Slavia 631 Obawy przed rozkręceniem.

Wszystko co dotyczy naszych dmuchawek

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

lukaszkrk
Posty: 10
Rejestracja: 2010-11-03, 07:47
Lokalizacja: Kraków

Slavia 631 Obawy przed rozkręceniem.

Post autor: lukaszkrk »

[center]Witam. Wczoraj prosiłem użytkowników tego forum o pomoc w wyborze nie drogiej wiatrówki dla początkującego. W czasie gdy koledzy pisali mi co mogę kupić a czego unikać okazało sie że mój staruszek miał w szafie Slavie 631.Będąc laikiem myślałem ze tak stara wiatrówka (+/- 15lat) pewnie już nie działa albo jest rozklekotana i nic z niej nie będzie. Ku mojemu zaskoczeniu wiatrówka strzela dosyć precyzyjnie(wczoraj strzelając pierwszy raz nie było aż tak ciężko trafić w puszkę z około 25-30m.)[/center]

[center]Przeszukiwałem trochę stron internetowych , z rożnymi opisami tego modelu. Mam zamiar rozkręcić Ją i nasmarować bo po tylu latach posuchy się Jej należy. Ale jednak mam obawy że coś mi się nie uda(że źle Ją poskręcam, albo że coś uszkodzę przy rozkręcaniu. Niby jest wiele opisów ze zdjęciami jak np ten: ale szczerze przeraża mnie trochę wizja że to wszystko będzie leżało na stole osobno.A ja nie mam doświadczenia w tego typy majsterkowaniu.[/center]
Moje Pytanie. Dam rade mając zerowe doświadczenie??

Obrazek
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Dasz radę to tylko tak groźnie wygląda na rysunku.
guntuning.com
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Wszyscy z nas mieli kiedyś ten dylemat.
I dali radę. :)
Więc dlaczego nie masz i Ty dobie z tym poradzić.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
lukaszkrk
Posty: 10
Rejestracja: 2010-11-03, 07:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lukaszkrk »

januszmariusz pisze:Tu masz demontaż :
http://www.slavia631.republika.pl/konserwacja.html
Ja już wiele opisów demontażu widziałem ten tez:). Ale wiesz to tak jak z samochodem, może ci ktoś pokazać na zdjęciach z opisem jak samemu wszystko naprawić a jednak 99% samochodów ląduje u mechaników:). Ale chyba jednak się zdecyduje
Awatar użytkownika
Nelo
Posty: 1561
Rejestracja: 2009-03-16, 10:59
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Nelo »

Toż to prosta łatwizna jest, tylko na rysunku strasznie wygląda, po rozebraniu i nie zgubieniu żadnej częsci złożenie jest jakby samorzutne i oczywiste.
Niemniej jednak powodzenia!
Hatsan85 + PP 4x32AO
Qb78 + Hawke Eclipse 4x32
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Tak na prawdę , to po wstępnym rozkręceniu będziesz miał tylko kilka części osobno ; osada :mrgreen: , spust ze sprężynką , korek , sprężyna z prowadnicą . No i jeden bolec po wybiciu (wyjęciu ze spustu) . Przy pomocy płaskiego śrubokręta , można slawie wstępnie rozebrać w max. 5 minut . Działaj , bo warto ... :D
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
lukaszkrk
Posty: 10
Rejestracja: 2010-11-03, 07:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lukaszkrk »

[center]No to rozkręcona:).Teraz ją czyszczę a jutro idę kupić smary i zobaczymy jak pójdzie składanie[/center]
Ostatnio zmieniony 2010-11-04, 21:44 przez lukaszkrk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

No , to fajnie :D ... ale zmniejsz zoom w komputerze i pomniejsz te literki , bo ciężko się czyta , a zresztą ja nie lubię dużych powiększeń ... wręcz przeciwnie :mrgreen:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
debowy
Posty: 127
Rejestracja: 2009-03-07, 21:52
Lokalizacja: Syreni gród

Post autor: debowy »

Hiszpan63 pisze:zresztą ja nie lubię dużych powiększeń ... wręcz przeciwnie :mrgreen:
Hehehe, albo pomniejszenia :>
Prędkość, CB, walki kordem? To nie dla mnie, jeżdżę Fordem :)

Sprawy tuningowe: debowy@e-tawerna.pl
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Kolega Łukasz rozebrał swoją Slavię i przesłał mi zdjęcia bebeszków ;

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e04 ... 654a1.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/439 ... 2ca2c.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a9d ... 3e2b5.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/082 ... 44cfc.html

Jak widać nie jest najgorzej (moje zdanie ;) ) Sprężyna jeszcze jakiś czas posłuży, całość jest do wypolerowania i wyszlifowania krawędzi oraz prawidłowego przesmarowania. Ponieważ rozchodzi się również o brak funduszy , zatem poradziłem , by na tą pseudoprowadnicę naciągnął koszulkę termokurczliwą i dołożył podkładkę łożyskującą ...
Jeżeli macie Panowie jakieś sugestie , które pomogą Koledze Łukaszowi "własnymi rencami" ożywić ten karabinek , to będą mile widziane :D Kolega czyta tematy , ale bał się kpin ze swojej "niewiedzy" ... Już wytłumaczyłem , że TU może o wszystko pytać ....

[ Dodano: 2010-11-05, 06:23 ]
Oczywiście wymycie systemu benzynką i odrdzewienie także poradziłem ... :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Hiszpan63 pisze:Kolega Łukasz rozebrał swoją Slavię i przesłał mi zdjęcia bebeszków ;
W sumie jak na te 15lat to bardzo ładnie to wygląda a widok sprężyny zaskoczył mnie pozytywnie ;)
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Myślę, że Łukasz powinien jednak założyć właściwą prowadnicę, i to jak na razie byłby chyba cały nakład. Ja tą od słavii włożyłem do pistoletu iż 53 i tam było jej miejsce :P
...a sprężynka prościutka :shock:
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Wygląda to dobrze. Planowanie i polerka sprężyny. Podkładka ślizgowa, można wrzucić PET'ke. Przesmarować wszystko i będzie hulać aż miło :mrgreen:


Ja wymienił bym prowadnicę. Koszt niewielki. Kolega z forum robi prowadnice do slavii. Wystawia aukcje na aledrogo. Koszt 25 zeta. Wiec myślę, że warto zainwestować tyle w sprzęcik. Swego czasu miał też zestawy smarów do wiatrówki. Można zamówić wszystko jedną przesyłką.

W temacie obaw przed rozbiórka...dzisiaj zabieram się za rozbiórkę swojego FWB300. A dokładnie modułu spustu. Za diabła nie wiem czemu się zacina. Nie znalazłem w necie żadnego tutorialu jak się rozbiera moduł spustu więc postaram się wszystko opisać i obfotografować.
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

bonzoo pisze:A dokładnie modułu spustu.
Powodzenia!
Ja sie nie odważyłem.

Co do zacinania się, to próbowaeś dać cienką podkładkę między śrubę kwadratową, a moduł spustu? np. z puszki od piwa.
Nie pytaj mnie jak to działa, ma ponoć jakiś związek z anty-odrzutem i u mnie pomogło.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.