Dobór lunety

Moderator: Hiszpan63

Sabb1
Posty: 28
Rejestracja: 2007-10-28, 19:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Dobór lunety

Post autor: Sabb1 »

Posiadam HADSANA 60.Proszę o radę czy opłaca mi się kupić lunetę? jeśli tak, to jaką ? Gdzieś czytałem, że za mocno "kopie" i dlatego uszkodzi każdą lunetę.
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Opłaca się kupić lunetkę, pewnie nie będzie wieczna, dobra lunetka posiedzi nawet parę lat.
Bardzo ważny jest jednak wybór odpowiedniej i tu też istotna sprawa - wytrzymałe lunetki, trochę kosztują.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Są lunety których jeszcze żaden Hatsan nie uszkodził, a przynajmniej nie mamy wiadomości o takiej destrukcji. Owe lunety to Vomz, Belomo, kiedyś był Leapers, możesz kupić Deltę Classic lub Deltę Titanium, ostatnio w modzie są lunety Point Precision na które dystrybutor daje dwa lata gwarancji. Wszystko zależy od zasobności Twojego portfela, napisz coś więcej o dystansach na jakie chcesz strzelać, czy luneta ma mieć regulację ostrości i regulację zoomu, odpowiemy dokładniej.
guntuning.com
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Vomz, belomo, DOC, BT, powinny wytrzymać. Poza tym nic nie jest wieczne...
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Opierając się na własnym doświadczeniu powiem, że żyją: Hensoldt 2x oraz Vomz 8x, a jeszcze żyje: Zomz 4x (ale coś tak jakby soczewka się...). Te mam w domu i się mogę z czystym sumieniem na ich temat wypowiadać. Jeśli chodzi o obraz - tutaj.
Awatar użytkownika
onichimor
Posty: 608
Rejestracja: 2007-10-08, 11:07
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: onichimor »

Dobrze też wróżyłoby życiu lunetki, wcześniejsze ukulturnienie pracy karabinka. Nowa prowadnica, splanowanie/wymiana sprężyny, opowiednie smarowanie. Koszt prac nie jest wielki, a karabinek zachowuje się zdecydowanie mniej narowiście. Ile kaski chciałbyś ewentualnie zainwestować w lupkę?
HW-80ksd + DOT 4-16x42AO, QB78 Deluxe - UKRADZIONY PRZEZ MACIEJA BAJKOWSKIEGO Z PSEUDO SERWISU WIARUS, Crosman 1077 + Leapers Mini 4x32, a Swawolna uber alles!
Awatar użytkownika
NEWBY
Posty: 85
Rejestracja: 2007-11-08, 10:47
Lokalizacja: Nysa

Post autor: NEWBY »

Ja bym nawet nie myślał o optyce bez wcześniejszego tuningu,hatsan to morderca lupek ale da sie go "wychować".
hatsan70s+Alchemik+tłumiczek+PP 6x40
Sabb1
Posty: 28
Rejestracja: 2007-10-28, 19:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Sabb1 »

Jestem początkujący i bardzo dziękuję za rady wszystkim kolegom.Lunetę chcę kupić w cenie do400-500 zł.dystans zwiększać będę stopniowo, nie wiem do jakiej odległości (nie znam dobrze możliwości wiatrówki).Nie chcę przerabiać bo zamierzam kupić UMAREX-a 850. Dobrze by było abym lunetę mógł mieć tą samą. A może najpierw zmienić wiatrówkę? Chciałem najpierw zobaczyć jak się strzela z lunetą (nigdy nie strzelałem z lunetą). Co myślicie o UMAREX-sie?
Awatar użytkownika
onichimor
Posty: 608
Rejestracja: 2007-10-08, 11:07
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: onichimor »

Jeżeli chcesz kupić 850, to jest to karabinek na CO2, który praktycznie nie ma kopniaka i wytrzyma na nim prawie każda lupa. Opinie jeśli idzie o celność ma dobre, aczkolwiek o wylotowej 270m/s zapomnij. Realna wychodzi koło 220, co oznacza, że da się strzelać celnie na jakieś 50 metrów. Jeśli pasuje ci jego wygląd i plastikowe wykończenie co wielu uważa za wadę, to jako minus musisz brać pod uwagę dość wysokie koszty kartuszy z CO2. Eksploatacja tego jest tańsza po zakupieniu kartuszy ładowanych, które robi ktoś na ajłebie. Poniżej link do tematu:
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=32661
Pozdrawiam
HW-80ksd + DOT 4-16x42AO, QB78 Deluxe - UKRADZIONY PRZEZ MACIEJA BAJKOWSKIEGO Z PSEUDO SERWISU WIARUS, Crosman 1077 + Leapers Mini 4x32, a Swawolna uber alles!
Sabb1
Posty: 28
Rejestracja: 2007-10-28, 19:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Sabb1 »

Że to wiatrówka na CO2 to wiem. koszty znam. Strzelam z córką a czasami dołącza żona i naciąganie sprawia i kłopot, a PCP odpada ze względu na cenę. Dzięki za link i rady.
Awatar użytkownika
NEWBY
Posty: 85
Rejestracja: 2007-11-08, 10:47
Lokalizacja: Nysa

Post autor: NEWBY »

W tej chwili już nie pamietam ale na iwebie był temat o kosztach strzelania z karabinku na CO2 i tanie to nie jest.
hatsan70s+Alchemik+tłumiczek+PP 6x40
Awatar użytkownika
onichimor
Posty: 608
Rejestracja: 2007-10-08, 11:07
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: onichimor »

A co do lupki, to w tej cenie zdecydowałbym się na jakiegoś DOC'a. Powinien przetrzymać na Harrym, a potem posłużyć spokojnie na Umarex'ie, dając całkiem dobry poziom optyki. To powinno być spoko:
http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopp ... fe3c716445
Pozdrawiam
HW-80ksd + DOT 4-16x42AO, QB78 Deluxe - UKRADZIONY PRZEZ MACIEJA BAJKOWSKIEGO Z PSEUDO SERWISU WIARUS, Crosman 1077 + Leapers Mini 4x32, a Swawolna uber alles!
Awatar użytkownika
Irak
Posty: 242
Rejestracja: 2007-10-04, 22:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Irak »

Może lepiej poszukać używanej CZ200?
PFTA
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Szukać można, ale znaleźć ciężko. A jak już się trafi okazja, to pięć minut nie trwa i sprzedane :P . Ale wybór jak najbardziej wart byłby polecenia.
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS