QB AR2078A i jej tuning

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

Darek44
Posty: 1
Rejestracja: 2011-04-06, 10:18
Lokalizacja: Sosnowiec

QB AR2078A i jej tuning

Post autor: Darek44 »

Witam kilka tygodni temu kupiłem QB AR2078A i jestem zadowolony aczkolwiek myślałem o tym by ją podkręcić ale sam boje się przy niej majstrować bo mogę ją zepsuć , a na allegro znalazłem coś takiego :
http://allegro.pl/qb-78-pcp-co2-azot-mo ... 90690.html
szukałem o tym na necie i forach ale nic nie znalazłem więc dlatego pytam czy takie przeróbki mogą faktycznie podnieść jej moc aż tak znacząco czy to tylko sprytny chwyt marketingowy ?
A jeśli podnosi moc to czy faktycznie tak dużo ?
januszrg
Posty: 716
Rejestracja: 2011-02-12, 12:09
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: januszrg »

Cześć.
Ja mam QB 78,to dokładnie ten sam karabinek w nieco innej osadzie.
Moim zdaniem przerabianie tego modelu na pcp to trochę przerost formy nad treścią.Jeżeli niewielkim kosztem chcesz osiągnąć dobry efekt,to zwróć się do mikiego.
On jest specjalistą od poprawiania tych wiatrówek.Moja ma teraz w/g chrono 220m/s. Efekt bardzo dobry,a koszt znikomy.Zresztą miki ma kilka "pakietów" w ofercie.

pozdrawiam
Janusz
miki
Posty: 194
Rejestracja: 2010-06-29, 12:20
Lokalizacja: Błonie

Post autor: miki »

Przerabianie qbetki na PCP ma sens tylko w przypadku modelu 79. A i to jak dla mnie bez sensu, bo się i tak wchodzi praktycznie w kwotę, jaką trzeba dać za kebaba. To wiatrówki do strzelania z CO2 jako pędnikiem.

Warto po zakupie ucywilizować, jeżeli się planuje więcej strzelać - skartuszować. I to wszystko.

Widziałem kilka qbetek, przerobionych na PCP - ich właściciele nadzwyczaj krótko cieszyli się posiadaniem namiastki PCP-a, posprzedawali je za połowę włożonych w przeróbki pieniędzy, i dziś strzelają z prawdziwych PCP, albo ze sprężyn.

Dostępne na Allegro qbetki w wersji tipple fuel odradzam - to jest zrobione w sposób urągający bezpieczeństwu, na granicy wytrzymałości materiałów. I nie postrzela się z tego dobrze na żadnym z pędników - na CO2 będzie żałośnie słaba, na PCP będzie to FAC ze skaczącą w dużym zakresie energią.
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

januszrg pisze:Jeżeli niewielkim kosztem chcesz osiągnąć dobry efekt,to zwróć się do mikiego.
A dokładnie pod adres:
http://www.serwis.wiarus.org/qb-78-i-pochodne
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
marekpajer
Posty: 143
Rejestracja: 2010-07-14, 02:15
Lokalizacja: kraków

Post autor: marekpajer »

Koledzy mądrze piszą, dodam swoje 3 grosze, bo mam AR79 na Pcp i wszystko robiłem sam, więc trochę umiem :)
Ale dość żartów, zostaw kolego ten karabinek na CO2,można dojść z tym pędnikiem do15J a to w zupełności wystarcza, nawet do strzelania na 50m, jeśli lufa pozwoli. Ale samemu trudno to wszystko dobrze pobuzerować,więc wyslij do kol Miki, czyli serwisu wiarus.Pozdrawiam Wszystkich QBusiowiczóww.
P.s. Kebab może sie schować przy mojej QB.Minusem brak magazynka,ale reszta super,[/code]
QB79 PCP ,AM850 PCP ,Cros3576, 2240, BMK19,30 i powiększająca się kolekcja CP