FWB P70 od zera do bohatera

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

FWB P70 od zera do bohatera

Post autor: maximus »

Korzystając dziś z wolnej chwili chciał bym przedstawić wam historię Mojego FWB czyli jak do mnie trafił i jak zmieniał sie będąc w moim posiadaniu. Tak więc zacznijmy od samego początku. Wirusem FWB zaraziłem się na zlocie sks-u w Wiernej strzelając z karabinków Czarka (dagoo) i Andrzeja (Andrzej Łysy). Sam wtedy miałem BSA Lonstar. Strzelało mi się świetnie i w głębi ducha myślałem sobie że fajnie mają chłopaki że mogą sobie na takie cacka pozwolić. Minął rok i w k/s na iwebie pojawiła się oferta Arniego dotycząca sprzedaży P70. Nie udało mi się kupić tej sztuki ale tu z pomocą przyszedł wspomniany Andrzej i Czarek i po krótkich negocjacjach tranzakcja doszła do skutku. Za kilka dni odebrałem karabinek o którym cały rok marzyłem.

Obrazek Obrazek


Na razie nie można było mówić jeszcze o miłości może o zauroczeniu :) . Postrzelałem troszkę i potwierdziłem moje spostrzeżenia ze zlotu. Karabinek do bólu celny. Jednak nie był bym sobą gdybym nie zaczął coś tam grzebać. Zawsze lubiłem osady customowe a obecny laminat mi się nie podobał więc pomyślałem że jak szaleć to na całego i zamówiłem osadę z orzacha amerykańskiego u Darasa. Drewno wykańczałem sam , papier do 1000 i na koniec specyfiki zakupione u Łukasza Pietruszki. Z nową osadą karabinek wyglądał przepięknie ale pojawił się problem o którym dalej napiszę.

Obrazek Obrazek Obrazek

Sam zmiana osady miała na celu nie tylko poprawienie walorów wizualnych ale też spowodować żeby karabinek stał się bardziej zwarty. Skutek był taki że po zmianie opału karabinek zaczął ciążyć na lufę i jego waga 5kg z lupą viper 10x40 stała się dla mnie ciężka do zniesienia. P70 ma płaszcz stalowy i to było przyczyną tego zjawiska. Długo kombinowałem co zrobić . Zdjęcie płaszcza nie jest proste ponieważ na całej długości jest on wklejony na żywicę i trzeba grzać go palnikiem. Znalazł sie jednak specjalista który podjął się zdjęcia tego ustrojstwa. Operacja się powiodła i karabinek dostał nowy aluminiowy płaszcz lufy. W miedzy czasie zmieniłem też lupkę ze wspomnianego vipera na leupolda ze stopki i teraz karabinek waży 4,1 kg czyli prawię kilogram mniej :shock: . A wygląda tak.



Obrazek Obrazek Obrazek

W miedzy czasie dokupiłem dodatkowy kartusz i nie muszę targać butli ze sobą .Miałem na karabinku kilka lupek ale ten leup chyba pozostanie. Karabinek stał się leki , wspaniale wyważony. Teraz mogę powiedzieć że się zakochałem ;). Prędkość wylotowa w serii 80 strzałów na exacie prosto z pudełka wacha się w granicach 238-241 m/s. Tak że jest super. Mogę śmiało ogłosić że królik złapany i nie szukam dalej. Z tym karabinkiem zostanę na zawsze i piszę to z pełną świadomością i odpowiedzialnością.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez maximus, łącznie zmieniany 1 raz.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

Świetny karabinek co prawda nigdy z niego nie strzelałem, ale wizualnie wygląda super.
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

No no panie kolego, ŁADNE CACKO :mrgreen: Chociaż nie gustuję w takich osadach, to muszę przyznać, że tutaj prezentuje się świetnie. Mam nadzieje, że jak spotkamy się na jakiś zawodach to dasz "pomacać" :P No i co teraz będziesz robić jak już króliczka złapałeś? Chociaż nie byłbym tego taki pewien na twoim miejscu...obudzisz się pewnego ranka i...wszystko się może zmienić... Tak czy inaczej gratuluję zestawu. Wypas :mrgreen:
Awatar użytkownika
AndrzejLysy
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 187
Rejestracja: 2008-11-09, 16:26
Lokalizacja: Warszawa/Bielany

