Prośba o pomoc

Wszystko co dotyczy naszych dmuchawek

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Koles
Posty: 6
Rejestracja: 2010-12-06, 15:03
Lokalizacja: Biała Piska

Prośba o pomoc

Post autor: Koles »

Witam wszystkich, jestem nowy na forum jak i w ogóle w kwestii strzelectwa wiatrówkowego. Jeśli napisałem temat w nieodpowiednim dziale to proszę i przeniesienie.

Od dłuższego czasu(dobre kilka lat)miałem takie marzenie żeby uprawiać tę dziedzinę rekreacji, lecz dopiero teraz zwolniły mi się jakieś środki, które mogę wydać na swoje potrzeby.
Od kilku dni śledzie różne fora/serwisy nt. wiatrówek, by dokonać w miarę optymalnego zakupu. Na Waszym forum dowiedziałem się wielu przydatnych rzeczy i min. sugerowałem się Waszymi opiniami nt. doboru wiatrówki i dlatego zwracam się do Was z prośbą.

Konkretnie chodzi o to, że mam do rozdysponowania dokładnie 560 zł i nic poza tym. Kolejna sprawa polega na tym, że chcę mieć zarówno normalną wiatrówkę jak i pistolet-wiatrówkę.
O czekaniu i dalszym gromadzeniu pieniędzy raczej nie ma mowy, właściwie to korzystam z okazji, że mam jakiekolwiek pieniądze na własne potrzeby:D Szukałem w różnych sklepach internetowych, zwracałem uwagę na opinie i ceny. Ostatecznie wybrałem sztucer.pl, chociaż nie dokonałem jeszcze zakupu. Dokonałem za to takiego wyboru jeśli chodzi o sprzęt :
Rewolwer Crosman 3567 -168 zł(promocja)
wiatrówka Hatsan 90 STG SAS QT 4,5 mm -299 zł
celownik 4x28 gamo - 45zł
do tego 1 puszka śrutu, 3 naboje co2 i smar brunox - 42,50 zł

W związku z tym mam pytanie czy popełniam przy takim doborze jakiś rażące błędy itp? Bo sam mam wątpliwości a chciałbym wydać pieniądze rozsądnie uwzględniając zakup obu rodzajów wiatrówek. Np. czy nie lepiej zrezygnować z lunety a dokupić jakiś smar albo zestaw czyszczący do rewolweru? Albo wycior? Albo w ogóle coś innego? Myślę, że w przyszłości znajdę jakieś pieniądze na środki konserwujące, dlatego, póki co zamawiam tylko smar, bo na pewno nie w najbliższym czasie, to samo ze śrutem.
Sprzętu nie zamierzam eksploatować intensywnie( no może 1sze kilka dni:))
Bardzo proszę o radę, bo wszystko wydaje się proste dopóki nie człowiek nie zagłębia się w temat:)
Awatar użytkownika
gufi-74
Posty: 403
Rejestracja: 2010-11-14, 17:05
Lokalizacja: Szczyrk

Post autor: gufi-74 »

Cześć
No to może pistolet Crosman 2240 - ok 299 zeta oraz QB 78 deluxe ok 240 zł.
Zostanie Ci na śrut 5,5 mm do Crosa lub 4,5 mm do QBietki?
Na początek przygody strzeleckiej przy Twoich wymaganiach
"chodzi o to, że mam do rozdysponowania dokładnie 560 zł i nic poza tym. Kolejna sprawa polega na tym, że chcę mieć zarówno normalną wiatrówkę jak i pistolet-wiatrówkę"
nic innego nie przychodzi mi do głowy.
Pzdr
BMK-19+Leapers 4x32AOMDTS
www.szczyrkolszowka.pl
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Na rewolwerach się nie znam, to nie pomogę co do Hatsana to dobry wybór, jednak już luneta którą chcesz na niego posadzić rozleci Ci się szybciej jak myślisz. Dlatego strzelaj z otwartych a za pieniądze przeznaczone na lunetę kup śrut
guntuning.com
Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

