Jaka optyka na Slavie

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
balcer0
Posty: 18
Rejestracja: 2008-12-13, 10:08
Lokalizacja: Tarnów

Jaka optyka na Slavie

Post autor: balcer0 »

Witam, mam zamiar kupić Slavie 634 z Cekausa (na 99% podjęta decyzja) , pytanie brzmi co na niej posadzić?:

1. LEAPERS 3-9x40 MILDOT TS + MONTAZ (ACCUSHOT - nie wiem czy dobry?)

2. Point Precision 4-16x50 (270zł)Montaż Gratis (słyszałem ze nie są za dobre więc posadziłbym np na Sportsmatch OP22C(ok 150zł) lub cos podobnego lub na ACCUSHOT(80zł)

3. Delta Optical Classic 3-9x40 (350zł) + jakiś Sportsmatch(ok 150zł) lub ACCUSHOT

4. POINT PRECISION - 3-12x42 AO +Cover(230zl) + ACCUSHOT(80zł) lub jakiś Sportsmatch(ok 150zł)

Co polecacie?
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Posadż na niej leapersa golden image 3-9x32 AO/MD/TS również z cekausa, taniej będzie o przesyłkę :P
Mam taką na hw (kupiłem co prawda na supersporta) ale bardzo dobrze się sprawdza, więc niech sobie siedzi.
Awatar użytkownika
balcer0
Posty: 18
Rejestracja: 2008-12-13, 10:08
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: balcer0 »

A jaki montaż?
H55
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Ja mam jakiś niski, czterośrubowy, jednoczęściowy. Nie wiem jak na slavię, bo tam bezpiecznik trochę inaczej niż w hw, żeby kciuk się zmieścił.
Hiszpan Ci najlepiej podpowie, bo ma slavię z taką chyba lupą, a przynajmniej miał taką kiedyś, a to Zajcew istny :lol:
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

green_thunder pisze:Hiszpan Ci najlepiej podpowie
Podpowiem , że jeżeli masz środki , to DOC 3-9x40 lub leapers 3-9x32 TSAO. W pierwszym przypadku brak AO wymusza dużo wiekszą koncentrację na sposobie celowania (błąd paralaksy - poczytać :P ) W przypadku leapersa jest AO i to do pewnego stopnia niweluje ów błąd. Montaż jak najniższy , bo Slavia ma niską bakę i wtedy łatwiej jest się złożyć do strzału ...

Oceń swoje możliwości finansowe , a z Twoich propozycji , po mojemu ;

1. Delta Optical Classic ; budżetowo bardzo dobre szkła , wytrzymała , dobra gwarancja
2. Leapers 3-9x32 AO TS ; wytrzymały , dobra masa i wielkość do Slavii , ma AO (jeśli potrzebujesz)
3. PP 3-12x42 AO ... jeśli już braknie kasy ... wytrzymała , dobre opinie jak na te pieniążki ...

Mimo wszystko , jeśli masz możliwość popatrzenia przez każdą z nich , to zrób to przed zakupem ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
balcer0
Posty: 18
Rejestracja: 2008-12-13, 10:08
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: balcer0 »

Panowie a jaki montaż?

[ Dodano: 2011-01-04, 09:09 ]
Chodzi mi głównie o to czy Delta i ACCUSHOT - bedzie to siedziało jakoś?
H55
Awatar użytkownika
LocutusBorg
Posty: 585
Rejestracja: 2010-08-09, 11:02
Lokalizacja: Radom

Post autor: LocutusBorg »

Hiszpan63 pisze:3. PP 3-12x42 AO ... jeśli już braknie kasy ... wytrzymała , dobre opinie jak na te pieniążki ...
Oj tam, ja mam starszy model PP z trzeciej ręki i wytrzymuje... nie taki diabeł straszny. Nawet jak mi się pierścień mocujący okularu poluzował to po dokręceniu zera nie straciła :P
AO - paralaksa-śmaksa, jak się już w sprzęt wstrzelisz to sam korekty będziesz sobie robił.
To tak od siebie dodałem :mrgreen:

Ale jeżeli masz fudusze... To słuchaj starszych (stażem).
Slavia 634 + PP 6x40
Awatar użytkownika
Arnie
Posty: 250
Rejestracja: 2009-01-06, 17:02
Lokalizacja: Warszawa-Włochy

Post autor: Arnie »

balcer0 pisze:Chodzi mi głównie o to czy Delta i ACCUSHOT - bedzie to siedziało jakoś?
Delta, Accushot, Leapers, Hawke to są te same montaże , czyli chińskie podróbki SportsMatcha. Całkiem niezłe zresztą.
STRZELECKA GRUPA SIEKIERKI
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Miałem deltę na bsa lightning i nic się nie działo !
(a kosztował 67 zł)
Awatar użytkownika
balcer0
Posty: 18
Rejestracja: 2008-12-13, 10:08
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: balcer0 »

A co panowie z AO ? Delta(3-9x40) go nie ma, a Leapers(3-9x32 AO MD TS) tak. Bo waham się między tymi.
H55
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

balcer0 pisze:A co panowie z AO ? Delta(3-9x40) go nie ma, a Leapers(3-9x32 AO MD TS) tak.
A to już Ty sam musisz odpowiedzieć sobie na pytanie , na ile czujesz się "mocny" w strzelaniu :roll: Błąd paralaksy jest jak najbardziej do opanowania i tylko trening pozwoli Ci to czynić skutecznie . DOC tak czy siak jest tu faworytem pod wzgledem optyki i wykonania , a AO ?? ... jak nie ma , to najwyżej będzie troszkę mniej ostro na najwiekszych powiekszeniach ... z czasem do zaakceptowania ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)