Co wybrać dla początkującego?? Doradzicie??

Wszystko co dotyczy naszych dmuchawek

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

lukaszkrk
Posty: 10
Rejestracja: 2010-11-03, 07:47
Lokalizacja: Kraków

Co wybrać dla początkującego?? Doradzicie??

Post autor: lukaszkrk »

Witam.Chciał bym zacząć moją przygodę ze strzelaniem, ale w ogóle nie wiem jaką wiatrówkę wybrać. Chciał bym się poradzić doświadczonych ludzi, dla tego właśnie tu pisze.Cenę jaką chciał bym przeznaczyć na mój pierwszy sprzęt to około 200zł.Wiem że to nie wiele i na pewno nie kupie nic rewelacyjnego , ale mam nadzieje że znajdzie się coś w tym przedziale cenowym co będzie warte uwagi. Z góry dziękuje za porady:)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Nie znajdzie się
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Określ się kolego czego poszukujesz ... karabin , pistolet ?? Czy ta kwota jest zaporowa ?? Nikt TU żadnych konkretnych propozycji nie złoży :/ Zbyt ogólnikowo podszedłeś do tematu ... zatem poczytaj troszkę ...
lukaszkrk pisze:mam nadzieje że znajdzie się coś w tym przedziale cenowym co będzie warte uwagi.
green_thunder pisze:Nie znajdzie się
Karabinu nie znajdziesz ... może jakaś używka , a z pistoletów , to głównie używane na CO2 ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
LocutusBorg
Posty: 585
Rejestracja: 2010-08-09, 11:02
Lokalizacja: Radom

Post autor: LocutusBorg »

I niestety, Robert ma rację. Ja zakładałem większy budżet początkowy, zwiększałem go i w końcu... stanęło na Slavii 634 za 7 stówek. Ale jakość, kultura strzału itd. itp. - miód na duszę :) I strzelająca zaraz po wyjęciu z pudła.

Jak poczytasz to forum, a mioże i kilka innych, to przekonasz się, że ludzie kupujący tani sprzęt albo bluźnią na czym swiat stoi i wyrzucają "snajperkę" do kosza, albo ją tuningują - wkładając dodatkowe pieniądze, za które - dodając kwotę na "snajperkę" wydaną, kupiliby coś znacznie lepszego.

Oczywiście są budżetowe karabinki - Sharp, QB-78/79, BMK-30, z których można zrobić przyzwoite strzeladło, jednak nawet te kosztują trochę więcej niż 200 zł.

Możesz także przeglądać działy kupię/sprzedam - czasem coś ciekawego można utrafić za niewielkie pieniądze, ale raczej i tu trzeba będzie dołożyć.
Ktoś chyba tu pisął, że na beżowym jakaś Slavia za 250 zł szła - z takich starszych (ale pewny w 100% tego nie jestem).

Poczytaj, zapoznaj się z tematem - mi to bardzo pomogło :)
Slavia 634 + PP 6x40
lukaszkrk
Posty: 10
Rejestracja: 2010-11-03, 07:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lukaszkrk »

Chodzi mi o karabin, nie pistolet. " Norconia Germany ProTarget GWINT" Coś takiego jeden znajomy mi polecił lecz tez jest to początkujący strzelec, dlatego chce poznać wasze opinie.

http://allegro.pl/norconia-germany-prot ... 30432.html To jest link do jednej z aukcji na Allegro jaką znalazłem.Oczywiście podaje go tylko opisowo żeby wiedzieć z czym ma się do czynienia.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Łukasz, jak mi trzech mówi, że jestem pijany, to idę spać...
Zapomnij o tych karabinkach za 85-120 zł...nie leń się, poczytaj opinie...nikt tu Cię nie będzie gonił w tym temacie, ale nie warto się takimi karabinkami interesować, co dopiero kupować...
...i zapamiętaj: czym bardziej NATO-wska (lub survivalowa) nazwa, tym większy chłam pod nią...
Ostatnio zmieniony 2010-11-03, 09:04 przez green_thunder, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
LocutusBorg
Posty: 585
Rejestracja: 2010-08-09, 11:02
Lokalizacja: Radom

Post autor: LocutusBorg »

lukaszkrk pisze:Norconia Germany ProTarget GWINT" Coś takiego jeden znajomy mi polecił
Ach, ten sprzęt! Toż to Dragunov wśród wiatrówek ;)

A tak na poważnie - obchódź z daleka. Nerwy stracisz. Albo i palce. A pieniądze najpewniej. To już lepiej BMK-12 sobie kup. Dłużej postrzelasz. A jak majsterkować umiesz - czytaj: nie boisz się rozkręcać i grzebać przy sprzęcie - to może jeszcze dłużej. Ale i tak nie jest to jeszcze to...

A tego z linku to na poważnie kijem nawet nie tykaj... Wejdź sobie w temat "Chinki czyli najtańsze..." - jest tuż pod Twoim - i poczytaj, jak to inny forumowicz kupił taką na studiach. Odechce Ci się :)
Slavia 634 + PP 6x40
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

lukaszkrk pisze:" Norconia Germany ProTarget GWINT"
LocutusBorg pisze:Ach, ten sprzęt! Toż to Dragunov wśród wiatrówek
:mrgreen: :mrgreen: Konrad nie obrażaj mi tu SWD ... :mrgreen:
LocutusBorg pisze:To już lepiej BMK-12
... tudzież obecnie w promocji :shock: ; http://www.kaliber.com.pl/wiatrowka-gam ... p-109.html ... ogólnie i tak , to łapanie się brzytwy :/
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Hiszpan63 pisze:tudzież obecnie w promocji ; http://www.kaliber.com.pl...-fox-p-109.html ... ogólnie i tak , to łapanie się brzytwy
...ale to gamo w tym budżecie, to bym polecił, miałem royala...
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Za 200 zł kupisz Iża 22 lub 38, na początek będzie to wystarczający karabinek.
guntuning.com
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

daras pisze:Za 200 zł kupisz Iża 22 lub 38, na początek będzie to wystarczający karabinek.
Iżyk tak, tylko zdobyć chyba trudno...
lukaszkrk
Posty: 10
Rejestracja: 2010-11-03, 07:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lukaszkrk »

A wiecie Panowie co to za wiatrówka?? Posiada takową mój ojciec.Ma około 15 lat, jeszcze za komuny była przywieziona z Czech, wtedy bez zezwolenia. Rozpoznaje ktoś taki model, i czy to jest warte czegoś??


Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Odkupuj od ojca w ciemno :mrgreen:
To slavia 631, ale ma w stopce wszystkie te, które wymieniałeś 8-)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

lukaszkrk pisze: Rozpoznaje ktoś taki model, i czy to jest warte czegoś??
Wygląda na Slavie 631 ... skoro masz do niej dostęp , to tylko lekko przesmaruj i strzelaj do bólu :D
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
lukaszkrk
Posty: 10
Rejestracja: 2010-11-03, 07:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lukaszkrk »

green_thunder pisze:Odkupuj od ojca w ciemno :mrgreen:
To slavia, 631, ale ma w stopce wszystkie te, które wymieniałeś 8-)
Wiesz że się nie orientuje.Warta jest mówisz ta wiatrówka zachodu??