jej brak :-? przy składaniu się do strzału
Hiszpan63 pisze:lupka jest zbyt krótka , żeby posadzić ją na zwykłym montażu No chyba , że masz "łabędzią" szyję i wyciągniesz się w kierunku lupy.
... W przypadku Twojego Hw35 (skadinąd b..dobry karabin) nawet montaż przesunięty może nie zapewnić wygody użytkowania ;) Wersje mini sprawdzają się na karabinkach z chwytem pistoletowym i krótką lub regulowaną kolbą np. iż-61 ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Tsichy
Posty: 243
Rejestracja: 2011-05-04, 16:53
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Tsichy »

Kolego Mildot - trudno mi odpowiedzieć na Twoje pytanie, ponieważ nie wiem, do jakiego strzelania chcesz używać mini Leapersa. Ja potrzebowałem małej , lekkiej lunety, ponieważ strzelamy z Kolegami na dość krótkich dystansach - 20 - 40 m. w hali poprzemysłowej. Strzelam z BSA LTac. z cofniętym montażem ( polecił mi go Hiszpan, dzięki) obraz jest, jak dla mnie, wyrazisty, mogę podświetlić siatkę(jest dość szaro w hali), nie ma problemu z ostrością i zero trzyma zamurowane. Przeszło przez lunetę ok. 1500 - 2000 strzałów i jak na razie, nie ma najmniejszych problemów.Co do innych form użytkowania nie jestem Ci w stanie odpowiedzieć, ponieważ nie strzelam tarczek i nie wiem jak się będzie sprawować w takich sytuacjach. Ja jestem zadowolony, jest nie duża, wygodna, ma AO, nie ;peka;,podświetlenie się sprawdza i cena! Ale to już chyba indywidualna sprawa każdego z Nas ! Pozdrawiam.
Tsichy
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Dziękuję za wszystkie opinie i rady. Ostatecznie zakupiłem BTrophy XLT of MFor'a. Nie tak mała, ale wystarczająco lekka i z pełnym wypasem jak na moje potrzeby. Gdyby jeszcze mildocik był... ale z DOA600 też na razie dam radę. Trzeba się tylko ostrzelać. I tak najczęściej tarczki na tałej odległości strzelam więc środek krzyża jest najważniejszy i przeszkadzajki tylko od czasu do czasu się przydają. :)
:-D