Zawieszka - dystrybutor na śrut jak zrobić tanio i szybko !

Wszystko co dotyczy naszych dmuchawek

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
DoktorPio
Posty: 195
Rejestracja: 2008-09-01, 19:52
Lokalizacja: Bełchatów

Zawieszka - dystrybutor na śrut jak zrobić tanio i szybko !

Post autor: DoktorPio »

Mój odwieczny problem jak i pewnie wielu kolegów z forum to przenoszenie śrutu.
Oczywiście można nosić rożnego typu zawieszki pudełeczka itp. Problem jest tego typu że jeśli się czegoś takiego nie posiada to często śrut pozostaje w kieszeniach spodni koszul i innej garderoby :)
Często także ten śrut wylatuje z kieszeni i poniewiera się po podłodze, fotelu lub na kanapie, a wtedy to już gorzej bo narażamy się żonie :)
Dziś żona była na zakupach i kupiła córce lizak z zabawką Chupa Chups :)
I doznałem olśnienia bawiąc się opakowaniem od tego lizaka !
Myślę przecież to pudełeczko doskonale nadaje się na dystrybutor śrutu i można je zamontować na smyczy jako zawieszka ;laughing:
Pudełeczko jest pozostałością po lizaku a lizaka możemy dac dziecku żonie albo kochance :)

Co nam będzie potrzebne do zrobienia dystrybutora na śrut :

Wspomniany lizak Chupa Chups, smycz, no i z narzędzi wiertarka i wiertło fi 1-1,5mm
[center]
Obrazek[/center]



Rozkładamy pudełeczko, lizaka wydajemy :)
[center]
Obrazek [/center]



Wiercimy dwa otworki przez które przełożymy sznureczek od zawieszki od smyczy

[center]Obrazek [/center]



Rozkładamy i rozwiązujemy zawieszkę od smyczy

[center]Obrazek[/center]



Przekładamy sznureczek przez wywiercone otworki a następnie zawiązujemy na supełek i polecam lekko podpalić zapalniczki żeby na końcu supła nitki się stopiły w kulkę. Nie będzie nam się rozwiązywać :mrgreen:

[center]Obrazek

Obrazek [/center]



Składamy wszystko do kupy i mamy już zawieszkę dystrybutor gotowy :mrgreen:

[center]Obrazek

Obrazek[/center]



Śrut się bardzo dobrze wyciąga z pudełeczka, wystarczy odwrócić pudełko otworem do dołu a w sytuacji kiedy nie wylatuje należy kilka razy pokręcić pudełkiem i śrut się wysypuje ;)

[center]Obrazek

Obrazek
[/center]


Całość jest tania szybko się to wykonuje max 5 minut, bardzo dobrze prezentuję :-D jest wygodne w użytkowaniu, można wykonać sobie kilka takich pudełeczek na rożne rodzaje śrutu.
Sprawdza się przy śrucie 4,5mm ale myślę że jeśli ktoś będzie chciał użyć takiego pudełeczka do śrutu 5,5mm wówczas musi nieco skrócić ta rurkę przez która się wysypuje śrut, ponieważ bliżej pojemniczka ta rurka zwiększa swoja średnice :)

[center]Obrazek[/center]


Pozdrawiam DoktorPio
HW 100S FSB 4-16X50
HW 97K 3,5-10x40
AirArms ProSport 4-12x40
BSA Lightning XL 3-9x40
Awatar użytkownika
Nelo
Posty: 1561
Rejestracja: 2009-03-16, 10:59
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Nelo »

Dobre rozwiązanie przy karabinku z magazynkiem, ale czy przy łamańcu lub innej jednostrzałowej wiatrówce nie wiem czy jest to praktyczne. Łatwo się dozuje?
Hatsan85 + PP 4x32AO
Qb78 + Hawke Eclipse 4x32
Awatar użytkownika
tyshek
Posty: 33
Rejestracja: 2009-05-22, 18:22
Lokalizacja: Tychy

Post autor: tyshek »

Nelo pisze:Dobre rozwiązanie przy karabinku z magazynkiem, ale czy przy łamańcu lub innej jednostrzałowej wiatrówce nie wiem czy jest to praktyczne. Łatwo się dozuje?
Pewnie nie! miałem kilka różnych takich lub innych udziwnień :mrgreen: zawsze wygrywa izolacja do rurek lub pellet pouch :)
GKS Tychy brązowym medalistą PLH!
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Dobre rozwiązanie przy karabinku z magazynkiem, ale czy przy łamańcu lub innej jednostrzałowej wiatrówce nie wiem czy jest to praktyczne. Łatwo się dozuje?
Wytłumacz dlaczego dobre przy karabinku z magazynkiem a dla łamańca nie? To pudełko nie jest do dozowania tylko do wyciągania po sztuce i ładowania w karabinek lub magazynek, chyba nie zrozumiałeś autora pomysłu.
guntuning.com
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Mam pellet pouch i gdy jest pełny to lubi się z niego śrut wysypać, a gdy zostanie niewiele w środku to trudno wygrzebać paluchami. Mata się sprawdza w strzelaniu stacjonarnym. Na zawodach często ląduje pode mną i śrutki się gniotą. Nie wspomnę o upapraniu w błocie i kurzu. Każde rozwiązanie ułatwiające wyłuskanie śrutu i zabezpieczenie go przed zasyfieniem warte uwagi. To wygląda na dość ciekawe. Z ciekawostek, kolega wczoraj na torze w Morsku miał na kolbie zamontowaną papierośnicę w której były maty ze śrutem. Otwierasz, wyciągasz jednego, zamykasz i ładujesz :mrgreen:
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Należy podkreslić, że jest to bardzo dobry pretekst do kupowania lizaków ;p
Awatar użytkownika
Nelo
Posty: 1561
Rejestracja: 2009-03-16, 10:59
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Nelo »

Wiem że każdy szuka czegoś wygodnego dla siebie. Mnie denerwowało by, że po każdym naciągnięciu wiatrówki muszę telepać śrutem żeby się do niego dostać. Jeżeli mam magazynek to rzeczywiście może być to wygodne, wysypuje sobie śruciny na rękę wpakowuje do magazynka i strzelam dalej. Nie twierdze, że to zły pomysł tylko że dla mnie nie praktyczny, zwykle strzelam w miejscu gdzie mogę postawić pudełko (obciążone, od Bonza) na stoliku obok, lub też jak idę gdzieś, mam zawieszkę ze śrutem przy pasie.
Hatsan85 + PP 4x32AO
Qb78 + Hawke Eclipse 4x32
Awatar użytkownika
DoktorPio
Posty: 195
Rejestracja: 2008-09-01, 19:52
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: DoktorPio »

Panowie nie ma co mędrkować i marnować śliny. Wykonanie takiego dystrybutora zajmuje chwilę a mi osobiście lepiej się z niego korzysta niż z tabliczek czy owijek wykonanych z pianki.
Jest to proste i skuteczne rozwiązanie ;)
HW 100S FSB 4-16X50
HW 97K 3,5-10x40
AirArms ProSport 4-12x40
BSA Lightning XL 3-9x40
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Dokładnie :mrgreen: zafunduje córce lizaka a sobie materiał na "dystrybutor" :mrgreen: Chcę zobaczyć minę kolegów na jakiś zawodach jak wydobędę zza pazuchy taki "patent" :lol:
Nie ważę, nie myję, nie oliwię to chociaz może nie będę strzelał brudnym śrutkiem :lol: