Odległość od oka (leapers 4x32 ao)

Moderator: Hiszpan63

pilsner
Posty: 18
Rejestracja: 2010-08-30, 20:31
Lokalizacja: podkarpacie

Odległość od oka (leapers 4x32 ao)

Post autor: pilsner »

Jako nowy na forum witam wszystkich :) i od razu przystępuje do rzeczy :P
Otóż zakupiłem wiatrówkę BSA Supersport i dokupiłem do niej lunetkę taka jak w temacie, mam problem ze zbyt małą odległością od oka, po prostu celując muszę bardzo przybliżać oko do okularu lunety aby objąć całe pole widzenia co nie jest wygodne, szczególnie gdy celuję w pozycji leżącej. Szukam sposobu dzięki któremu udało by się jakoś przybliżyć lunetkę do oka strzelca. Montaż jest już na skraju frezu na lufie wiatrówki a obejmy praktycznie dociskają już do grubszych przednich elementów lunety przez co nie mogę bardziej tego wyregulować.
Czy jest jakiś sposób by nieco przybliżyć lunetę do oka? Może są jakieś pierścienie redukcyjne, które można by było włożyć między korpus a okular lunety i w ten sposób wydłużając ją nieco do tyłu?
Z góry dzięki za odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
pilsner
Posty: 18
Rejestracja: 2010-08-30, 20:31
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: pilsner »

O to by się nadało :) dzięki za linka, jednak będę musiał trochę poczekać do wypłaty bo tanie to to nie jest :P
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

pilsner pisze:bo tanie to to nie jest
Na BSA , taniego , kiepskiego montażu nie polecam... ten karabinek nieco kopie , więc wymaga dobrych dodatków.

http://tarcza.pl/index.php?p322,montaz- ... zony-11-mm ... ten co prawda jest na 30mm tubus , ale bywają też na calowe ....

Ten z pierwszego linku naprawdę dobry ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Wszystkie cofnięte montaże w tarczy w rękach miałem - proszę ich nie dotykać i nie kupować :! Obrazek

Miałem podobne kłopoty z uwagi na "jaskółczy ogon". Zastosowałem montaż trzyśrubowy, który pozwolił mi na dopasowanie (lepsze przesuwanie lunety) odległości od oka. Ma on mniejszy rozstaw pierścieni. Za montażem dołożyłem stoper z elastomerową wkładką, na alle ok.19 zł+przesyłka. Zamurowane.
Strzelec31
Posty: 319
Rejestracja: 2010-01-03, 15:40
Lokalizacja: Kuźnica Katowska

Post autor: Strzelec31 »

A może coś Takiego :?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
[scroll] Ps.
To nie jest reklama:)
[/scroll]
QB78(.177) + Gamo 6-24x50AOE
Pilne:
!Zaginiona!
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Ten sam (wysięgnikowy)
http://radex2.pl/montaz-point-precision ... -p-74.html
Obrazek
załatwi sprawę ;)
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
pilsner
Posty: 18
Rejestracja: 2010-08-30, 20:31
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: pilsner »

Prawdopodobnie wezmę ten montażyk z ostatniego linka, tani i chyba będzie ok oczywiście wysięgnik zamontuję wychylony w stronę oka :)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Myślę, że szybko spadnie...