Guma na chwyt WH40

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Guma na chwyt WH40

Post autor: Ur. »

Przy opisie HW40 wspominałem, że problemem jest śliski chwyt.

Na stronie guns.com.pl wyczytałem, że są w produkcji osłony gumowe na takie chwyty i że produkuje je np. Uncle Mikes. Trochę wczoraj poszukałem, ponudziłem chłopakom na chacie i rzecz jasna nic nie znalazłem.
Dzisiaj poszedłem po rozum do głowy i parę godzin później po dętkę do Szwagra. Zwykła dętka rowerowa.
Obrazek
Trochę się z tym namordowałem, pomagałem sobie łyżeczką, ale w końcu załozyłem. Tam gdzie trzymam palec środkowy przetarłem papierem ściernym, żeby bardzo nie odstawało. Generalnie czuć różnicę. Zobaczę jutro jak przekłada się to na tarczy (edyta: jest różnica, zwłaszcza jeśli strzelam którąś tarczkę z kolei). Koszt żaden (stara dętka) więc warto spróbować.
Obrazek
Obrazek
W dalszej kolejności postaram się zrobić gumie kratkowanie. Nie będzie to łatwe, bo dętki są wulkanizowane na gorąco i nie odkształcą się ładnie pod wpływem temperatury. Spróbuję więc nabyć łatki do dętek (nie wiem czy w ogóle się jeszcze takie robi) i zwulkanizować je dociskając do metalowego sitka a potem nakleić na tę gumkę. Zobaczymy czy coś z tego wyjdzie.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Ur., łącznie zmieniany 2 razy.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

No mądrze, tanio, pomysłowo, jak zwykle u kolegi, zresztą :)
Tylko się zastanawiam, czy z tymi łatkami ( produkują ) nie będzie za gruby ten chwyt. Ale to już chyba tylko doświadczalnie stwierdzisz .
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

dagoo pisze:Tylko się zastanawiam, czy z tymi łatkami ( produkują ) nie będzie za gruby ten chwyt.
Może tak być, że będzie. Pomyślimy.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

hmm, cieńsze sie tez znajdą i to kolorowe :lol:
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

Piotr jak zwykle coś wymyślił, jesteś skubany po prostu.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.