lekka lupka poszukiwana

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

lekka lupka poszukiwana

Post autor: maximus »

Temat podaje troszkę z wyprzedzeniem ale już pomału zaczynam badać teren. A więc od początku:

Zimę poświęce na przygotowanie karabinka do zawodów na które mam zamiar ostro pojeżdzić w przyszłym sezonie. Moje FWB ma już nową osadkę, stara choć b. dobra miała mankamęty które nie pozwalały mi sie dobrze złożyć do strzału były to niuanse ale były. Teraz jest dobrze. Ostatnią rzeczą która mi doskwiera jest ciężar. Nie jest mało bo ponad 5 kg. Musi być kilogram mniej. Sprawa jest prostrza niż się wydaje bo wystarczy się pozbyć płaszcza lufy (co zimą uczynie) i zamienić ukochanego vipera (ciężkiego niestety) na coś lekkiego. I tu dochodzimy do sedna sprawy. Prosze was o polecenie lekkiego celownika z dobrymi szkłami i dobrą mechaniką. Warunki dwa AO i chociaż jedna kropeczka do brania poprawki na opad na siatce.

Poradzcie bo niektórzy z was mieli już kilka naprawde niezlych celowników.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
krystian
Posty: 576
Rejestracja: 2007-10-05, 15:01
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian »

A ile możesz zapłacić ?

W piaskownicy wisi EFR
Lgm2 + Doc
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Leupold VXII 4-12x40 LRDuplex

http://www.leupold.com/hunting-and-shoo ... m-adj-obj/

http://swfa.com/Leupold-4-12x40-VX-II-R ... P5857.aspx

Przez tego mogłem pokukać dzięki Cezarowi - Dago :)

Weaver V16 .223 Balistic X

http://swfa.com/Weaver-4-16x42-Classic- ... 40580.aspx

Takiego miał kiedyś Sławek - Bonzoo i poszedł do kolegi z grupy łódzkiej Przemasa.
Chwilkę był u mnie i gdyby nie moje przyzwyczajenie do gołego krzyż, to pewnie by został.

Jakbyś nie potrzebował przeszkadzajek, to polecam też Weavera V16 Dual X

http://swfa.com/Weaver-4-16x42-Classic- ... -P585.aspx

Ma Bonzoo, mam ja i uważam, że na zawody w zupełności wystarczy.
Początek grubej sekcji na x10 to tak jak pierwsza kropka w krzyżu MD.

Jak lżej to mniejszy RV9

http://swfa.com/Weaver-3-9x32-Classic-R ... P3141.aspx

Choć tu musiałbyś zerknąć sam. W moim odczuciu musiałem trzymać głowę zbyt blisko okularu,
ale to było na sprężynie i może byłem przewrażliwiony :roll:

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Poleciłbym Weavera Rv9 ale nie ma kropek :P Dlatego polecam Burris Timberline 4,5-14x32mm, siatka Ballistic Plex ma 3 kropeczki. Waga 425g u MFora poniżej 900zeta. Strzelałem trochę ze styer'a z tym celownikiem na pokładzie i bardzo ładny i ostry ma obraz. Niewiele cięższy jest Weaver V16 476g i tego już można mieć z krzyżem balistic-x.
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

krystian pisze:A ile możesz zapłacić ?

W piaskownicy wisi EFR
Cena ma drugorzędne znaczenie chociaż nie chcę wydać kasy na gadżet ze znaczkiem jakiegoś renomowanego producenta. Poprostu chcę żeby kupiona lupka była warta kasy którą za nią zapłace. Będzie to sprzęt w 100% docelowy. Małego EFR mam pod ręką do oglądania więc jeszcze mu się przyjże. Z tym krzyżem jestem gotowy iść na ustępstwo i wziąć dupleksa. Natomiast waga to jest to na czym mi zależy. Im mniej tym lepiej.

Ciekawy jest ten leupold z linku Sławka. Nie wiecie w jakiej cenie da się go wyrwać w Polsce?
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

maximus pisze: ...
Ciekawy jest ten leupold z linku Sławka. Nie wiecie w jakiej cenie da się go wyrwać w Polsce?
Zerknij na stronie u MFora, w 1/4 wysokości strony:

http://www.forguns.pl/

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Ale co ja widze? Ten leupold ostrzy od 22m :shock: . Da się ewentualnie coś z tym zrobić?

