SIMMONS 3-9x40 Pro Sport 25 lat gwarancji?!?

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
yarraky
Posty: 53
Rejestracja: 2011-01-09, 12:32
Lokalizacja: Poznań / Środa Wlkp.

SIMMONS 3-9x40 Pro Sport 25 lat gwarancji?!?

Post autor: yarraky »

Hey, czy ktoś z użytkowników miał kontakt z tą lupką lub zna jakieś opinie na jej temat?
Niedługo będę kupował lunetę, w sumie wybór miał paść na DOC'a ale ten model Simmons'a zwrócił moją uwagę - a szczególnie fakt 25 lat gwarancji. Może wie ktos co ona obejmuje czy to zwykły chwyt. Cena obu zbliżona.
Obrazek
Slavia 634 + DOC
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

A ten Simmons nie ma czasem Duplexa ?? W porównaniu z DOC-em to wypada blado :/ ... no chyba , że kusi Cię aktualna promocja w Kolterze i atrakcyjna cena ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Hiszpan63 pisze:A ten Simmons nie ma czasem Duplexa ??
Właśnie że ma duplexa, lecz z tego też da się strzelać. :)
Niedawno czytałem że komuś się rozpadł się taki na sprężynie. Być może to pojedyńczy przypadek, lecz i tak raczej brał bym coś sprawdzonego pomimo tego że cena może być zachęcająca.
Lunetka powinna siedzieć na karabinku nie wędrować po serwisach. :)

Gdyby były naprawdę dobre raczej częściej by gościły na karabinkach niż PP, Leapers'y, DOC'i.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
peyalo
Posty: 584
Rejestracja: 2009-12-18, 11:30
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: peyalo »

:) Mam i nie narzekam.Na mojej Slawii sie trzyma a rozpadł się pewno na jakimś TURBO Hatsanie,rzeczywiście ma Dupleksa i jest inny niż DOC .Da się jednak użytkować a ja się ze sprzętem nie pieszczę.Wtedy jak go dostałem to był droższy niż DOC więc może stad był mniej popularny.Niemniej Doc wydaje mi się masywniejszy i solidniejszy.
Niewielka Zbrojownia
Awatar użytkownika
yarraky
Posty: 53
Rejestracja: 2011-01-09, 12:32
Lokalizacja: Poznań / Środa Wlkp.

Post autor: yarraky »

ten za 298 zł matowy jest niedostępny zarówno jak ten za 198 zł błyszczący- w kolterze. Chyba nie będę cudował i zostane przy DOC'u, choć kusi mnie jeszcze Leapers [5th Gen Series] 3-9x40 MilDot TF2 z ustawioną paralaksą na 32m czego w DOC'u nie doświadczę ;?
Slavia 634 + DOC
Awatar użytkownika
blind1
Posty: 361
Rejestracja: 2011-04-16, 17:32
Lokalizacja: Nowodwory

Post autor: blind1 »

yarraky pisze: Chyba nie będę cudował i zostane przy DOC'u.

.. i to jest słuszna koncepcja. ;)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Ale bez żadnego kłopotu w doc-u możesz mieć paralaksę na dystans jaki ci pasuję.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
yarraky
Posty: 53
Rejestracja: 2011-01-09, 12:32
Lokalizacja: Poznań / Środa Wlkp.

Post autor: yarraky »

Ale bez żadnego kłopotu w doc-u możesz mieć paralaksę na dystans jaki ci pasuję.
no ok ale czy nie stracę gwary jak sam przefokusuje?
Slavia 634 + DOC
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

yarraky pisze:no ok ale czy nie stracę gwary jak sam przefokusuje?
W DOC-u przefokusowanie polega na kręceniu zewnętrznym pierścieniem na obiektywie. Metoda bezinwazyjna i nie pozostawiająca żadnych śladów .Spokojnie wracasz do ustawień fabrycznych. A np. w Cekausie kupując DOC-a możesz go zamówić już przefokusowanego na żądany dystans ... Bodaj salon Delty również to praktykuje ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
yarraky
Posty: 53
Rejestracja: 2011-01-09, 12:32
Lokalizacja: Poznań / Środa Wlkp.

Post autor: yarraky »

ooooo to super bo właśnie mam zamiar kupić w salonie delty. Cena jak w cekausie lecz przesyłka free :)
Slavia 634 + DOC
Awatar użytkownika
yarraky
Posty: 53
Rejestracja: 2011-01-09, 12:32
Lokalizacja: Poznań / Środa Wlkp.

Post autor: yarraky »

... Bodaj salon Delty również to praktykuje ...
Wycwanili się i chcą za to 50 zł :evil: a poza tym 2-3 tyg czekaniaa mój BKL już dziś przyszedł :mrgreen: . Jakoś trudnodostępny ten DOC w tej chwili, wszędzie braki....pozostaje Cekaus. Zanim go kupię - co sądzicie o BT 3-9x40 BOX za 350 zł nówka lecz bez gwarancji?
Slavia 634 + DOC
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Zależy od kogo.
Awatar użytkownika
yarraky
Posty: 53
Rejestracja: 2011-01-09, 12:32
Lokalizacja: Poznań / Środa Wlkp.

Post autor: yarraky »

praktycznie nikt pewny, ryzyk fizyk
Slavia 634 + DOC
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

BT mocny ale wziął bym delte bo ma długą gwarancje. Zapytaj na iwebie w k/s. Napewno coś się znajdzie.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
yarraky
Posty: 53
Rejestracja: 2011-01-09, 12:32
Lokalizacja: Poznań / Środa Wlkp.

Post autor: yarraky »

Panowie, podobno nie można już tak łatwo przefokusować DOC'a, dostałem info od Cekaus'a - jest jakaś nowa dostawa gdzie te pierścienie są klejone. Stąd może ta cena 50 zł Delty za przefokusowanie. :x No trudno, będzie w oryginale ;)
Slavia 634 + DOC