QB 79 po mojemu

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Dadi
Posty: 20
Rejestracja: 2007-10-06, 17:03
Lokalizacja: Szczecin

QB 79 po mojemu

Post autor: Dadi »

Karabinka nie muszę przedstawiać , gdyż większość braci strzeleckiej doskonale go zna .
Ja będąc osobą czerpiącą wiele radości z modowania karabinków pneumatycznych spowodowało taki wybór .
Było to na zasadzie zróbmy coś z niczego a przy okazji obalmy jakiś mit .
Nie chcę pisać żadnego kompendium jak to miało miejsce z Hatsanem 70 czy Bajkałem a przedstawić po części prace przy systemie a przede wszystkim efekt końcowy zarówno wizualny jak i gigantyczną poprawę celności .

Prace to 3 etapy :
Zespół zaworu i kanału przelotowego zaadoptowałem pod powietrze i wykonałem wedle własnego pomysłu , aczkolwiek jest wiele podobnych w matni .

Podłączenie „big” kartusza wystarczającego na min. 150 stabilnych . No wyszła kolba z ładunkiem powietrza .

Kolejny etap to lufa , z doświadczenia wiem że obecni posiadacze Volvo , mają płytki wymagający sporo pracy gwint . No i w tym przypadku to wykonanie portu ładowania aby nie kaleczył , 30 mm CZOK , oczywiści KORONA .

W między czasie oczywiście było „drewienko” w wykonaniu którego pomógł mi kolega Darek . Moduł spustu oraz kaliber 5,5 mm i skuteczny tłumik .

Podsumowując , karabinek bardzo wdzięczny dla majsterkowicza dający wiele możliwości a przede wszystkim bardzo celny . Niestety wymagający rozwagi , ponieważ przy zasilaniu powietrzem bez KONTROLI I REGULACJI staje się ponad limitowym .
I tak przy 4,5 uzyskujemy 19 JULI , natomiast kaliber 5,5 staje się armatą 30-to JULOWA .

Poniżej kilka fotek z wiosennej strzelnicy i fotki tarcz PP10 z 30 metra .

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Tarczka ustawiona na 30 metrze , stolik i poducha , wiaterek , oraz JSB prosto z puchy .


Obrazek
No jest trochę złomu , opału na zimę oraz szkła , a jak to nafaszerować ołowiem to ....fajna zabawa .
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Bardzo ciekawie to wyszło. Zwłaszcza drewienko. Zaciekawiła mnie ósemka. Masz może jakieś dokładniejsze zdjęcie? Czy jest ona przymocowana do drewienka czy tylko tak wygląda?
Awatar użytkownika
Dadi
Posty: 20
Rejestracja: 2007-10-06, 17:03
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dadi »

Ósemka jest przeróbką oryginału i jest przykręcona do osady .
Jest to konieczny zabieg bo mocowanie lufy w systemie nie zapewnia stabilności .

Obrazek
No jest trochę złomu , opału na zimę oraz szkła , a jak to nafaszerować ołowiem to ....fajna zabawa .
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Darek a próbowałeś strzelać bez ósemki? Szczerze powiem że nie podobają mi się wszelakie ósemki, w S 200 nie miałem a karabinek był bardzo celny.
guntuning.com
Awatar użytkownika
Dadi
Posty: 20
Rejestracja: 2007-10-06, 17:03
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dadi »

daras pisze:Darek a próbowałeś strzelać bez ósemki? Szczerze powiem że nie podobają mi się wszelakie ósemki, w S 200 nie miałem a karabinek był bardzo celny.
Owszem i niestety były problemy , wyjściem było by trwalsze osadzenie lufy w systemie .
Ale w moim przypadku wymian luf z 4,5 na 5,5 staje się to problemem a obecna ósemka redukuje tę wahliwość i dość powtarzalnie ją osadza . Poza tym jak widzisz mam dość spory tłumik który nie należy do lekkich .
No jest trochę złomu , opału na zimę oraz szkła , a jak to nafaszerować ołowiem to ....fajna zabawa .
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

No tłumik masz słusznych rozmiarów,nie da się ukryć. :D
guntuning.com
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Ty to zawsze coś wykombinujesz :P Tak trzymać!
Możesz jeszcze pomyśleć nad zamocowaniem czegoś stopko-podobnego na podstawie butli - coś jak w Gunpower.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

Modyfikacja imponująca!!! Szczerze zazdroszczę wiedzy i zdolności.
Co do wyglądu to butla z tyłu dodaje takiego futurystycznego wyglądu.
Akurat ja wolę klasykę.
Mimo wszystko karabinek bajkowy.
no___name
Posty: 6
Rejestracja: 2008-07-21, 14:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: no___name »

koledzy, powiedzcie na ile można by wycenić taki karabinek?
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

(Obecna cena na allegro + 1/2 kosztu modyfikacji) - 30% tytułem zużycia.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Rlyeh pisze:Obecna cena na allegro + 1/2 kosztu modyfikacji) - 30% tytułem zużycia.
To jest taki wzór? :shock:
no___name
Posty: 6
Rejestracja: 2008-07-21, 14:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: no___name »

teraz już jest taki wzór ;]

ale ja poważnie pytałem o ile modyfikacje mogą podnieść cenę takiego karabinka...
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Niestety wszelkie modyfikacje, są najczęściej ciężkie do odzyskania.
Tzn koszt jakie na nie ponieśliśmy, bo czasami dają się odwrócić i można wrócić do stanu fabrycznego.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Ja poważnie odpowiedziałem. Nikt nie kupi używanego karabinka za 100% ceny, i tak samo nie zapłaci 100% ceny za modyfikacje. Chyba że jakaś osoba, której naprawdę mocno na tym zależy. Bardziej opłaca się modyfikacje sprzedawać (o ile to możliwe) osobno. - Znacznie szybciej, na ten przykład, trafi się osoba co chce kupić tłumik, niż cały karabinek z tłumikiem dla tłumika
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Zgoda, zgoda, ale w przypadku Dadiego, czy mojej 79 nic odwrócić się nie da, a oddawać kupę roboty i unikatowy karabinek za pół darmo też się nie chce...