Montaż lunety na Iż61

Moderator: Hiszpan63

krisiun11
Posty: 12
Rejestracja: 2011-02-18, 11:19
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Montaż lunety na Iż61

Post autor: krisiun11 »

Witam

Proszę o pomoc w zamontowaniu optyki 3.5-10x40 SF 30 mm na karabinku Iż61.Może ktoś z Was próbował uporać się z podobnym problemem?
Awatar użytkownika
peyalo
Posty: 584
Rejestracja: 2009-12-18, 11:30
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: peyalo »

:| U nas wypadałoby się najpierw przedstawić.....

http://nasze-wiatrowki.pl/viewforum.php?f=18
Niewielka Zbrojownia
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

A czemu na tego biednego Iżyka chcesz posadzić taką wielką "armatę" ?? :shock: To jakby na podwoziu t-34 zamontować wieżę Leoparda :/ ... eeh ... Szukaj czegoś takiego ; http://www.tarcza.pl/index.php?p322,mon ... zony-11-mm ... ogólnie dobrze pasuje na szynę w Iż-u , tylko śruby trzeba wymienić na lepsze ...

I fakt ; Paweł ma rację ... skorzystaj z powitalni ... :roll:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
krisiun11
Posty: 12
Rejestracja: 2011-02-18, 11:19
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Post autor: krisiun11 »

Na początek odpowiem Panu peyalo, to moje drugie konto na tym forum kolego i witanie się za każdym razem jak założę tu konto mija się z celem, nie będę wyjaśniał co stało się z poprzednim na pewno nie zniknęło z powodu rozzłoszczenia administracji.

Hiszpan63, A to temu że lubię widzieć w co trafiam a takie "armaty" bardzo mi to ułatwiają, a co do mojego Iż-yka to jest wersja specjalna do 50 m śmiało można się mierzyć.A co do tego montażu to właśni chciałbym żeby wypowiedział się ktoś kto wie na 100% że nie będzie przeszkadzał w zwalnianiu magazynka, dźwignia znajdzie się zaraz pod wysuniętą częścią montażu.
Awatar użytkownika
peyalo
Posty: 584
Rejestracja: 2009-12-18, 11:30
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: peyalo »

A złośliwość jest tu Ci do czegoś potrzebna...nie strzelam do tego czego nie widzę.
krisiun11
Wiek: 33
Dołączył: Dzisiaj 11:19 :!
Skąd: Warmia
Niewielka Zbrojownia
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

krisiun11 pisze:A co do tego montażu to właśni chciałbym żeby wypowiedział się ktoś kto wie na 100% że nie będzie przeszkadzał w zwalnianiu magazynka, dźwignia znajdzie się zaraz pod wysuniętą częścią montażu.
Miałem trzy egzemplarze Iż- 61 , wszystkie miały taki montaż i jakoś nie przeszkadzało to w zwalnianiu magazynka ...

Za każdym razem masz takie "eleganckie" wejścia na forum ?? :/
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
krisiun11
Posty: 12
Rejestracja: 2011-02-18, 11:19
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Post autor: krisiun11 »

OK, ale jak zamiast odpowiedzi na temat od razu widzę naganę to trochę mnie ponosi. ;) Jeśli tak to dzięki za pomoc jutro kupię ten montaż. Hiszpan63 musiałeś używać czegoś do naciśnięcia dźwigni czy palec spokojnie się mieści?
Awatar użytkownika
peyalo
Posty: 584
Rejestracja: 2009-12-18, 11:30
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: peyalo »

:)
Niewielka Zbrojownia
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Ja spokojnie naciskałem , obecny właściciel o potężniejszych "paluszkach" też nie ma problemu ...

Możesz jeszcze zrobić tak ; najpierw podwyższenie ; http://www.tarcza.pl/index.php?p71,meta ... m-na-20-mm ... a potem dowolny montaż przesunięty na szynę 11 lub 22 mm do wyboru . Moga być dwa takie jak pokazywałes na beżowym ... Obiektyw może nie będzie się opierał o "ósemkę" ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
krisiun11
Posty: 12
Rejestracja: 2011-02-18, 11:19
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Post autor: krisiun11 »

No właśnie też nad tym myślałem ale nie wiem czy wtedy nie będzie za wysoko.Na początek spróbuję z tym o którym pisałeś wyżej, nie jest to spory koszt a jeśli nie zda egzaminu to pokombinuję z podwyższeniem.Dzięki za pomoc. :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

krisiun11 pisze:to moje drugie konto na tym forum kolego i witanie się za każdym razem jak założę tu konto mija się z celem, nie będę wyjaśniał co stało się z poprzednim na pewno nie zniknęło z powodu rozzłoszczenia administracji.
Tak przy okazji Twoje poprzednie konto pewnie nie zniknęło ; http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=4258 ... a przy poprzednim także się nie witałeś ... :mrgreen:

Zobacz jak wygląda ten montaż na iżu ...
http://a.yfrog.com/img257/769/dsc3966w.jpg ...
http://a.yfrog.com/img171/8613/dsc3933e.jpg ...

... tu w rękach nowego właściciela , ale dobrze widać , że miejsca na palec jest dosyć ... :D
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
krisiun11
Posty: 12
Rejestracja: 2011-02-18, 11:19
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Post autor: krisiun11 »

Hiszpan63 Z tym kontem to nie wiem co się stało, byłem tu ostatnio dość dawno a przy podawaniu danych i tak zawsze login i nazwę podaję takie samo, próbowałem logować się na wszelkie sposoby i nic.Czytałem instrukcję i kiedy chciałem zalogować się na nazwę użytkownika to otrzymywałem komunikat, nie ma użytkownika o takim loginie.No ale dla świętego spokoju :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Spoko , spoko ... :D Może zajży tu ktoś z Administracji , to się coś wyjaśni ... Najważniejsze , żeby udało sie podpasować montaż ... powodzenia , bo wdzięczny to karabinek :D
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
krisiun11
Posty: 12
Rejestracja: 2011-02-18, 11:19
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Post autor: krisiun11 »

Na zdjęciach widzę że magazynek też jest nie fabryczny, czytałem gdzieś na forum że magazynek z mniejszą ilością luzu zwiększa szczelność i Vo.Ten magazynek to twoja robota?
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

krisiun11 pisze:Na zdjęciach widzę że magazynek też jest nie fabryczny, czytałem gdzieś na forum że magazynek z mniejszą ilością luzu zwiększa szczelność i Vo.Ten magazynek to twoja robota?
Magazynki są produkcji Wojtana , specjalisty od alutechnologii ;) Niestety od dawna nie widziałem by wystawiał nowe do sprzedaży ... Po za tym fakt ; są lepiej spasowane i nie kaleczą śrutu ....
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)