Post autor: AndrzejLysy »

Brawo Marcinie. :D
Bardzo ładnie się prezentuje (karabin).
Pozdrawiam- Andrzej
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

.... mniaammm ... :shock: ... ten hamulec na końcu lufy jest również separatorem ???
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Ta nakładka na końcu lufy to była atrapa, taki chwilowy kaprys teraz już jej nie ma. Sławek króli złapany bo już naprawdę nie ma czego gonić. Walther jest troszeczkę gorszy w moim oczywiście odczuciu (mam pod ręką i czasem strzelam). Styer jakos mi nie leży , nie wiem. A bateryjki (bez urazy) - wolę mechanikę. Jakość materiałów użyta w tych starszych karabinkach jest już dziś nie osiągalna. Tak że nie ma dokąd iść. A co bede teraz robił? Będe jeździł na zawody, dużo strzelał i oswajał się ze sprzętem.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Gratki :D

Ładnie się teraz prezentuje.
Jeszcze możesz o osłonie i butlerkach pomyśleć.
maximus pisze: ...
A co bede teraz robił? Będę jeździł na zawody, dużo strzelał i oswajał się ze sprzętem.
Trzymam Cię za słowo :lol:
Trochę mało tych naszywek SKS-u widać na zawodach.
Powodzenia w nowym sezonie.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

O osłonie i butlerkach już myślę tylko jestm teraz pusty jak bemben Roling Stonsów znaczy się nie mam ani grosza. A co do zawodów to będe się starał. Kłopot w tym że u mnie nie ma tylu zapaleńców co u was. Muszę się podpiąć pod Dzikusów co by koszty wyjazdu zminimalizować.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Czy dlatego, że jest śliczny jest bohaterem przez "ch" :?
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Nie, dlatego że słownik sprawdził mi tylko tekst postu a nie tytuł. Już nie mogę poprawić.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
goliard
Posty: 825
Rejestracja: 2008-03-03, 07:33
Lokalizacja: Łomża

Post autor: goliard »

maximus pisze:A co do zawodów to będe się starał. Kłopot w tym że u mnie nie ma tylu zapaleńców co u was.
Taki mały OT

Co Ty k...a wiesz o braku zapaleńców :mrgreen:
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Coś tam wiem, choć pewnie tobie jest ciężej. Przeprowadż się do Poznania , będziemy strzelać na okrągło :) Tak w sumie to mamy podobnie i działamy podobnie czyli staramy sobie wychować kompanów do strzelania. Ja mam dwóch tylko wciąż muszę ich mobilizować do strzelani. Ale źle nie jest, przynajmniej mam z kim na mistrzostwa Polski z kim jechać.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

maximus pisze: A bateryjki (bez urazy) - wolę mechanikę.
A strzelałeś? :mrgreen: (bez urazy) Też miałem cykora jak kupiłem, zwłaszcza po komentarzach ...o głupi, bateryjkę kupił... :shock: Teraz podchodzę do tego tak. Wyciągam z pokrowca i trafiam dokładnie tam gdzie celuje :P Tylko nie zawsze celuje tam gdzie powinienem. :P Jedyne o czym muszę pamiętać, dzień przed zawodami, to wtyknąć kabelek od miernika w gniazdo i sprawdzić stan baterii.
maximus pisze:A co bede teraz robił? Będe jeździł na zawody, dużo strzelał i oswajał się ze sprzętem.
No trzymam cię za słowo. :mrgreen:
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Tu nie o to chodzi że wątpie w klasę albo wierzę w awaryjność bateryjek. Wiem że są świetne. Strzelałem już na chemicznej i jak ciągne za spust to mam wrażenie że klikam myszką. Ale nie o to chodzi, poprostu mechanika to dla mnie taka płyta winylowa a elektronika to płyta kompaktowa że się takim porównaniem posłużę. Może to przekonanie bierze się też stąd że elektroniki nie kumam wogóle a mechanike trochę bardziej.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Arnie
Posty: 250
Rejestracja: 2009-01-06, 17:02
Lokalizacja: Warszawa-Włochy

Post autor: Arnie »

W opinii, że się tak wyrażę znawców FWB ma najlepszy spust i coś w tym jest ;) . Widze, ze celownik masz zamontowany dokladnie tak jak ja mialem :mrgreen:
STRZELECKA GRUPA SIEKIERKI