Crosman 1377c a'la match

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
pablorudnik
Posty: 352
Rejestracja: 2011-02-01, 16:42
Lokalizacja: Zwierzyniec

Crosman 1377c a'la match

Post autor: pablorudnik »

Niedawno zapragnąłem mieć jakiegoś pistola,z którego można jako tako i celnie postrzelać.Obycia z krótkimi pneumatykami zbytniego nie miałem (kiedyś za małolata pykałem z ojcowego łucznika wz.70,no i miałem krótko walthera cp-99).Wybór padł na crosmana pompkę (nie chciałem dodatkowych kosztów) 1377c,powodem była też cena bo trafiłem igiełkę(wypluła może z 50 śrutów) za kwotę 200zł.Pistol zaskoczył mnie prostotą użytkowania i sporymi możliwościami "tjuningowymi".Jak na razie doszczelniłem połączenie korpus lufa,zmieniłem szczerbinkę na harnasiową,zmiękczyłem spust i całego wyczyściłem i odpowiednio nasmarowałem.Plastiki rękojeści i osłony pompki przyprawiły mnie o konwulsje (i ślady przyszczypnięcia na lewej dłoni :evil: ) i poszły do utylizacji.Na ich miejsce założone zostały okładziny z nieśmiertelnej sklejki (produkcja ich była prowadzona w tempie "chińskiej sortowni taśmowej grochu" z powodu gorączki przedświatecznej,dosłownie w jednej ręce grabie w drugiej pilnik).Ergonomia pistola wzrosła o 300%.Mam jeszcze zamiar poprawić w nim następujące rzeczy:
-poprawa koronki lufy
-mocniejsza sprężyna zbijaka z prowadniczką
-zmian języka spustu na jakiś wygodniejszy
-przedłużenie popychacza śrutu
-ewentualnie nowa ósemka i metalowy zamek(jak się podreperuję finansowo)
Z zakupu jestem w 1000% zadowolony pistol strzela miodnie już teraz.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
:) FWB 300s U + Leapers 3-9x40 TF2 :)
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

Bardzo ładny gratuluję pracy i miłej zabawy.
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Hej kolego czy Ty czasem nie planujesz zdobyć ZŁOTEGO PUCHARU DOBROMIRA w tym roku? :) hehe
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
peyalo
Posty: 584
Rejestracja: 2009-12-18, 11:30
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: peyalo »

:) Paweł nie przejmuj się hi hi "Róbmy Swoje",podziwiam tempo i rozmach prac oby tak dalej :D
Niewielka Zbrojownia
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Extra, niezły magik z ciebie. Świetna robota.
Awatar użytkownika
pablorudnik
Posty: 352
Rejestracja: 2011-02-01, 16:42
Lokalizacja: Zwierzyniec

Post autor: pablorudnik »

JesperKyd pisze:Hej kolego czy Ty czasem nie planujesz zdobyć ZŁOTEGO PUCHARU DOBROMIRA w tym roku? :) hehe
Z tym dobromirem to trochę przesada,po prostu robię to co lubię.Z "drewienkami" to taki powrót do korzeni,za dzieciaka ojciec zrobił mi z drewna kopię naganta i H&K P6(mieliśmy mały warsztacik na strychu w bloku),przyglądałem się uczyłem,pózniej do kolekcji doszedł Colt 1911 i Mauser c96 tylko wykonane moimi rękami.Radocha była przednia i jakie oczy chłopaków jak bawiliśmy się w "wojnę" na osiedlu.Teraz jest tak samo czytam,czytam i uczę się,coś tam się rodzi w głowie i próbuję to zrealizować czasami się udaje czasami nie(okładziny chwytu robiłem w sobotę,ale na pałę i nie wyszły tak jak powinny i poszły do pieca,te są drugim projektem)
:) FWB 300s U + Leapers 3-9x40 TF2 :)
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Masz talent, umiejętności i dobrze to wykorzystujesz.
Zaje.... Tobie te drewienka wychodzą.
A może podpowiesz mi jak zrobić ryflowanie na rękojeści karabinka z tego posta http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=77268
Pochwalę się że sprzecik ten jest już w drodze do mnie i brakuje mi w nim własnie czegoś takiego.
Dremelkowanie odpada, po prostu nie podoba mi się to.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Dla mnie bomba :D ... można zazdrościć ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
pablorudnik
Posty: 352
Rejestracja: 2011-02-01, 16:42
Lokalizacja: Zwierzyniec

