AA S410

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

AA S410

Post autor: Starszy_Pan »

Mój kolega zatelefonował dziś do mnie i oznajmił, że "dorósł" do wiatrówki PCP ;)
Strzelał kiedyś z AA S400 (Luciusza - łukasza) , karabinek polubił, ale... chce wersję z magazynkiem. Nie znam się na PCP, ale o ile dobrze pamiętam - S410 to to samo co S 400 jedynie z magazynkiem.
Szanowne gremium - co mam mu doradzić ? Ma kupić S 410 czy może coś innego ??
Z tego co wiem - kasa jest problemem drugorzędnym (ale bez przesady).
Protezy to on napewno nie chce !!
Doradźcie coś coby Starszy_Pan znajomego nie stracił ;)
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
stiven22
Posty: 209
Rejestracja: 2011-01-06, 13:09
Lokalizacja: Wilkowuje

Post autor: stiven22 »

U mnie dużo do powiedzenia ma budżet. Ja bym wybrał AA s410 ale skoro tu jest inaczej zastanowił bym się nad hw100.

Ja i tak wybieram AA
Air Arms s410f 4,5 mm +BKL 237 + Hawke varmint II 4-16x44 AO Mil Dot
Awatar użytkownika
Tytus
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 421
Rejestracja: 2010-11-20, 20:17
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin

Post autor: Tytus »

To może AAS400, a magazynek z Rowan Engineering.
Ostatnio widziałem na beżowym ofertę na hw100 za 3kpln, sam mam taką, ale szczerze mówiąc wolę wkładkę jednostrzałową niż magazynek. Wydaje mi się, że magazynek uczy niechlujstwa przy celowaniu, a i śrut i wiaterek szybciej wychodzi.
A ja mam motylka, nie muszkę.
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Jak cena nie gra roli to HW100. Karabinek ma regulator, magazynek lub wkładkę.
AA EV2 + EB10x42
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Jeżeli chce coś z dobrym magazynkiem to HW100. Droższy ale takiego magazynka jak on ma to nigdzie nie znajdziesz. Bajka. I nie mówię tego jako teoretyk czy na podstawie zasłyszanych opini. Miałem wielokrotnie okazję strzelać z dopieszczonego karabinka Krzyśka (Glowak_71) i na tej podstawie wyrażam swoją opinię. Miałem S400 i zdecydowanie odradzam S410. Tam praktycznie strzelanie bez magazynka nie jest możliwe. Za to do S400 można dokupić magazynek rodzimej produkcji wzorowany na Rowaning'u. Jeśli kasa nie gra roli to może coś ze stajni Daystate? Mk4 lub Airwolf? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Arnie
Posty: 250
Rejestracja: 2009-01-06, 17:02
Lokalizacja: Warszawa-Włochy

Post autor: Arnie »

Tak samo :mrgreen: Mam S400 i doradzam kupno HW-100. To genialnie rozwiazany magazynek i tani.
STRZELECKA GRUPA SIEKIERKI
Awatar użytkownika
Emhyrion
Posty: 288
Rejestracja: 2009-01-09, 10:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Emhyrion »

Jest wkładka jednostrzałowa do S410, widziałem kiedyś w jakimś sklepie w Anglii za jakieś 50 funtów. ale z uwagi na koszt takiego rozwiązania jak i to, że raczej nie wygladało na zbyt wygodne rozwiązanie, podobnie jak koledzy doradzam HW100 (w nowej osadzie są całkiem przyjemne). Daystate pod tym względem do pięt HW100 nie dorasta, magazynek nie jest nawet w połowie tak wygodny a z wkładki jednostrzałowej śrut się wyturla jak tylko trochę przechylimy karabin podczas ładowania. Miałem i nie polecam, chyba, że ktoś ma tokarza który mu dorobi nową wkładkę z głębszą rynienka.
Są jeszcze FX-y, w takim Typhoonie (a pewnie i w kilku innych modelach też) można mieć i magazynek i wkładkę jednostrzałową, ale jedno i drugie mniej wygodne niż w HW100.
________________________________________
http://fotoplastikon-emhyrion.blogspot.com/
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Fabryczna wkładka jednostrzłowa jest płytka, ale tragedii nie ma. Z resztą można dokupić sobie dorabianą, są nawet dwa rodzaje. Magazynek Daystate w porównaniu z HW100 wypada cienko. Jego ładowanie to już wyższa szkoła jazdy. Jednakże jak już jest załadowany, mechanicznie działa bardzo dobrze. Jedyne co mnie powstrzymuje przed zakupem 2 to cena.
Awatar użytkownika
Emhyrion
Posty: 288
Rejestracja: 2009-01-09, 10:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Emhyrion »