I jeszcze jedna prośba do was. Spotykacie się w weekend w grupach strzeleckich np. na Orle. Jak byście słyszeli że ktoś u was nosi się z zamiarem sprzedania czegoś co spełnia moje kryteria czyli mała waga i ao, dajcie znać. A może wy będziecie sprzedawać coś fajnego. Nie spieszy mi sie bo sprzęt ma być na przyszły sezon.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

maximus pisze:Ale co ja widze? Ten leupold ostrzy od 22m :shock:
Oczywiście :D W zupełności wystarczy. Miałem tak ustawione AO i było super-nieostrość poniżej 14m i powyżej 35. Akurat żeby się zorientować, kiedy wziąć poprawkę.
Trzy razy miałem takiego i znowu bym miał...ale SławeQ mnie "zmusił" do dużego EFR-a :mrgreen: ( dzięki kolejny raz)
I wcale nie żałuję . Zwykły plex jest wystarczający do HFT, się z czasem przekonasz.
W/g mnie, takie moje misie...
-burris za duża odległość od oka(problem ze składaniem się w terenie leżąc)
za ciemny
widok jakby w tunelu, małe pole widzenia
-weaver RV9 super, lekki, AO, dobre szkła, ale...duplex :D i małe powiększenie dla mych starych oczu.
-V16...taka lepsza delta (DOT) kiedyś miałem mieć, wziąłem leupa
-leupold... :D mój faworyt. VX-II, EFR następne serie już droższe-subiektywnie brak minusów.
Jak mnie coś złego skusi i sprzedam EFR-a, to znowu będę szukał leupka.
Ale to moja opinia, najlepiej popatrz, postrzelaj i sam oceń co Ci najlepiej podejdzie,
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Weaver V16 .223 Balistic X
jak dla mnie ma za gruby krzyż. Ale jest wersja Balistic plex i tam już jest ok.

Jak będę kiedyś przy kasie to może kupie sobie Leupold'a. A tak przy okazji, Cezar ty masz chyba LDR'a. Jak się mają te kropki do mildota?
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

bonzoo pisze:Cezar ty masz chyba LDR'a. Jak się mają te kropki do mildota?
Miałem, trzy :D
Teraz mam jedynie słuszny krzyż do HFT fine duplex :mrgreen:( duży E.F.R. ) Wystarcza.
Sławek, nie mam pojęcia jak się ma Long Range Duplex w XV-II do mil-dota. Nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Sprawdzałem, jak brać poprawki na dystansie i tyle. Ale Duce ładnie to opisał, nawet jest chyba na naszym Forum-jak nie to na beżowym.
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Oj czuję że będzie ciekawie ;) . A tak wracając do tematu to chyba pierwszy na warsztat pójdzie timberline, choć chciał bym coś jeszcze lżejszego. Przyjrzę sie jeszcze małemu EFR-owi bo mam pod ręką.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Proszę o pisanie na temat i nie obrażanie się na wzajem. Temat podzielony tu

Nawiązując do lupki to czy aby na pewno niższa waga całości będzie lepsza ? Ja zmieniłem sprzęt na cięższy i jakoś tak lepiej jest. Ważniejsza od wagi jest dobre wyważenie.
AA EV2 + EB10x42
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

No masz rację Jarek i już ci mówie w czym proble. Otóż osada którą dorobił mi Darek jest z orzecha i jest dużo lzejsza od oryginalnej przez co karabinek zaczął dość znacznie lecieć "na pysk". Więc w moim odczuciu demontaż płaszcza jest konieczny w tej sytuacji i lupka miała zwieńczyć dzieło że tak powiem. Poza tym ja dość lekki jestem (70 kg) i bardziej leży mi lżejszy karabinek mam do porównania walthera 4,2 kg i jest lepiej dla mnie.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Może w tym układzie dodaj pod stopkę ozdobną płytkę z mosiądzu, tak 3 mm będzie ważyła około 150-180 g.
Albo najpierw uwieś coś o podobnej wadze przy stopce i sprawdź czy wyważenie karabinka nie zmieniło się na plus.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Sławek po pierwsze to u mnie nie ma możliwości montażu takiej blaszki przy stopce ze względu na mechanizm regulacji stopki. Coś by tam dało się wymyślić ale wtedy to już grubo ponad 5 kg by było. Będę kombinował jak nie uda mi się zdjąć płaszcza. Najpierw musze jeszcze wogóle znaleźć magika który się tego podejmie. Nie znacie kogoś?
Diablik + Waver v10 2-10x38