AA s510 i BSA R10

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

cheng13
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 648
Rejestracja: 2010-10-24, 10:37
Lokalizacja: Gdynia

AA s510 i BSA R10

Post autor: cheng13 »

Serwus :)
Gonię króliczka....ale okazało się że króliczki są dwa i każdy pobiegł w swoją stronę :)
Przymierzam się do zakupu PCP i mój wybór padł na jeden z dwóch w/w. Cena nie jest najistotniejszym kryterium; s510 w orzeszku wychodzi o niecałe 50 funtów drożej w stosunku do R10. Obydwa podobają mi się tak samo, trudny wybór.
Kilku znajomych polecało mi HW 100, ale miałem okazję pomacać i ...nie pasuje mi, więc pozostały te dwa.
Mam prośbę do Szanownego Koleżeństwa o wyrażenie swoich subiektywnych opinii na temat tych sprzętów, na pewno pomogą mi w wyborze.
Pozdrawiam
J.
orzeszki....koniecznie :)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Miałem dwie besy sprężynowe, teraz mam trzecią (PCP), a chciałbym mieć czwartą, 10.
Subiektywnie - to subiektywnie. Nie miałem większych kłopotów, poza eksploatacyjnymi...tylko niestety, AA też wiele ująć się nie da...z sentymentu i urody wybrałbym besę...składna, celna, znacznie poprawiony regulator w stosunku do S10...i tak Ci każą kupić wiosło do pontona, czyli hw i będziesz jednym z szeregu strzelców, którzy czy im pasuje, czy nie, chwalą ten karabin, bo tak wypada...
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Hehe jeśli chcesz to usłyszeć, to kup HW100S. :P
AA EV2 + EB10x42
Awatar użytkownika
sadysta
Posty: 323
Rejestracja: 2008-11-26, 17:18
Lokalizacja: z lasu

Post autor: sadysta »

E tam, lepiej dozbieraj i kup Domiego, lub Steyera ft będzie chociaż troszeczkę lepszy od Pro Sporta.
Jak już trzeba nosić tę butlę i zrezygnować z kopniaczka to niech chociaż będzie wyrażnie celniejszy,
a nie tylko równie celny :P :mrgreen: .
Jak już musi być coś z tych dwóch to R-10 ma więcej strzałów z kartusza
i ;) chyba lepiej wygląda :mrgreen: .
Kurnik , pomidory i ogórki.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

sadysta pisze:kup Domiego, lub Steyera
Jarek nie radzi się, co kupić, ale którego z dwóch wymienionych...jeśli tak by było,to są jeszcze daystate...styery są nad wyraz nudne i do rekreacji zupełnie się nie nadają, a nie każdy ma ochotę ganiać po torze i liczyć metry...
...a (sorry za nachalność) na co Ty "nazbierałeś" ?
Awatar użytkownika
sadysta
Posty: 323
Rejestracja: 2008-11-26, 17:18
Lokalizacja: z lasu

Post autor: sadysta »

Chwilowo na R-10,lub na Hw-100 fsb - s, lub może hmm, nie wiem .
Zbieram dalej na LG-110 hunting w limicie :mrgreen: .
Może kiedyś dozbieram.
Wyraziłem tylko swoją opinię subiektywną, ale na pytanie też odpowiedziałem.
Jak coś nie tak to przepraszam :oops: .
Kurnik , pomidory i ogórki.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Nikt nie poczuł się dotknięty, chodzi o meritum. Jarek już prawie zdecydował, chce tylko jakiejś podpory. Doskładać, a mieć już, to różnica. Idzie sezon, kolega chce strzelać...miałby znów kwartały całe czekać...przecież sztajerek to drugie tyle, co R-10 :roll:
Generalnie jest OK., chciałbym mieć takie zmartwienia, jak <cheng> :P
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Ja bym wziął z tych dwóch R10
1 Ładniejsza
2 wiecej strzałów z kartusza
3 regulator (nie wiem czy w AA jest)
4 Mocny sprzet jak wszystkie besy a nie jak AA karbinki z ołówkiem zamiast lufy

Taka moja opinia
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

No ta ja napiszę z innej beczki, to znaczy ergonomii chwytu.
Kolega strzela z ProSporta, ja kiedys też :roll: i nie miałem problemu z przyzwyczajeniem się do osady S400.
Jedynie czego mi w niej brakuje to ProSportowej masy :|
Patrząc na zdjęcia S510, to łoże jest chyba identyczne jak S400, przynajmniej chwyt, baka.

