RM w zaćmieniu częściowym

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

RM w zaćmieniu częściowym

Post autor: green_thunder »

Cześć, mam problem. Bardzo fajna lupka RM 8-32x50 nagle doznała częściowego zaćmienia, jak na zdjęciu. Pozostała część wizjera jest czysta, wyrażna, reaguje na regulacje. Czy da się z tym coś zrobić? Lupa przedtem była na CO2, potem przeszła na krótko na beemkę30. Obrazek
Posiada AO, MD, podświetlenie krzyża. Tubus 30 mm.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Wygląda , że wylazła uszczelka z okularu lub obiektywu , do środka tubusa... :shock: Jak patrzysz to widzisz zarys krzyża na ciemnym tle ?? A najlepiej to zadzwoń na zastrzeżony numer byłego KGB ... ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Hiszpan63 pisze:Wygląda , że wylazła uszczelka z okularu lub obiektywu , do środka tubusa..
Tez tak sadzę , miałem podobny przypadek(uszczelka w obiektywie)
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
Apetizer
Posty: 484
Rejestracja: 2010-07-25, 21:01
Lokalizacja: Stare Babice

Post autor: Apetizer »

Mam nr telefonu do zakładu naprawy optyki w Grudziądzu - wysyłałem tam na naprawę gwarancyjną swoje PP, myślę że możesz zatelefonować i dowiedzieć się o szczegóły.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

To przez telefon raczej nie wyjdzie. Przy pomocy podpowiedzi Kolegów oraz eksperymentów doszedłem do przyczyny (chyba). Ja muszę mocno wykręcać "regulację ostrości oka" (jak w lornetce), co powoduje pewien luz w okularze, wtedy wysuwa się uszczelka. Gdy wkręciłem do oporu, zaćmienie znikło. Teraz znów się pojawiło, po wykręceniu, ale w mniejszym zakresie. Nie przeszkadza to teraz, tak jak przedtem, obraz jest czysty, regulacje działają. Jeśli mi się uda rozkręcić okular, to coś poprawię, jeśli nie, to zostawię.
Dzięki.