Szkło na BSA

Moderator: Hiszpan63

pmarek3
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 469
Rejestracja: 2010-11-07, 21:12
Lokalizacja: Okęcie

Szkło na BSA

Post autor: pmarek3 »

Szacunek dla Wszystkich. Po bardzo korzystnym zakupie BSA ss (Robert -Pozdrowienia) miałem do wyboru dwie lupy Barska jedna 2-7x32 i3-12x42 pierwsze postanowienie to większe to lepsze ale po dzisiejszym pokazie Hiszpana posadziłem mniejszą.Najwcześniej sprawdzę decyzję dopiero w czwartek ale po tym co widziałem i usłyszałem od Przemka myślę że Jego teoria ma ręce i nogi(i męską resztę).opis teorii należy do autora. Marek
Marek
BSA Supersport Zoraki HP01 i inne
AA PS SpetzUltra
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Znaczy się ... "masz babo placek" :mrgreen: , się teraz będę tłumaczył ... :oops:

Więc tak ;

mniejszy celownik = mniejsza masa , długość i średnica. Co za tym idzie , mniejsza szansa na przekoszenie karabinka , spokojne łamanie lufy w BSA , jak najmniejszy błąd paralaksy(średnica obiektywu). Przy tym wszystkim bardziej zwarta konstrukcja , to większa szansa na przeżycie tego celownika na Besie i jego bezawaryjnej egzystencji (np. przestawianie się wieżyczek). Chociaż TA Besa nie wierzga i kopniak jest symboliczny , to mimo wszystko potrafiła i Robertowi poprzestawiac nastawy w NIKKO ...

Powiększenia ; wg. mnie im mniejsze tym lepiej :mrgreen: W chwili obecnej spokojnie do 50m strzelam na powiększeniu ... hmm ... x 1-1.5 :mrgreen: Oczywiście nikogo nie namiawiam ... tu chodzi o fakt , że do rekreacyjnego strzelania pow x6 jest zupełnie wystarczające , a wymusza na strzelcu skoncentrowania się na celu, a nie na widokach ; im mniejszy cel i powiększenie tym harmonia strzelec -karabin stabilniejsza . Odnosi się to do strzelania na 10m jak i na 50m . Oczywiście mówimy tu o strzelaniu rekreacyjnym i nie FT. Kolejna kwestia już personalna , to fakt ,że Marek z pistoletu strzelał w okularach , a do celownika już je zdjął. Może się okazać , że będzie potrzebował jednak okularów i większej średnicy obiektywu ... to w razie czego ma drugi celownik :P

Dla wyjaśnienia owego powiększenia w DOC x1.5 ... zrobiłem "fokus" na obiektywie na ostrzenie na 10m przy x6 a potem .... soczewka w okularze dała się wkręcić około 1.5 obrotu :shock: (korekta dioptrii też jest wkręcona do oporu). Obecnie jest mniej więcej tak ; x3 = ~x1 , x4=~x2 .... x9= ~x6... nie jest to płynne , zresztą nie ma znaczenia , używam tylko położenia x4. :roll:

Celownik Barska 2-7 x32 AO znam , strzelałem , strzelam okazjonalnie u Piotrka(KbUr35) i Mirka (Starszy Pan) , trudno mi jednak powiedzieć jak będzie z wytrzymałością na spręzynie , dlatego też po mojemu , ten mniejszy będzie miał większą szansę.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Tłumacz się, tłumacz ...
Celownik Barska 2-7 x32 AO znam , strzelałem , strzelam okazjonalnie u Piotrka(KbUr35) i Mirka (Starszy Pan) , trudno mi jednak powiedzieć jak będzie z wytrzymałością na spręzynie , dlatego też po mojemu , ten mniejszy będzie miał większą szansę.
Chyba masz rację :! Barska sprawia wrażenie bardzo delikatnej. Na "bezodrzutowym" Sharpie - no problem, chyba, że ja coś przy niej pogmeram :(
Powiększenia ; wg. mnie im mniejsze tym lepiej (...) tu chodzi o fakt , że do rekreacyjnego strzelania pow x6 jest zupełnie wystarczające , a wymusza na strzelcu skoncentrowania się na celu, a nie na widokach ; im mniejszy cel i powiększenie tym harmonia strzelec -karabin stabilniejsza .
Sam ostatnio schodzę do x5. Nie ma wtedy "walki" o utrzymanie celu w krzyżu :!
Powiększenia x10 - x12 - to raczej do "podglądania" celu :D
Na Iżu 61 mam radziecką lupkę x4 - wystarcza spokojnie na Bemowie ;)
Przemek - jak mnie pamięć nie myli, to na SWD była lupa x4 :?

OT:
Uff - udało się wstawić posta - wywala mnie za każdym razem :(
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
pmarek3
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 469
Rejestracja: 2010-11-07, 21:12
Lokalizacja: Okęcie

Barska na BSA

Post autor: pmarek3 »

Witam.Obydwie lupy siedziały na Hatsanie,co prawda dociążonym ,ale zawsze kopiącym BSA zgrabniej wygląda z mniejszą lupką,chociaż mieszczą się obydwie.Najgorsze to,że nie mam na razie kiedy sprawdzić tego zestawu w praniu.
Marek
BSA Supersport Zoraki HP01 i inne
AA PS SpetzUltra
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

Hiszpan63 pisze: Dla wyjaśnienia owego powiększenia w DOC x1.5 ... zrobiłem "fokus" na obiektywie na ostrzenie na 10m przy x6 a potem .... soczewka w okularze dała się wkręcić około 1.5 obrotu :shock: (korekta dioptrii też jest wkręcona do oporu). Obecnie jest mniej więcej tak ; x3 = ~x1 , x4=~x2 .... x9= ~x6... nie jest to płynne , zresztą nie ma znaczenia , używam tylko położenia x4. :roll:
A na jaki dystans minimalny teraz ostrzy??
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

DZIKIslupsk pisze:A na jaki dystans minimalny teraz ostrzy??
Na 6m spinerek o średnicy ok 7mm dosyć dobrze widziałem , tyle , że mnie takie dystanse już nie interesują , zaczynam się skupiać na jak najmniejszych celach na dystansach 15 - 40m :D
pmarek3 pisze:BSA zgrabniej wygląda z mniejszą lupką,
pmarek3 pisze:nie mam na razie kiedy sprawdzić tego zestawu
I też póki nie postrzelasz , to i nie będziesz wiedział ... a jak już trochę postrzelasz , to jest tam cała masa ustawień , które będziesz musiał sprawdzić , więc nie od razu i nie na hura ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Hiszpan63 pisze: (...) I też póki nie postrzelasz , to i nie będziesz wiedział ... a jak już trochę postrzelasz , to jest tam cała masa ustawień , które będziesz musiał sprawdzić , więc nie od razu i nie na hura ...
Potwierdzam :)
W Iżyku sprawdziłem trzy lunetki i kolimator. W końcu wróciłem do pierwszej - radzieckiej :mrgreen:
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik