Luneta pod Crosman Quest

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
yarraky
Posty: 53
Rejestracja: 2011-01-09, 12:32
Lokalizacja: Poznań / Środa Wlkp.

Luneta pod Crosman Quest

Post autor: yarraky »

Witam, jest to mój pierwszy post, i pierwsza wiatrówka. Wczoraj nabyłem Crosmana Quest za 299zł. Planuje dokupić jakąś lunetę. Czy znajdę coś lepszego niż Point Precision 4x32 AO w tej cenie? czy za tą cene w ogóle coś sie nadaje do użytku? Z tego co wiem do tego modelu musiałoby być mocne mocowanie. Proszę o porady. Zgóry dzięki !
lukk
Posty: 74
Rejestracja: 2010-02-06, 14:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lukk »

Czegoś lepszego, co miałoby szanse przeżycia na Twoim karabinku - raczej nie znajdziesz. Niedawno wrzuciłem go na H85, co prawda padł, ale na wizycie w serwisie (żadnych problemów z naprawą gwarancyjną) został porządnie podklejony i teraz jest naprawdę pancerny.
A co do montażu - montaże PP raczej z solidności nie słyną, ale w sumie ja ze swoim nie miałem problemów - mocno dokręcone śruby, zabezpieczone jeszcze klejem loctite przed odkręcaniem się, kołek stopujący i wszystko siedzi dość solidnie.
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

yarraky pisze:Point Precision 4x32 AO
Taką właśnie mam zamontowaną na swoim Queście prawie 2-lata , kupiłem w zestawie , montaż , osłony flip open , do dnia dzisiejszego sprawuje się znakomicie (bezawaryjnie) ;)
http://www.zielonysklep.pl/Luneta_Celow ... r-350.html
Obrazek
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
yarraky
Posty: 53
Rejestracja: 2011-01-09, 12:32
Lokalizacja: Poznań / Środa Wlkp.

Post autor: yarraky »

A czy lepiej dac komus kto się zna do montażu czy lepiej próbowac samemu? jestem z okolic Poznania, więc jestm tam Militaria.pl, ewentualnie samemu...
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

yarraky pisze:jestem z okolic Poznania,
To w końcu jesteś z Warszawy czy Poznania ?? :shock: Skoro z Poznania , to masz tam w okolicy kilku strzelców , którzy pomogą bez problemu. Inna sprawa , że nie jest to skomplikowana czynność , a robiąc to samemu zapoznasz się ze swoim karabinkiem . Strzelectwo to nie tylko ; ... ładuj , cel , pal ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
lukk
Posty: 74
Rejestracja: 2010-02-06, 14:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lukk »

dokładnie, nie ma sensu robić siebie takich niemot manualnych ;) Nawet klucze, których potrzebujesz dostajesz razem z montażem, potrzeba jedynie odrobiny wyobraźni i cierpliwości.
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

A jak by co i nie dał byś rady to wal na pw ;)
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

maximus pisze:A jak by co i nie dał byś rady to wal na pw
No tak po cichu liczyłem , że się Marcin odezwiesz ... :D
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
yarraky
Posty: 53
Rejestracja: 2011-01-09, 12:32
Lokalizacja: Poznań / Środa Wlkp.

Post autor: yarraky »

W takim razie jak tylko kupię lunetę, zabiore się za samodzielny montaż. Podziękował za zainteresowanie i pomoc :> !



Aha....no i jeszcze jedno pytanko...przeczytałem, że ludzie wymieniają jakieś uszczelki i smarują lepszymi smarami tego Quest, gdyż podobno użyto slaby olejek itp...Jest sens strzelać tym bez wczesniejszego bawienia sie i dopieszczania?
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

yarraky pisze:wymieniają jakieś uszczelki i smarują lepszymi smarami
Konkretne przesmarowanie to jednak konieczność , dlatego że karabinek z fabryki jest tylko zakonserwowany olejem (zabezpieczenie przed korozją ). Uszczelkę wymieniasz tylko gdy jest uszkodzona więc nie ma takiej potrzeby robić to z mety(ewentualnie wymiana na" zepto")
Konserwację i smarowanie masz opisaną tutaj
http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=180
A tu demontaż i smarowanie Gamo Huntera którego Croman Quest jest kopią
http://www.airguns.budu.pl/showme2.php? ... ontaz_gamo
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40