Miałem Ci ja również R10 w rękach i pamiętam, że brakowało mi grubości w chwycie i długości miedzy chwytem i stopką.
Także proponuję to co inni w podobnych tematach, najpierw przymierzyć się.

Co do opisów mechaniczny, to kolega na pewno zapoznał się z tematem z linku poniżej:

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=646 ... sc&start=0

Także tu nawet nie będę próbował 'misiać'.

Na koniec taka prośba, jak już wybór się dokona, to proszę o temat z fotkami, bo ani jeden, ani drugi karabinek u nas nie gościł :)

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

A ja wtrącę słów kilka ... o s510 ... Otóż zdażył się epizod na Bemowie , ze strzelcem , który s510 zanabył drogą kupna ... strzelałem , macałem i powiem tak : badziewny system indeksacji magazynka (blaszka , która sie stale odkształca), sam magazynek też nie grzeszy solidnością :/ ... co ciekawe , awarie proste do usunięcia , ale zdarzajace się nader często. O urodzie celowo nie wspominam , bo to "gusta i guściki" , a po za tym to PCP czyli ... beeee ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
cheng13
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 648
Rejestracja: 2010-10-24, 10:37
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: cheng13 »

Dzięki wszystkim :)
Robercie, wiosła do pontona nie kupię, hehehe i to na pewno :)
Z tym kupnem to też nie jest tak słodko; jak Ślubna zobaczy następną luśnię w domu....a tu budowa, remont, inne obowiązki a ja kupuję następny karabinek ???? Zaraz mi powie, że i tak rzadko strzelam z tego co mam (i tu będzie miała, niestety, rację :(), więc po co mi kolejny? Przecież z wszystkich naraz i tak nie dam rady strzelać, prawda? Ona nie wie że apetyt rośnie w miarę jedzenia i że każda wiatrówka jest inna....no i że lubię też zwyczajnie MIEĆ i móc popatrzeć, przymierzyć się, oczy nacieszyć. A co do strzelania, to ostatnio faktycznie czasu mi brakuje; wieczorami to jeszcze udaje mi się z pistoletów w pobliskim lesie popykać, ale karabinki na razie mają urlop, przynajmniej do weekendu.
Tak szczerze, to nie wiem kiedy cokolwiek kupię, ale pytam po to, żeby wiedzieć co miałbym kupić. Ukierunkować dążenia po prostu. Którego zwierzaka tropić, a którego.....zostawić na później?:)
Dziękuję Wam za pomoc i wyrażenie swoich opinii. Piszcie jak najwięcej, temat jest ciągle otwarty. A ja ciągle myślę za którym króliczkiem się skieruję, hihi.
I BeSa piękna, i AA nęci...
Robert przypomniał jeszcze Daystate, fakt - Huntsman też jest ładny, ech...."osiołkowi w żłoby dano..."
Pozdrowienia z Gdyni
J.
PS.Jak już (kiedyś) kupię, to obiecuję fotki wstawić :) J.
orzeszki....koniecznie :)
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Ja stronniczy będę ale kupiłbym Daystate. A jeżeli nie, to AA ale S400. Sprawdzona konstrukcja.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

bonzoo pisze:Sprawdzona konstrukcja.
Jasne, a firma BSA to tylko sprzed II Wojny Światowej...
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

green_thunder pisze:Jasne, a firma BSA to tylko sprzed II Wojny Światowej...
... a co to ma do sprawdzonej konstrukcji?
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Robercie, nie mam nic do BSA. Po prostu jakoś nie widać wysypu R10 na torach. Sami właściciele tych karabinków, z którymi miałem okazję porozmawiać, twierdzą, że do rekreacji świetny sprzęt. Ale do precyzyjnego strzelania się nie nadaje. Problemy z doborem śrutu i tym podobne. Miałem okazję postrzelać z R10 na 25m i 50m. Cóż, ze swojego Daystate bez kłopotu mieszczę się w kz 15 na 25m a w kz 40 na 50m (a nie lubię strzelać na skupienie, bo nawet jak się postaram i wsadzę 5 śrutów w jedną dziurkę to 6 na pewno tam nie trafi :() z R10 za cholerę nie byłem w stanie tego zrobić. A z S400 bez problemu. :mrgreen: R10 jako karabinek mi się nawet podoba, ale czasem lubię trafiać tam gdzie celuje :P