Norica Europa.

Moderator: Hiszpan63

stachuu
Posty: 4
Rejestracja: 2010-06-17, 20:42
Lokalizacja: Płock

Norica Europa.

Post autor: stachuu »

Witam.
Po dluzszym czasie i po problemach ze sprezyna jak i rowniez po conajmniej 2 godzinach dziennie czytania forum przede wszystkim bron.iweb.pl jestem prawie na finiszu.
Mianowicie osada od mojej Norici juz jest zabejcowana, w weekend znowu wybieramy sie do tesciow by ja dokonczyc. I pytanie czy po bejcy mozna zakonczyc prace osady olejem tungowym, czy przed tym olejem natrzec ja pokostem lnianym? Mam pod reka jeszcze jakis lakier do paneli podlogowych drewnianych ale zapewne to sie nie nadaje.
Zlom tez juz jest przygotowany do oksydowania tylko narazie nie mam mozliwosci gdzie tego zrobic i szukam chetnego, no chyba ze po urlopie Hogan podejmie sie tego.
Co prawda to moja pierwsza przygoda z wlasna wiatrowka i od razu pod gorke, nigdzie na polskich stronkach nie jest ona opisana, ale to mnie nie zrazilo a raczej wciagnelo.
Jeszcze jedno pytanie, na jakiejs ruskiej stronie znalazlem jej opis oczywiscie nic z tego nie rozumiem ale na zdjeciach widac ze w moim tloku cos jest w srodku, czy jesli bym to jakims sposobem wyjal to co zmieni to w moim sprzecie?
Z gory dzieki za porady.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

stachuu pisze:zdjeciach widac ze w moim tloku cos jest w srodku, czy jesli bym to jakims sposobem wyjal to co zmieni to w moim sprzecie?
To osłona przeciwsmarowa....zostaw nie wyciągaj , będzie ciszej i bespieczniej dla systemu...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
stachuu
Posty: 4
Rejestracja: 2010-06-17, 20:42
Lokalizacja: Płock

Post autor: stachuu »

Jakim olejem wykonczyc osade, lnianym, tungowym? Jak wspominalem jest juz zabejcowana.
Druga sprawa to mianowicie jak wyjac lufe, od dolu wbity jest bolec ale nie da sie go wybic jedynie wyciagnac. Jak to zrobic zeby niczego nie zniszczyc? ale zostawie to chyba jak jest o ile znajdzie sie takie dlugie naczynie do oksydowania.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Ja do wykończenia osady stosowałem olej lniany.
Taki ze sklepu ze zdrowa żywnością.
Czy to była osada od Iza, Hanki, Diany czy FWB, efekt końcowy był zadowalający.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

stachuu pisze:Druga sprawa to mianowicie jak wyjac lufe
Wybierz wariant oksydowania w całości
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
stachuu
Posty: 4
Rejestracja: 2010-06-17, 20:42
Lokalizacja: Płock

Post autor: stachuu »

Wielkie dzieki, tak zrobie.
Czy złom musi byc idealnie przyszlifowany? pod slonce widac gdzieniegdzie ryski, czy oksydowanie zalatwi ta sprawe czy trzec wszystko na idealne lusterko? Oczywiscie polerka byla ale reczna i niewiele to dalo.
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Lepiej jak jest lustro bo po oksydowaniu te ryski poprostu też będzie widać pod słońce. Ale jak nie jesteś przesadnym pedantem to możesz tą idealna polerkę na lustro odpuścić.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Walend
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1160
Rejestracja: 2007-10-05, 06:59
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: Walend »

Warto jest się postarać przy polerowaniu, bo po poczernieniu wszystko będzie widać.
Tam gdzie dokładnie wypolerowałem papierem 2000, a następnie przeleciałem pastą polerską efekt jest świetny :)
FWB 300 "Palemka"
FWB 600 + Burris Timberline 4.5-14x32
Remington 1858 Uberti .44
Ruger Mk2 Target .22
CZ P10C 9x19
stachuu
Posty: 4
Rejestracja: 2010-06-17, 20:42
Lokalizacja: Płock

Post autor: stachuu »

Witam.
Czy może mi ktoś powiedzieć jak nazywa się ta część?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.