laser do wiatrowki

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
snajper27
Posty: 3
Rejestracja: 2009-08-22, 11:02
Lokalizacja: Głupice-Parcela

laser do wiatrowki

Post autor: snajper27 »

co sądzicie o zamontowaniu lasera [zielonego]do wiatrowki
snajper27
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Napisałeś to złośliwie? Tu możesz się nam przedstawić, a pytania we właściwych działach.
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

green_thunder pisze:Napisałeś to złośliwie? Tu możesz się nam przedstawić, a pytania we właściwych działach.
Temat już we właściwym dziale :>
snajper27 pisze: co sądzicie o zamontowaniu lasera [zielonego]do wiatrowki
Światło lasera bedziesz widział w gorszych warunkach oświetleniowych (pólmrok w pomieszczeniach, zmierzch na dworze).
To samo dotyczy plamki wskazującej cel.
Przy dobrym oświetleniu w iczym Ci laser nie pomoże.

Lepszym rozwiązaniem jest kolimator, bo jego plamke widać dość dobrze nawet w jasny dzień.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
bastek_34_WALCZ
Posty: 455
Rejestracja: 2007-10-08, 19:01
Lokalizacja: Wałcz

A po co zielony ?

Post autor: bastek_34_WALCZ »

Używam zwykłego czerwonego Bronsa do strzelania dla rekreacji, zielony ma większy zasięg ale co z tego jak wiatrówka ma mniejszy, na 3 kilometry i tak nie strzelisz... z kolimatora nie będziesz przynajmniej widoczny, ale jakiś acog lub coś w tym stylu, efekt ten sam, tylko cena wyższa.
Osiąganie zwycięstwa w zwykły sposób nie stanowi szczytu osiągnięć. Sun Tzu
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

IMHO laser to bajer, zbędny gadget. Przydaje się może na broni palnej, gdzie trafienie kilka/kilkanaście cm od punktu w którym świeci laser i tak skutkuje wyeliminowaniem celu, którym najczęściej jest człowiek :P W naszych strzelaniach "precyzyjnych" bądź co bądź przydaje się jak psu krawat. No chyba, że będziesz zgrywał lunetkę i laser na danym dystansie, tylko po co? Do szybkiego strzelania z pistola może się i to nadaje. Ale to za proste :mrgreen: Brak wyzwań! JA mam radochę jak "dokuczam" kolegom na strzelnicy, składając im figurki na dystansie 37-41m z FWB 300. Pozycja stojąca i przeziernik :mrgreen: I na co komu laser :P
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

bonzoo pisze:(...) JA mam radochę jak "dokuczam" kolegom na strzelnicy, składając im figurki na dystansie 37-41m z FWB 300. Pozycja stojąca i przeziernik :mrgreen:
Wot złośliwiec :D
Jeśli, jak napisał <Bonzoo> chcesz zgrywać lunetę z laserem i wiatrówką na każdy dystans, życzę powodzenia ;)
Zainstaluj Chairguna w laptopie i zabieraj na każde strzelanko - ułatwi Ci to zgrywanie przyrządów celowniczych :evil:
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik