Śrut

Wszystko co dotyczy naszych dmuchawek

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

szymon3261
Posty: 3
Rejestracja: 2010-12-19, 17:20
Lokalizacja: ŁcT

Śrut

Post autor: szymon3261 »

Witam jestem nowym urzytkownikiem tego forum jak i mojej wiatrówki. A więc żeby nie zabierać dużo czasu przejde odrazu do tematu, czy do strzelania z wiatrówki do śrutu musi być dodany specjalny olejek? Jak nie to w czym on pomaga?
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
szymon3261
Posty: 3
Rejestracja: 2010-12-19, 17:20
Lokalizacja: ŁcT

Post autor: szymon3261 »

A i jeszcze jedno pytanie czy ten śrut bedzie pasował do łamanej wiatrówki? http://www.bron.pl/shopbron/product/WIA ... 0-szt/1688
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Zasadniczo nie mam dobrej opini o śrucie Umarex-a :/ Ten , który linkujesz , to lekki śrut pistoletowy , dedykowany do magazynków , tym samym niekoniecznie sprawdzi się w karabinku ...

Jaki karabinek ??
Na jakie odległości zamierzasz strzelać ??
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Nowy użytkowniku, a to: http://nasze-wiatrowki.pl/viewforum.php?f=18 Ci w oko nie wpadło? Albo do głowy?
lukk
Posty: 74
Rejestracja: 2010-02-06, 14:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lukk »

pasować będzie, o ile jest ona w kalibrze 4.5, ale chyba zbyt popularny nie jest. Niby w opisie jest napisane, że do strzelania tarczowego na dalsze dystanse, ale przy takim kształcie to raczej nie wróżyłbym mu wielkiej celności. Jak na taki "potężny wygląd" to też skromną masę ma - 0.48 g.
szymon3261
Posty: 3
Rejestracja: 2010-12-19, 17:20
Lokalizacja: ŁcT

Post autor: szymon3261 »

dzieki za podpowiedzi

[ Dodano: 2010-12-19, 18:53 ]
i wiatrówa to airmaster 400
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Za tą cenę to już lepiej kupić Exacta. Zainteresuj się śrutem crosman pointed cena przystępna i dość dobrze lata.
Świeżak
Posty: 25
Rejestracja: 2011-10-07, 22:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Świeżak »

Mam pytanie odnośnie śrutu z kategorii tendencyjnych. Czy taki sam śrut będzie pasował do wiatrówki GL jak i do GW?
bungee - najlepszy sposób na odstresowanie :)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Rodzaj lufy nie ma żadnego znaczenia, wszystko opiera się na doborze, skorzystaj z zestawów zwanych "testerami", są tam w małych ilościach różne śruty.
A przy okazji: co to jest "śrut tendencyjny" ?
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Testery ma chyba tylko firma jsb (może H&N) A i tak można go kant tyłka rozbić bo zwykle to co mamy w testeże i to co z tego testera nam dobrze lata nie pokrywa się z tym co dostajemy w pudełkach. Jedyną moim zdaniem sensowną metodą jest podpytanie co lata u kolegów z takiej samej wiatrówki jak nasza a potem zakup po pudełku. Szybki test i biegiem do tego samego sklepu kupić sobie zapasik śrutu który w testach wypadł najlepiej z tej samej parti. Metoda ta dotyczy lepszych (droższych) śrutów i strzelania dość precyzyjnego. Do walenia do puszek tak rygorystycznych testów się nie stosuje ;)
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

maximus pisze:Testery ma chyba tylko firma jsb (może H&N) A i tak można go kant tyłka rozbić bo zwykle to co mamy w testeże i to co z tego testera nam dobrze lata nie pokrywa się z tym co dostajemy w pudełkach.
Crosmana by się przydał.

H&N zostawia inne w tyle, jeśli chodzi o jakość wykonania śrutów.
Do RWS też zastrzeżeń nie mam.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Świeżak
Posty: 25
Rejestracja: 2011-10-07, 22:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Świeżak »

green_thunder pisze:A przy okazji: co to jest "śrut tendencyjny" ?
Wszyscy chyba wiedzą o co mi chodziło, ale gwoli wyjasnienia -

szef mi patrzył na monitor i mnie poganiał bo szliśmy na spotkanie, a już malo czasu zostało i tak w "biegu" pisałem.
Jak zmienimy szyk zdania to wszystko bedzie jasne :lol:
bungee - najlepszy sposób na odstresowanie :)
Świeżak
Posty: 25
Rejestracja: 2011-10-07, 22:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Świeżak »

W takiej sytuacji przetestuję różne rodzaje śrutu.
bungee - najlepszy sposób na odstresowanie :)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

JesperKyd pisze:Crosmana by się przydał.
Pointeda można kupić bez ryzyka, jest tani i wszędzie dobrze lata w kategorii "rekreacja".