Post autor: pablorudnik »

JesperKyd pisze:Dremelkowanie odpada, po prostu nie podoba mi się to.
Trudno mi coś sensownego wymyslić jak dremelkowanie odpada.Co do naniesienia jakichkolwiek wzorów(oczywiście po usunięciu starego lakieru) to polecał bym arkusz grubej foli samoprzylepnej,na niej rozrysować wzory,wyciąć środki,nakleić,pózniej delikatnie nożykiem naciąć po liniach wzoru(od 0,5-1mm) i od linii obrysu do środka wzoru ostrugać do nadciętej głębokości i pózniej oszlifować papierkiem.Powstało by takie delikatne zaniżenie o kształcie wzoru.Na tym zaniżeniu można rozrysować siatkę w romby i delikatnie po liniach wypiłowywać rowki kawałkiem brzeszczota o ukośnie uciętym końcu.Robota delikatna i dosyć żmudna,ale do wykonania.Jutro to wypróbuję na jakimś kawałku drewna i wrzucę fotkę.
:) FWB 300s U + Leapers 3-9x40 TF2 :)
Awatar użytkownika
sadysta
Posty: 323
Rejestracja: 2008-11-26, 17:18
Lokalizacja: z lasu

Post autor: sadysta »

Okropnie... mi się podoba :mrgreen: .
Kurnik , pomidory i ogórki.
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

"Elegancja Francja " super Ci wychodzą te osady a tempo masz zarębiste :shock:
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
pablorudnik
Posty: 352
Rejestracja: 2011-02-01, 16:42
Lokalizacja: Zwierzyniec

Post autor: pablorudnik »

To co wczoraj wypunktowałem dzisiaj zrobiłem już w wolniejszym mniej stresujacym tempie
-poprawa koronki lufy
-mocniejsza sprężyna zbijaka z prowadniczką
-zmian języka spustu na jakiś wygodniejszy+jeszcze jedna sprężynka podpierająca spust
-przedłużenie popychacza śrutu
-dłuższa i barzdziej miękka sprężyna w prowadnicy(ta od zęba spustowego bijnika)
I na tym koniec poprawek,metalowy zamek i ósemkę na razie sobie odpuszczę (mam terminowy zakaz używania funduszy "rodzinnych"do dla mnie tylko wiadomych celów :mrgreen: )
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
:) FWB 300s U + Leapers 3-9x40 TF2 :)
Awatar użytkownika
citmaster
Posty: 199
Rejestracja: 2010-03-21, 23:04
Lokalizacja: z Chin

Post autor: citmaster »

Jak nie lubie pistoletów to na tym aż grzech oka nie zawiesić :P

Dobra robota pozdrawiam :mrgreen:
At 44 BP .177 & Leoś 4,5-14x50 SF
http://www.youtube.com/watch?v=K1t4pGxYG0o
Awatar użytkownika
Kamilion
Posty: 4
Rejestracja: 2011-08-13, 22:41
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Kamilion »

A ja chciałbym zakupic takie okładziny do mojego Crosmana 1377 więc jezeli ktos moze pomóc, zaoferowac to prosze o kontakt. Moje GG 301872.
Ten crosman byl wlasnie wystawiony na allegro, poszedl za 349zl. Oto link do aukcji...
http://allegro.pl/crosman-1377-1377c-tu ... 25877.html
Kamilion
Awatar użytkownika
pablorudnik
Posty: 352
Rejestracja: 2011-02-01, 16:42
Lokalizacja: Zwierzyniec

Post autor: pablorudnik »

Widzę,że mój crosik zmienił znów właściciela :mrgreen: .Co do zrobienia takich okładzin (i jakich kolwiek innych) nie mam możliwości żadnych (zmiana adresu,trybu pracy).
:) FWB 300s U + Leapers 3-9x40 TF2 :)