Zgubiło misię zero Tasco 3-9x40

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
wujek
Posty: 62
Rejestracja: 2007-11-08, 11:22
Lokalizacja: Warszawa

Zgubiło misię zero Tasco 3-9x40

Post autor: wujek »

Długi czas nie mogłem dojśc co i jak , w końcu zirytowany zdjąłem lupę i prztestowałem siebie i sprzęt na otwartych , okazało się , że wcale nie jest ze mną tak źle jako ze strzelcem , sprzęt też okazł się nie najgorszy , bo już miałem chwile zwątpienia , co do wszystkiego.

Ps . teraz pozostaje mi znależć dobrą lupę , mam stary typ Hatsana 55.
Pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
onichimor
Posty: 608
Rejestracja: 2007-10-08, 11:07
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: onichimor »

Wot i kolejne Tabasco przeniosło się do krainy wiecznych łowów... :/ Ile kaski chcesz przeznaczyć na nową lupkę?
HW-80ksd + DOT 4-16x42AO, QB78 Deluxe - UKRADZIONY PRZEZ MACIEJA BAJKOWSKIEGO Z PSEUDO SERWISU WIARUS, Crosman 1077 + Leapers Mini 4x32, a Swawolna uber alles!
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

krainy wiecznych łowów...
Krainy wiecznej paralaksy.
Poniekąd w temacie: PP odbiega znacząco jakością wykonania od Tasco?
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 62
Rejestracja: 2007-11-08, 11:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wujek »

Na razie tylko się rozglądam , za czymś "okazyjnym" , ktoś sprzątnął mi ostatnio sprzed nosa vomza , za naprawdę małe pieniądze , z drugiej strony mam podejrzenia , że moja pukawka jest troche ponad limit , więc jestem w kropce , czy kombinować z montażem dampa , czy vomz wytrzyma itd itp . Pozdro .
TX200 HC plus DOT
Awatar użytkownika
onichimor
Posty: 608
Rejestracja: 2007-10-08, 11:07
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: onichimor »

Hmmm... ciężko mi to stwierdzić, bo nie miałem w łapach Tasco 3-9, tylko ołówki. Co do mojego PP, to ocena jest taka. Sprzęt poza kiepskim montażem wydaje się jak na razie całkiem wytrzymały, sądząc przynajmniej po ilości egzemplarzy które poszły do ludzi - nie znam osobiście przypadku padnięcia 3-9 czy 3-12 PP. Co do jakości optyki, to jest to sprzęt budżetowy i tyle. Siatka celownicza może być. Błąd paralaksy ma duży. Celownik dość jasny lekkie zniekształcenia obrazu na obrzeżach, obraz chyba lekko cieplejszy niż rzeczywisty. Ostrzy od jakichś 8 metrów. Spokojnie strzela się przy powiększeniu do 9-10x. Potem już wychodzi mleko. Za tę kasę - nie narzekam.
HW-80ksd + DOT 4-16x42AO, QB78 Deluxe - UKRADZIONY PRZEZ MACIEJA BAJKOWSKIEGO Z PSEUDO SERWISU WIARUS, Crosman 1077 + Leapers Mini 4x32, a Swawolna uber alles!
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Na pewno w tych pieniążkach nowe PP z gwarancją na dwa lata nie ma na razie konkurencji. Jak zwykle są dwa wyjścia, albo kupić PP, albo nic i cierpliwie zbierać na coś z wyższej półki.
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Kupić coś innego to jedno - sprawa w miarę jasna, ale może warto regenerować Tasco. Wiem, że Zdzich podkładał jakieś gumki pod pokrętła wież, ponoć pomaga.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Kleił chyba również. Ale przy tym trzeba uważać, żeby soczewek nie pobrudzić...
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Wpadnij z pukawką, to pomierzymy ile ma Jouli. Lupkę też możemy zobaczyć co się da zrobić.
IACEk
Posty: 14
Rejestracja: 2007-11-11, 21:30
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: IACEk »

Ja na przelomie stycznia i lutego bede mial do sprzedania nowego Bushnell Sportsman 4-12x40mm ale pewnie do tego czasu zdazysz kupic cos rownie dobrego.
virus
Posty: 453
Rejestracja: 2007-10-08, 07:06
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

patrzę na tą rozmowę i mi się przypomina jak to swojego czasu ludzie chwalili Leapersy, że pancerne itp. itd. Pewnie jak zaczną za pół roku padać PP to będziemy o nich pisali to samo co o Leapersach
HW97K by Hogan + DOT 6x24x42 MD
IŻ-38
Awatar użytkownika
onichimor
Posty: 608
Rejestracja: 2007-10-08, 11:07
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: onichimor »

Być może Mariuszu, być może. Jak na razie jednak żaden PP nie roztrzepał się po 30 strzałach (tu odpukuję w niemalowane), a Leapersy już takie się trafiły.
HW-80ksd + DOT 4-16x42AO, QB78 Deluxe - UKRADZIONY PRZEZ MACIEJA BAJKOWSKIEGO Z PSEUDO SERWISU WIARUS, Crosman 1077 + Leapers Mini 4x32, a Swawolna uber alles!
virus
Posty: 453
Rejestracja: 2007-10-08, 07:06
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

przypadki się zdarzają, chwalone były natomiast dokładnie tak samo jak teraz PP :) pamiętam dobrze ;)
HW97K by Hogan + DOT 6x24x42 MD
IŻ-38
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Nic nie może wiecznie trwać... Ale na razie nie podważajmy wytrzymałości PP, póki co wytrzymują na hatsanach, a to o czymś świadczy.
Ja na przelomie stycznia i lutego bede mial do sprzedania nowego Bushnell Sportsman 4-12x40mm
Bez urazy, ale sportsman raczej nie wytrzyma na harrym, raczej bym proponował ten model na coś delikatnego :)
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
pj26
Posty: 99
Rejestracja: 2007-10-05, 17:29
Lokalizacja: Osieck

Post autor: pj26 »

Mam tasco 3-9x40 na standardowej slavi 630 ale wiadomo ze ta mało kopie. W sumie sobie chwalę ale nie miałem zbytniego doświadczenia z innymi lunetami. Zero trzyma ale powiększenie ustawione na 8x i nie tykam, lupka przefokusowana bo nie ostrzyła na tym powiększeniu z 20m a z tej odległości najczęściej strzelam. Będzie musiała jeszcze trochę pożyć bo w kolejce do kupna jest lupka do AirMastera 300 :) Montaż no-name 9-13mm czyli lipa. Na próbę założyłem do tego AirMastera znacznie mocniejszego i bardziej kopiącego niż slavia ale montaż po kilku strzałach zaczął się ścinać. Chyba by ten zestaw nie pożył na nim długo.
The South will rise again!