Ciekawy montaż

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
lukaszowski
Posty: 23
Rejestracja: 2010-06-07, 18:25
Lokalizacja: z polski

Ciekawy montaż

Post autor: lukaszowski »

Na YT znalazłem filmik z ciekawym montażem: http://www.youtube.com/watch?v=XHw7vW3G-Ck Ktoś wie gdzie można taki kupić?
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

IMHO - wygląda, że to montaż na szynę 22 mm - sądzę, że "myśliwski". W wojsku chyba takich nie stosują, ze względu na możliwość powstania luzów. Na komorze jest aluminiowa (duralowa) podstawa na szynę 11 mm z poziomicą a na górze wyfrezowana szyna 22 mm. Może to i dobry pomysł - nie wiem :(
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

Jest to montaż tak zwany obrotowy/hakowy. Obecnie stosowany przez wielu myśliwych. Ja widziałem faceta, który ma taki montaż od 10lat i "0" luzu i raczej luzy nie powstaną. Jego główna zaleta to szybki montaż i demontaż lunety. Mam nawet w domu gdzieś haki do takiego montażu, ale z bazami/gniazdami to jest problem. W sumie ma jedną wadę jest dość drogi, ale rozmawiałem z myśliwymi którzy mają to cudo i mówią " Drogo, ale warto" polecają go w 100%. Tylko czy jest sens zakładania takiego montażu na wiatrówkę?? Ja osobiście wątpię.
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 604
Rejestracja: 2011-01-20, 11:20
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: donkihot »

Ale cały karabinek jaki wyczesany, lunetka i stopka i podpórka i i i w ogóle wszystko (chciałbym taki mieć )
Non mitterent iustus ledo, in es est ingenti.
Nie strzelać tylko trafiać, sztuka to przeogromna.