Może wy coś pomożecie

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Może wy coś pomożecie

Post autor: maximus »

Koledzy do wydania jest 1500. Za tę cenę i ani cęta więcej chcę nabyć lupę montaż i przesyłkę. Lubka ma być do hft i rekreacji. Krzyż z jakimi kolwiek przeszkadzajkami. AO.Oczywiście używańce wchodzą w grę. Podpowiedzcie coś sensownego bo łeb puchnie.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Myślę Marcin, że to jest to, czego szukasz: http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=674 ... sc&start=0
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

K..wa Robert ty też? Fenomen tej lunety jest dla mnie porazający. W reku miało ją może z 2-3 osoby a wszyscy się tak nią zachwycają jak by conaj,mniej z sezon z niej strzelali. Poza tym z montażem i przesyłką przekracza maxymalna kwote o jakieś 350 zł :/
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Patrzyłem (nie strzelałem) przez tą lupkę w Sieprawiu, jak Yaro miał ja na testach.
Dla porównania obok był Sightron III i przez ten drugo świat wydawał mi się ładniejszy.
Nowa Delta to byłaby superfajna lupka dla strzelania HFT3/4, tyle że tej klasy już nie ma.
Do normalnego strzelania HFT1 wystarcza duplex, z takim powiększeniem gdzie początek grubej sekcji odmierza 1 mildot.
Sławek 'Bonzoo' oferował Weavera V16 (ja sam z takiego strzelam), no ale Ty uparłeś się na przeszkadzajki.

W tą niedzielą jak pogoda pozwoli, na 'Orła' Młynek przytarga nowa Deltę, a Kobi dla porównania będzie miał protoplastę, czyli LS-a.
Jak coś sensownego będę mógł napisać to napiszę.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

SlaweQ pisze:Patrzyłem (nie strzelałem) przez tą lupkę w Sieprawiu, jak Yaro miał ja na testach.
Ja w Piekarach. I nic cudownego tam nie zobaczyłem :P
SlaweQ pisze: Do normalnego strzelania HFT1 wystarcza duplex, z takim powiększeniem gdzie początek grubej sekcji odmierza 1 mildot.
Święta prawda. X10 i mamy dokładnie 1 dot'a
SlaweQ pisze:Sławek 'Bonzoo' oferował Weavera V16 (ja sam z takiego strzelam), no ale Ty uparłeś się na przeszkadzajki.
No to jeśli przeszkadzajki są potrzebne, to Weaver V16 z Ballistic X.

Obrazek Obrazek

Z tym, że kreski nie są w takich samych odległościach. Sam się zastanawiam czy nie sprowadzę na wiosnę tego modelu dla siebie. Nie że potrzebuje przeszkadzajek do HFT, ale rozsmakowałem się w strzelaniu na 100Y i do tego przeszkadzajki sie przydają. Do sprowadzenia za około 1300zł.
http://swfa.com/Weaver-4-16x42-Classic- ... 40148.aspx
I to mój typ dla ciebie :mrgreen:
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Nie, ja nie, ale trochę się zasugerowałem, to tak, jak ze slavią 634 - babcia też :P

...a na duplex to tylko moda przyszła, nic innego...jeden na zawodach założył, dorobił własną legendę i poszło w świat...jak z koralikami na siedzenia - niewygodne, twarde, śliskie, ale zakładają...
Awatar użytkownika
Emhyrion
Posty: 288
Rejestracja: 2009-01-09, 10:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Emhyrion »

SlaweQ pisze:Nowa Delta to byłaby superfajna lupka dla strzelania HFT3/4, tyle że tej klasy już nie ma.
Do normalnego strzelania HFT1 wystarcza duplex, z takim powiększeniem gdzie początek grubej sekcji odmierza 1 mildot.
To zależy jak kto strzela. Mnie tam łatwiej zapamiętać, że na 35 metrze mam pół dota poprawki niż że ileś tam centymetrów wyżej trzeba celować.
Ja wolę doty, zwykłe kropeczki, tudzież inne ballistic plexy. Bo po prawdzie to wystarczają dwie kropki w dół do strzelania rekreacyjnego, jedna do HFT1, a te z boku czy od góry to na plaster.

Sęk w tym, że jak ktoś zna regulamin i zna figurki, to z nową Deltą wygrywa zawody. Zwróć Sławek uwagę - Jarek strzelał 69 pkt w Chrcynnem, max 75 punktów w Borkowie, czy to z Kahlesem, USOptics, czy co tam wtedy miał na karabinku postawione. Czasem mniej, czasem więcej, ocierał sie o podium, w końcu zna się na tej robocie, ale szału nie robił. I nagle przyjeżdża do Piekar z nową Deltą i strzela 79 punktów. Potem na następnych zawodach w Sieprawiu - 79 punktów. W Sieprawiu nie byłem, ale tor z Piekar pamiętam jako trudny, mylący i wymagający sporych umiejętności. A także stawiający wysoko poprzeczkę dla lunety, bo nie każdą dało się cel zobaczyć...

