PP -trudny wybór

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Apetizer
Posty: 484
Rejestracja: 2010-07-25, 21:01
Lokalizacja: Stare Babice

PP -trudny wybór

Post autor: Apetizer »

Jako że moja PP 6x40 drugi raz od jej zakupu ( minęło ok 6 tygodni) odmówiła posłuszeństwa, napisałem do Zielonego Sklepu. Opisałem swoje problemy z w/w lunetą i poprosiłem o możliwość dopłaty i wymiany na inny model.
Sprzedawcy z Zielonego zgodzili się na taką opcję.
No i teraz mam dylemat - co wybrać?
Mam 2 pretendentów:
-POINT PRECISION - 3-9x40 AO
- POINT PRECISION - 3-12x42 A0
osobiście skłaniał bym się do pierwszej z lupek, przedewszystkim dlatego że nie muszę już wymieniać montażu ( nie jestem pewien czy 42 wejdzie na ten z obecnej 6x40)
dodam że w chwili obecnej kluczową sprawą dla mnie jest wytrzymałość lunety- Zielony Sklep poszedł mi na rękę, więc niezręcznie było by mi reklamować kolejną lunetkę, więc wydaję mi się ze lupka z mniejszymi szkłami ma większe szanse przeżyć na Hatsanie (model 85 dociążony i z bebechami od kol Alchemika)
Jako ze lunetkę odeślę dopiero w poniedziałek to proszę przez weekend podac swoich faworytów ( oczywiście tylko PP)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Mialem tę 40-tkę na BSA Lightning XL. Przez dwa lata tylko dwa razy zerowałem i to tylko dlatego, że kupiłem cięższy śrut i wystąpił znaczny opad w stosunku do pierwotnego zera. Lunetę sprzedałem wraz z karabinkiem jako 100% sprawną.
Teraz mam lupki bardziej rozbudowane i to błąd raczej, bo się rozregulowują od wstrząsów (siedzą na sprężynach).
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

W większości przypadków szkiełka PP daja radę nawet montowane na harnasiach .
Poszukaj na forum , są opisy i konkretne porady dotyczące ich użytkowania ;)
Osobiście do dzisiaj bez problemowo używam PP-4X32 na Quescie , nawet po wymianie sprężyny po 2- letnim użytkowaniu nie było problemu z powtórnym wyzerowaniem ;)
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
Apetizer
Posty: 484
Rejestracja: 2010-07-25, 21:01
Lokalizacja: Stare Babice

Post autor: Apetizer »

januszmariusz pisze:W większości przypadków szkiełka PP daja radę nawet montowane na harnasiach .
Poszukaj na forum , są opisy i konkretne porady dotyczące ich użytkowania ;)
Jak już pisałem moja nie dała rady, mimo że karabinek był dociążony i było dłubane w bebechach.
na forach czytałem trochę o PP, więc to nie wina nieumiejętnego obchodzenia się z lupą, trafił mi się słaby egzemplarz
Nie znalazłem natomiast bezpośredniego porównania tych dwóch modeli a o tym właśnie traktuje ten temat.
green_thunder dzięki za opinie (szczególnie mnie cieszy że jest zbieżna z moimi typami)
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Dariusz pisze:to proszę przez weekend podac swoich faworytów ( oczywiście
Wystarczy trochę wysiłku z twojej strony :mrgreen:
http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=68
http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=825
To tylko tak przykładowo , bo jest tego dużo więcej :P

[ Dodano: 2010-08-27, 22:58 ]
Więcej
http://212.122.221.133/viewtopic.php?p=862330
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=15094
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

Ja gdzieś doczytałem (chyba na beżowym) że POINT PRECISION - 3-12x42 AO była bardziej awaryjna niż reszta modei. Ale to tylko czytałem.
Awatar użytkownika
Apetizer
Posty: 484
Rejestracja: 2010-07-25, 21:01
Lokalizacja: Stare Babice

Post autor: Apetizer »

tregarth pisze:Ja gdzieś doczytałem (chyba na beżowym) że POINT PRECISION - 3-12x42 AO
Nie znalazłem takiej opinii o 3-12X42 mimo ze ostatnio sporo czytam o PP. Nie wiem czy nie czytałeś o 6X40 bo to o niej pisali ze była bardzo awaryjna, nawet przez czas jakiś była wycofana ze sprzedaży. Później wróciła jako wzmocniona wersja, przynajmniej tak mówił sprzedawca z ZS. Na moim przykładzie widać że nie do końca ją wzmocnili - chyba że taki egzemplarz mi się trafił, bo z kolei ja czytałem w samych superlatywach o serwisie w Grudziądzu, że jak lupkę rozbiorą i podkleją to staje się pancerna. Generalnie pan z serwisu bardzo miły, widać że do pracy się przyłożył, ale trudno wymagać żeby z lupy która ma miano najbardziej awaryjnej zrobił pancerkę.
Pewnie na Slavi bądź jakimś PCP służyła by latami.
Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechna pogardę - Niccolo Machiavelli
Było lub jest:
Lider B1, Hatsan85,Hatsan90,Slavia634,Hw95,Diana34, Slavia630, BMK19,Slavia 630, Hw30mII
Awatar użytkownika
elgregor
Posty: 59
Rejestracja: 2007-11-18, 22:32
Lokalizacja: już nie midland

