Luneta Hatsan 90

Moderator: Hiszpan63

Golin
Posty: 13
Rejestracja: 2011-01-06, 11:33
Lokalizacja: Nowy Sącz

Luneta Hatsan 90

Post autor: Golin »

Witam :)

No i zaczynam z pytaniami :)
Jaka polecacie lunetkę do hatsana 90 QT + alchemik ? Jaki montaż etc, ma mi służyć do rekreacyjnego strzelania. Cena max do 300 zł. Szukałem odpowiedzi na forum i jedyne jakie znalazłem było w przedziale cenowym 150-200.
Ostatnio zmieniony 2011-01-06, 13:51 przez Golin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Tu masz znany , przetestowany , polecany na Hatsana celownik PP 3-12x42 AO razem z montażem , chociaż akurat ten montaż nie jest wysokoch lotów. Tym samym , warto zamówić sam celownik , a montaż dokupić już nieco lepszy . Tak czy siak w 300 zł się zmieścisz , a do szeroko pojętej rekreacji w zupełności wystarczy ... http://zielonysklep.pl/Luneta_Celownik_ ... r-346.html ...


Zdania w swoich postach zaczynaj z dużej litery ... :/ ... istnieją również znaki interpunkcyjne itp ... grzecznie proszę ... ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Golin
Posty: 13
Rejestracja: 2011-01-06, 11:33
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Golin »

No właśnie z tego co zauważyłem ten model polecacie najczęściej do wiatrówek-budżetówek, lecz może znajdzie się jakiś model z lepszym montażem? Co myślicie o WALTHER 3-9x44 Mil-Dot lub Leapers 3-9x32 1'' AO MD? Dodam iż planuje wydać 300zł na samą lunetę, montaż może być osobno. I tutaj też proszę o jakieś sugestie. :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Golin pisze:zauważyłem ten model polecacie najczęściej do wiatrówek-budżetówek
... ponieważ jest to wytrzymały , sprawdzony celownik ... ale ...
Golin pisze: Leapers 3-9x32 1'' AO MD?
... ten akurat także jest dobrym budżetowym celownikiem. Przy zakupie sprawdź czy ma oznaczenie "TS" . W tej chwili zdaje się , nie jest oferowany z montażem ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
lukk
Posty: 74
Rejestracja: 2010-02-06, 14:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lukk »

jest teraz na allegro używany DOC 3-9x40 za 210 zł z montażem - weź pod uwagę ;)
Golin
Posty: 13
Rejestracja: 2011-01-06, 11:33
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Golin »

Koledzy a co myślicie o Walther 1-4x32 CI Mil-Dot ? Mam właśnie okazje dostać ją taniej.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Golin pisze: Mam właśnie okazje dostać ją taniej.
Jeżeli za 50 zł , to bierz ... jeśli więcej , to .... eeeh ... DOC , Leapers , PP ... na tym skup uwagę ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Golin
Posty: 13
Rejestracja: 2011-01-06, 11:33
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Golin »

Jest aż tak kiepska :( ?
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Golin pisze:Jest aż tak kiepska ?
Jest ... niewłaściwa na Twój karabin ... Potrzebujesz wytrzymałej optyki , a ten walther niestety do takich nie należy ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Golin, posłuchaj Przemka bo dobrze ci radzi. Nie ma nic lepszego w tej kwocie jak DOC jeśli nie przeszkadza ci brak AO. Jeśli AO ma być to Leapers lub PP. I tyle Dalej już nie musisz szukać. Nie wyważaj już otwartych drzwi. Setki ludzi już przed tobą szukało odpowiedzi na te pytanie i poszli właśnie w tę stronę. Raczej nie żałują. Ale to twoja kasa i możesz z nią zrobić co tylko chcesz.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Kol. Golin idzie mokry weekend (zwłaszcza na południu) więc możesz poświęcić jeszcze trochę czasu na czytanie :roll:
Podsyłam link do tematu na Tawernie, czyli forum poswięconemu generalnie tureckiej myśli technicznej:

-> http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t ... sc&start=0

Temat założony co prawda w 2006 roku, ale ostatnie wpisy są z 2010.
Poczytaj i zajrzyj również do całego działu o optyce.
Tu już dla swoich kryteriów chyba zasób odpowiedzi wyczerpałeś.

Ja ewentualnie mogę zamiast DOC-a polecić Buschnela Tropchy 3-9x40 MD.
Używkę za 3 setki kupisz. Ja takiego miałem na Hatsanie, FWB300, HW90 i wytrzymał.

Powodzenia w wyborze :>

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Golin
Posty: 13
Rejestracja: 2011-01-06, 11:33
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Golin »

Racja nie ma co się upierać, lepiej słuchać kolegów starszych stażem :) A tak poza tym właśnie dostałem mojego Hatsanka :) Niestety już jest dosyć ciemno więc nie postrzelam :( Aczkolwiek dość ciężko ją "zamknąć" po "złamaniu", co mnie dość martwi, czy to się "wyrobi"? Dmuchawka od Cekausa. Prawdopodobnie panikuje :)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Co rozumiesz przez pojęcie "ciężko go zamknąć"?
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Golin pisze:Aczkolwiek dość ciężko ją "zamknąć" po "złamaniu", co mnie dość martwi,
Bo Hatsana 90 trzeba "zatrzasnąć" , a nie zamykać ... z czasem się przyzwyczaisz i będziesz robił to odruchowo. Oczywiście w miarę użytkowania , także się wyrobi , lub po prostu ułoży i będzie ok.
Golin pisze: Prawdopodobnie panikuje
Prawdopodobnie jesteś zestresowany "faktem posiadania" :roll: ... to zgoła normalne zachowanie ... :mrgreen:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Golin
Posty: 13
Rejestracja: 2011-01-06, 11:33
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Golin »

No i Leapers-ik pojawi się u mnie w poniedziałek :) A i właśnie, czy montaż jednoczęściowy-średni będzie dobry?