Przypadek? Moim zdaniem nie. Jarek zna regulamin, więc zakładając, że tor został ustawiony zgodnie z przepisami, znając połowę figurek (jak się jeździ na zawody to sie wie, z grubsza, gdzie jest jaka strefa, doświadczenie swoje robi) i mając taką miarkę w lunecie idzie na tor jak po swoje. Facet w ciągu dwóch startów, na 80 strzałów pomylił się dwa razy. O trzy mniej, niż tylko pierwszego dnia w Borkowie, o drugim (65 pkt) nie wspominając.

To on współtworzył regulamin, i to on tworzył do spółki ze Stefanem krzyż w nowej Delcie. I najwyraźniej wiedział po co...

EDIT...
Marcin - tę lunetę widziało więcej osób niż dwie. Tylko w Piekarach była całkiem nie mała kolejka chętnych do oglądania.
Powiem tak - na mnie nie zrobiła większego wrażenia, jakość obrazu mnie nie powaliła na kolana. Owszem, jest dobra, jak za tę cenę to nawet więcej niż dobra. I tyle. Krzyż jest rewelacyjny do HFT jak się wie, co mierzysz. Bo tak naprawdę to jest miarka, nie krzyż. I dopóki regulamin jest tak napisany, że dana wielkość strefy może być od-do, to wiedząc o tym i posiadając taką miarkę masz już połowę roboty za sobą. Teraz tylko trzeba sobie zmierzyć odległość, a zrobisz to z dokładnością do jednego metra. Jak dla HFT1 w zupełności wystarczy...

Ja się z BE6500 nie przesiądę, bo mnie się ta nowa Delta czy wcześniej LS nie podobają. Jakby to miało niższe wieże, tubus 30 i SF to pewnie bym wziął. Ale nie mają, więc pozostanę przy Bushnellu. Ale Ty? Szukasz czegoś do rekreacji i HFT1. DO rekreacji to każda będzie dobra, byle cel było widać. A do HFT, jak widać na przykładzie tego, co wyrabiał z nią Jarek na zawodach - luneta ta świetnie się nadaje. Dlatego powtórzę to, co już napisałem na iwebie - dozbieraj sobie i kup tę nową Deltę, bo za tę kasę lepszej lunety moim zdaniem nie znajdziesz.
________________________________________
http://fotoplastikon-emhyrion.blogspot.com/
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Jak wszyscy kupia Delte, to braknie miejsc na pudle :)

A czy razem z celownikiem dostaje klient instrukcje obslugi "choinki"? :p
Awatar użytkownika
Emhyrion
Posty: 288
Rejestracja: 2009-01-09, 10:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Emhyrion »

bonzoo pisze:Jak wszyscy kupia Delte, to braknie miejsc na pudle :)
Raczej wyrównają się szanse...
A czy razem z celownikiem dostaje klient instrukcje obslugi "choinki"? :p
A do kropek masz instrukcję? Generalnie chodzi o to, jak ze wszsytkim, żeby się ostrzelać i opatrzeć. Jak poznasz swój sprzęt to będziesz wiedział, jak wykorzystać jego możliwości. A nowa Delta ma potencjał i tyle...
________________________________________
http://fotoplastikon-emhyrion.blogspot.com/
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Emhyrion pisze: A nowa Delta ma potencjał i tyle...
Powiem tyle- Sprawdzimy.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

maximus pisze: Powiem tyle- Sprawdzimy.
Zanabędziesz? :shock:
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Tia :>
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Hmmm.... Mam nadzieję, że szybko opiszesz wrażenia ze strzelania. Szkoda, że nikt w okolicy jej nie ma chętnie bym postrzelał i przetestował.
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Powiem tak, nie wiem czy ją przetestuje bo najwcześniej na karabinku usiądzie na wiosnę. Zimą nie strzelam. Będe ja miał u siebie we wtorek albo środe myslę. Słaby jestem w optyce ale postaram sie tak z ręki ją sprawdzić i opisać.
Nie miałem kupować żadnej delty nigdy. Kiedys patrzyłem przez małego Dota u Darasa i powiem że nudniejszego szkła nie widziałem, taka zwykła. Do zakupu tego dota zacyhęcił mnie Młynek paroma rzeczowymi argumentami a szalę przechyliła siatka w pierwszym planie. Wolał bym żeby krzyż był skromniejszy że tak powiem i mniejsza i lżejsza mogła by być ale zobaczymy.

pozdrawiam Marcin
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Arnie
Posty: 250
Rejestracja: 2009-01-06, 17:02
Lokalizacja: Warszawa-Włochy

Post autor: Arnie »

Ten krzyz tylko na zdjęciach wygląda tak choinkowo. Na żywca jest bardzo przyjemny.
STRZELECKA GRUPA SIEKIERKI