Post autor: elgregor »

Ja mam PP 3-9 x40 z montażem seryjnym i nie narzekam. Wprawdzie niewiele ostatnio pśtykam, ale zawsze więcej niż nic.Mała uwaga : w moim egzemplarzu część śrubek była na imbus metryczny 3 a część na imperiałek 1/8 , trzeba zwrócić na to uwagę, żeby nie zepsuć otworów pod klucz w śrubkach.Martwi mnie trochę padnięcie lupki 6x40 bo miałem na nią ochotę, ale może to wyjątek.

pozdrawiam serdecznie :lol:
Hej Gerwazy,daj gwintówkę...

Z każdym dniem nieustannie zwiększa się grono osób, które mogą pocałować mnie w d**ę

H 100 stg-stg+alchemia+PP 3-9x40,ch-b4(?)+tasco4x20+genialne pomysły na tuning
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

elgregor pisze:Martwi mnie trochę padnięcie lupki 6x40 bo miałem na nią ochotę, ale może to wyjątek.
Niestety , nie jest to wyjątek. PP 6x40 przyspożyła wielu właścicielom , właśnie takich problemów jak Darkowi. :( Model 3-12 x42 jest teoretycznie mniej awaryjny , ale ... to opinia wynikająca bądż z mody , bądż z faktu , że udokumentowano więcej awarii 3-9x40 , jako modelu częściej kupowanego. Niestety Darku , obie są wytrzymałe i "pancerne" i wybór to ; ich masa , długość , potrzebne Tobie parametry i pieniążki na dopłatę :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Jeśli chodzi o 6x40, to tylko belomo, niestety, nie do zdobycia.
Po jaką cholerkę sprzedałem?
Teraz założyłem na beemkę belomo 10x50, ledwo mogę załadować, taka długa ;)
Ale jeszcze nie strzelałem, bo nie wyszlifowałem na gotowo koronki :/
Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

tregarth pisze:Ja gdzieś doczytałem (chyba na beżowym) że POINT PRECISION - 3-12x42 AO była bardziej awaryjna niż reszta modei. Ale to tylko czytałem.
- okazuje się że nie na beżowym ale u nas na SKS'ie

http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=3278
Hiszpan63 pisze:No to tak po mojemu ;) ; PP 3-12 X42 ao możesz odpuścić, najwyższy wskażnik awaryjności , padają z czasem niewiadomych przyczyn.(przeczytane)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Właśnie dlatego napisałem , że to chyba kwestia mody i popytu ; nawet na Tawernie gusta się pozmieniały ;) Posiadałem PP 3-9x40 duuużo śrutu wytrzymała , odsprzedałem Koledze Tu na forum , prawdopodobnie użytkuje ją nadal. Ja byłem zadowolony ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

Masz rację. Im więcej kupionych egzemplarzy tym większe prawdopodobieństwo trafienia gorzej zmontowanego modelu.
Awatar użytkownika
vit91151
Posty: 13
Rejestracja: 2011-03-27, 18:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: vit91151 »

Kupiłem POINT PRECISION - 3-12x42 A0 i założę do Harnasia 90 po Alchemiku. Ciekawe ile wytrzyma
Awatar użytkownika
pablorudnik
Posty: 352
Rejestracja: 2011-02-01, 16:42
Lokalizacja: Zwierzyniec

Post autor: pablorudnik »

Ja posiadam POINT PRECISION - 3-12x42 A0 i siedzi na harnasiu 95 też po alchemizacji i jak narazie przeżyła ponad 2000 peletek zero jak ustawiłem na jesieni na 30m tak trzyma do tej pory,montaż ten który dostałem z lupką czyli zero rewelacji.Karabinek rozbierałem i składałem z 10 razy nie demontując lupki(wybijałem młotkiem sworznie i nieraz uderzyłem o stół czy taboret manipulując systemem z lupką w ciasnej kuchni).Może trafił mi się porządny model.
:) FWB 300s U + Leapers 3-9x40 TF2 :)