Walther i Leapers

Moderator: Hiszpan63

cheng13
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 648
Rejestracja: 2010-10-24, 10:37
Lokalizacja: Gdynia

Walther i Leapers

Post autor: cheng13 »

Serwus,
Mam taką małą zagwozdkę, więc proszę o opinie co o tym myślicie.
Zamierzam posadzić nową lupke na BSA Lightning, po poszukiwaniach i sprawdzeniu budżetu wybór padł na jedną z dwóch: Leapers 5th Gen. 3-9x40, albo Walther 3-9x44 MD. Do Leapersa dodatkowo dodają zakrywki flip-open i montaż jednoczęściowy, do Walthera tylko montaż dwuczęściowy (czyli raczej nieprzydatny). Cena praktycznie ta sama, róznica ok.17 zł na korzyść Leapersa.
Skłaniam się ku temu własnie Leapersowi, jutro będę mógł toto "pomacać". Acha, długość obydwu sprawdzona, da się przykręcić do Besy i nie będzie problemu z ładowaniem śruta.
Proszę o całkowicie subiektywne i osobiste opinie które pomogą mi dokonać wyboru. Obiecuję nie mieć żadnych pretensji i z góry dziękuję.
Pozdr.
Jarek
orzeszki....koniecznie :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Leapers tak , Walther nie , ponieważ nie sprawdza się na kopiących karabinkach. Leapersy jakoś tak bardziej wytrzymują ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Lepiej lipers ale odnośnie montażów nie przekreślaj dwu częściowych z marszu. U mnie na sprężynie zwykły chinczyk trzymał aż miło.
Diablik + Waver v10 2-10x38
cheng13
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 648
Rejestracja: 2010-10-24, 10:37
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: cheng13 »

W sumie dwuczęściowy montaż też by się nadał, bo przecież szyna w Besie jest maxi-grip (czy jakoś tak podobnie). Do tej pory mam na niej właśnie dwuczęściowy montaż i lunetkę "Swiss Arms" (chiński szwajcar, hehe). Tylko że mi ta lunetka jakoś "nie pasuje", nawet nie wiem dlaczego, ale.... nie lubie jej po prostu. Stąd właśnie decyzja zmiany, jutro pomacam Leapersa, a co do Walthera to wierzę Przemkowi i odpuszczę sobie.
Jeśli mi ten "Leper" nie spodoba się, to wtedy będę myślał intensywnie o czymś innym, ale nie sądzę. Na korzyść przemawia pojedyńczy montaż i zakrywki w komplecie.
Dzięki za pomoc.
Jarek
orzeszki....koniecznie :)
Awatar użytkownika
Arnie
Posty: 250
Rejestracja: 2009-01-06, 17:02
Lokalizacja: Warszawa-Włochy

Post autor: Arnie »

Ten Leapers ma lepsze szkła od Walthera. Dodatkowo w zestawie jest osłona przeciwsłoneczna. O ile dobrze kojarze to on kosztuje cos ok. 400zł - to juz blisko do uzywanego DOT-a ;)
STRZELECKA GRUPA SIEKIERKI
cheng13
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 648
Rejestracja: 2010-10-24, 10:37
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: cheng13 »

A DOT lepszy? Qrcze, może faktycznie poszukać, "Leper" ma kosztować 301 zł z montażem(pojedyńczym) i zakrywkami flip-open. Dzisiaj nie udało się go pomacać, ale mam przyjść jutro i ma już być.
Pozdr.
J.
orzeszki....koniecznie :)
Awatar użytkownika
Arnie
Posty: 250
Rejestracja: 2009-01-06, 17:02
Lokalizacja: Warszawa-Włochy

Post autor: Arnie »

Jeżeli z AO i nówka to b. dobra cena. jeżeli bez AO to troche bez sensu. Od Leapersa DOT ma na pewno lepsze szkła.
STRZELECKA GRUPA SIEKIERKI
cheng13
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 648
Rejestracja: 2010-10-24, 10:37
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: cheng13 »

Niestety bez AO, ale myślę że do mojego "pykania" w lesie wystarczy.
Qrcze, jak zwykle jest opóźnienie; dzisiaj-jutro dopiero ma być , ech...standart, czyli prawa Murphy'ego działają :)
Pozdr.
J.
orzeszki....koniecznie :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Jeżeli ten leapers bez AO , to mimo wszystko było się za DOC-em rozglądać :/ ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
slavek_t
Posty: 213
Rejestracja: 2010-07-06, 10:40
Lokalizacja: zza winkla

Post autor: slavek_t »

300 zł za leapersa bez AO to ja bym nie dał.
Proszę kontaktować się tylko na mail: slavek_t@interia.pl
Nie wchodzę na forum Darasa i nie odpisuję na PW
cheng13
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 648
Rejestracja: 2010-10-24, 10:37
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: cheng13 »

Hej,
W tym samym sklepie mam za tą samą cenę Leapersa 3-9x32 z AO, montaż i zakrywki też w komplecie. Co o tym sądzicie? Czy lepiej wziąć jaśniejszy obiektyw, czy kompensację paralaksy?
A może.... dorzucić ze dwie stówki i kupić coś jeszcze innego? Tylko właściwie co? Chciałbym coś nowego, nie używkę. Ech....."osiołkowi w żłoby dano....", idę myśleć...
Pozdr. J
orzeszki....koniecznie :)
Awatar użytkownika
Arnie
Posty: 250
Rejestracja: 2009-01-06, 17:02
Lokalizacja: Warszawa-Włochy

Post autor: Arnie »

Jeżeli strzelasz na więcej niz 20m to zostawił bym tego leapersa 5Gen. Ma lepsze szkła od 3-9x32. Jeżeli strzelasz poniżej 20m to AO by się przydało i wtedy wziałbym mniejszego (3-9x32AO).
PS: Dobrze kombinujesz, dorzuc te 2 stowki i poluj na używkę DOT-a
STRZELECKA GRUPA SIEKIERKI
cheng13
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 648
Rejestracja: 2010-10-24, 10:37
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: cheng13 »

Dostałem w końcu Lepera 3-9x40 z montażem, czas na testy :) No besie siedzi dobrze, jeszcze kilka centymetrów mam zapasu. W niedzielę może uda się popykać trochę i zobaczyć co to za cudo. Mam radochę z tego powodu i chyba o to tutaj chodzi :)
Dzięki wszystkim za rady, może w przyszłości pomyślę o PCP i wtedy to już będę sięgał na "wyższą" półkę, ale póki co....jest radocha z tego co jest :)
Pozdrawiam wszystkich
Jarek
orzeszki....koniecznie :)
Awatar użytkownika
slavek_t
Posty: 213
Rejestracja: 2010-07-06, 10:40
Lokalizacja: zza winkla

Post autor: slavek_t »

cheng13 pisze:Mam radochę z tego powodu i chyba o to tutaj chodzi :)
W tym zdaniu zawarłeś często zapomniane sedno chyba każdego hobby. Gratuluję zakupu i mądrego podejścia do strzelania.

Przed chwilą na beżowym przeczytałem też mądre zdanie "Jeden się cieszy, jak w puszkę po "pepsi" na 30m trafi, a drugi jest zły jak raz na 10 spudłuje w kapselek na 50m. "

Osobiście wolę być tym pierwszym, bo hobby ma dawać radochę a nie frustracje :lol:
Proszę kontaktować się tylko na mail: slavek_t@interia.pl
Nie wchodzę na forum Darasa i nie odpisuję na PW