bonzoo pisze:Fabryczna wkładka jednostrzłowa jest płytka, ale tragedii nie ma
.
Pamiętam, że ja się męczyłem. Pewnie, da się, jednak przesiadłem się z S400 gdzie rynienka była dużo głębsza i wygodniejsza, a spadek komfortu zwykle zauważa się bardzo wyraźnie.
Z resztą można dokupić sobie dorabianą, są nawet dwa rodzaje.

Albo poprosić kolegę, żeby dorobił, nie ma paniki. Jednak warto to zrobić, bo oryginalna jest dużo mniej wygodna
Magazynek Daystate w porównaniu z HW100 wypada cienko. Jego ładowanie to już wyższa szkoła jazdy.
Ja zawsze miałem patyczek do dopychania śrutu w puszce. Bez tego dawałem radę dopchnąć, małym palce, ale... A rękawiczkach to w ogóle sobie tego nie wyobrażam.
Jednakże jak już jest załadowany, mechanicznie działa bardzo dobrze.
To fakt :)
Jedyne co mnie powstrzymuje przed zakupem 2 to cena.
Poszukaj w sieci. Jak jeszcze miałem Mk4 to gdzieś wynalazłem jakiś zamiennik, robiony w Anglii, po przeliczeniu z kosztami transportu wychodził jakieś 100 zł, też dużo, ale jednak mniej niż oryginał a prszynajmniej na zdjeciu wyglądał tak samo. Choć nie mogę go teraz namierzyć, w sumie zaraz będą dwa lata jak tego szukałem...
________________________________________
http://fotoplastikon-emhyrion.blogspot.com/
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Emhyrion pisze:
bonzoo pisze:Fabryczna wkładka jednostrzłowa jest płytka, ale tragedii nie ma
.
Pamiętam, że ja się męczyłem. Pewnie, da się, jednak przesiadłem się z S400 gdzie rynienka była dużo głębsza i wygodniejsza, a spadek komfortu zwykle zauważa się bardzo wyraźnie.
No ja też przesiadłem się S400 na Mk4 , na szczęście szybko zorganizowałem sobie nową, głębsza wkładkę.
Emhyrion pisze:
bonzoo pisze:Magazynek Daystate w porównaniu z HW100 wypada cienko. Jego ładowanie to już wyższa szkoła jazdy.
Ja zawsze miałem patyczek do dopychania śrutu w puszce. Bez tego dawałem radę dopchnąć, małym palce, ale... A rękawiczkach to w ogóle sobie tego nie wyobrażam.
W warunkach domowych też mam patyczek. W terenie zawsze mi ginął. Nauczyłem się ładować magazynek jedną ręką. W drugiej trzymam pudełko. A śrut dopycham śrutem :mrgreen:
Emhyrion pisze:
bonzoo pisze:Jedyne co mnie powstrzymuje przed zakupem 2 to cena.
Poszukaj w sieci. Jak jeszcze miałem Mk4 to gdzieś wynalazłem jakiś zamiennik, robiony w Anglii, po przeliczeniu z kosztami transportu wychodził jakieś 100 zł, też dużo, ale jednak mniej niż oryginał a prszynajmniej na zdjeciu wyglądał tak samo. Choć nie mogę go teraz namierzyć, w sumie zaraz będą dwa lata jak tego szukałem...
dzięki, poszukam.