Hej!
Bierz Crossa to wdzięczny rewolwer i stosunkowo celny.
No i będziesz musiał kupować jeden rozmiar śrutu co znacząco zmniejszy potencjalne koszty.
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Widać że dokładnie czytałęś tematy na forum bo dokonałeś chyba najrozsądniejszego wygoru jaki był możliwy. Oprucz lunety oczywiście bo to będą pieniądze wyrzucone w błoto. Tak że śmiało kupuj. Będziesz zadowolony.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Witaj, szkoda, że nie zacząłeś od "poznajmy się", ale niech będzie.
Ponieważ cały post jest rozsądny, mam mikołajkową propozycję: pożyczę Ci na rozruch lunetę, jest to trochę przechodzone belomo 10x50 z cieniutkim krzyżem. Dokupisz sobie tylko montaż, być może potrzebny będzie wysoki, średni przynajmniej. Cholernie długa - 46 cm z osłoną przeciwsłoneczną.
Jak Cię to interesuje, to napisz tu, w temacie.
Wygląda ona tak (siedziała wtedy na cz200s): http://foto.onet.pl/bafx9,e8ck0kwocc4h, ... html#kgecg
Koles
Posty: 6
Rejestracja: 2010-12-06, 15:03
Lokalizacja: Biała Piska

Post autor: Koles »

Dziękuję wszystkim za dotychczasowe odpowiedzi i czekam na dalsze opinie bo zakupu mam zamiar dokonać jutro. Mam tylko nadzieję, że ten towar promocyjny nie jest jakiś wadliwy.

Green_thunder zaskoczyłeś mnie swoją propozycją:D. Jeżeli to żaden problem to chętnie przyjmę tą lunetę. Rozumiem, że montaż może być jakikolwiek byle wysoki? Np. ten http://www.sztucer.pl/i1245_montaz_2_cz ... 11_mm.html ?
Jestem nowy w tym wszystkim więc wybaczcie jeśli to głupie pytanie:)
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Koles pisze:Rozumiem, że montaż może być jakikolwiek byle wysoki?
No nie do końca , ze względu na to że Hatsan 90 jak i podobne potrafią uśmiercić nie jedną lunetę ze wględu na swego kopa , radziłbym rozglądnąć się za montażem jednoczęściowym.
Przykładowo : montaż jednoczęściowy wysoki na lunetę z obiektywem 50mm.
Obrazek
http://www.sztucer.pl/i1145_montaz_jedn ... 0h412.html
http://www.zielonysklep.pl/Montaz_Point ... wy-12.html
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Z tych dwóch, które wskazał przykładowo Janusz tylko ten z Zielonego Sklepu, bo tubus w tym belomo jest calowy.
Harnaś nie da rady belomo :P
( na h-70 miałem b.6x40)
Awatar użytkownika
Apetizer
Posty: 484
Rejestracja: 2010-07-25, 21:01
Lokalizacja: Stare Babice

Post autor: Apetizer »

No to , Kolego ja Ci sprezentuje montaż.
Wyślij tylko namiary adresowe.
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

W ramach prezentu mikołajkowego podeśle ci buteleczkę PKB. Będziesz miał do konserwacji sprzętu. Zapodaj jakieś namiary na siebie.
Koles
Posty: 6
Rejestracja: 2010-12-06, 15:03
Lokalizacja: Biała Piska

Post autor: Koles »

Dzięki Panowie! Podam namiary na pw.

Zamówiłem już sprzęt, pozostaje już tylko czekać, lecz nie otrzymałem jeszcze żadnego potwierdzenia :/ Napisałem do sklepu, czekam na odpowiedź. Mam nadzieję, że nie potrwa to dłużej niż musi, a na czasie mi trochę zależy(mam urlop :D) Tak btw. Może miał ktoś z Was jakieś doświadczenia związane ze sklepem sztucer.pl?
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Koles pisze:Dzięki Panowie! Podam namiary na pw.

Zamówiłem już sprzęt, pozostaje już tylko czekać, lecz nie otrzymałem jeszcze żadnego potwierdzenia :/ Napisałem do sklepu, czekam na odpowiedź. Mam nadzieję, że nie potrwa to dłużej niż musi, a na czasie mi trochę zależy(mam urlop :D) Tak btw. Może miał ktoś z Was jakieś doświadczenia związane ze sklepem sztucer.pl?
Sztucer w Dąbrowie Górniczej? Jak coś to to o rzut beretem ode mnie. Więc jak będziesz miał jakieś problemy to podjadę i się dowiem co i jak.