Army men

Szeroko i niezobowiązująco pojęte strzelectwo rekreacyjne

Moderatorzy: Hiszpan63, SlaweQ

Awatar użytkownika
Nelo
Posty: 1561
Rejestracja: 2009-03-16, 10:59
Lokalizacja: Jarosław

Army men

Post autor: Nelo »

Pewnego czasu pojawiła się na rynku gier komputerowych gra Armymen. Opowiadająca o wojnie plastykowych żołnierzyków, a w połączeniu z popularnymi gierkami typu defend i naszym hobby....
daje duuuużo frajdy 8-)

Za młodu strasznie dużo się nimi bawiłem. I chodź dużo poległo w piaskownicach czy na działce, wiele z nich cofniętych do rezerwy czeka na jeden rozkaz obrony mnie przed nudą.
Lecz pojawienie się działek 4,5 mm zmieniło oblicze wojny, która już nigdy nie będzie równa i sprawiedliwa. Ciężkie ołowiane pociski miotane z odległości 20m nie pozostawiają żądnych nadziei na zwycięstwo. Strach i śmierć które zaglądają w oczy dzielnym plastikowym żołnierzom, spędzają sen z ich plastikowych oczu pełnych żalu i bólu.
Śmieć poniosło wielu a zginie jeszcze więcej, statystyki nie dają szans wiecznej plastikowej armii.
Połączone siły zielonych, żółtych, szarych i brązowych, czyli wieczne skłóconych mocarstw prowadzących wojny na moim całym dziecięcym świecie, nie dadzą rady wielkiemu działu, którego sama nazwa wpędza w bezruch dzielnych plastikowych żołdaków, a brzmi ona hatsan...


Obrazek
Nawet perfekcyjnie przygotowana obrona, z wykorzystaniem najnowszych technologi metalurgicznych, nie pomogła...

Obrazek
...wszyscy polegli.


Mała ilość fotek, przepraszam, poprawie się na przyszłość. Ale trochę w niedziele padało a szkoda sprzętu strzelającego..... i śrutem i fotki. Nie mniej jednak zabawa przednia, hatsanem (nawet ze stabilniejszej pozycji od stojącej) nie jest łatwo trafić, tak więc jest się czym zmotywować i zdenerwować. Gorąco polecam.
Hatsan85 + PP 4x32AO
Qb78 + Hawke Eclipse 4x32
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Coś ty im zrobił :shock:" zabójco" :lol:
Widzę że Harnaś Ci sie dobrze sprawuje.
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
Nelo
Posty: 1561
Rejestracja: 2009-03-16, 10:59
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Nelo »

No jak nie jak tak.... czymże bylibyśmy bez harnasia..... :lol:
No nie mam na co narzekać, no na pogodę. :|
Hatsan85 + PP 4x32AO
Qb78 + Hawke Eclipse 4x32
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Wiesz co Nelo, w wojsku byłem, filmów i książek o tematyce wojennej całkiem sporo zaliczyłem,
i patrząc na te resztki zmasakrowanych żołnierzyków jakoś tak dziwnie mi się zrobiło :|

Jak już chcesz pomęczyć flinte i oko trenując małe cele, to zerknij do starego tematu z początków forum:

http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php ... hlight=fly

Dystans ustal dowolnie sam :>

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Świetny opis.
Awatar użytkownika
Nelo
Posty: 1561
Rejestracja: 2009-03-16, 10:59
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Nelo »

Strzelanie do tarcz to nie to samo... nic się nie rozwala, nic nie pęka , nic nie lata w powietrzu:D
Ale muszki pomęczę w piwnicy :D. Przecież czeka nas długa zima.
Hatsan85 + PP 4x32AO
Qb78 + Hawke Eclipse 4x32
Awatar użytkownika
Escorpio
Posty: 390
Rejestracja: 2008-08-03, 01:13
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Escorpio »

Żołnierzyki? Hehehe... Też mam gdzieś takie :D
Kusi mnie teraz, co by znaleźć sobie kilka minut czasu w tygodniu i postrzelać do nich, acz długą żywotność im wróżę - od zawodów w Boguszycach nie wyciągałem 4setki [bidulka leży sobie w walizce i czeka, aż zaczną ją z powrotem pieścić] :oops:
AA S400 Classic + ZEISS Classic Diatal 6x42 T*
Na Walthera planowana zmiana.
Nożyków trochę.
GSDZ
Awatar użytkownika
Nelo
Posty: 1561
Rejestracja: 2009-03-16, 10:59
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Nelo »

Miłego wojowania... tylko uważaj na desperackie kontrataki, ja już dostałem w policzek głową mojej ofiary.... dość zaskakujące przeżycie, chwile później strzelałem w okularach :o
Hatsan85 + PP 4x32AO
Qb78 + Hawke Eclipse 4x32
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Oj to i ja dopiszę słów parę,bowiem temat żołnierzyków przerabiam sukcesywnie.Te z mojego dzieciństwa niestety do celów eksterminacji się nienadawały,były ołowiane i ręcznie malowane.Ale dzisiaj nabywam całe kompanie plastikowych wojaków za około 5-7zł za 100 sztuk,ustawiam sobie cele od 10 do 20m od czasu do czasu przegrupowując nacierających i usuwając tych usuniętych.No cóż,patrząc przez optykę mam dziwne skojarzenia......ale zabawa przednia jeśli ustala się limit np. 5 pocisków więcej niż celów.Bywa, że koniec amunicji, a tu jeszcze :oops: : dwa plutony...... :mrgreen:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Ciekawe, ciekawe, dobrze, że do mrówek nie strzelacie.... :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Toż to też stworzenie,a do tego zbyt ruchliwe :mrgreen:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
herbet
Posty: 130
Rejestracja: 2010-03-21, 22:16
Lokalizacja: tarnowskie dziury

Re: Army men

Post autor: herbet »

Nelo pisze:Pewnego czasu pojawiła się na rynku gier komputerowych gra Armymen. Opowiadająca o wojnie plastykowych żołnierzyków, a w połączeniu z popularnymi gierkami typu defend i naszym hobby....
daje duuuużo frajdy 8-)

Za młodu strasznie dużo się nimi bawiłem. I chodź dużo poległo w piaskownicach czy na działce, wiele z nich cofniętych do rezerwy czeka na jeden rozkaz obrony mnie przed nudą.
Lecz pojawienie się działek 4,5 mm zmieniło oblicze wojny, która już nigdy nie będzie równa i sprawiedliwa. Ciężkie ołowiane pociski miotane z odległości 20m nie pozostawiają żądnych nadziei na zwycięstwo. Strach i śmierć które zaglądają w oczy dzielnym plastikowym żołnierzom, spędzają sen z ich plastikowych oczu pełnych żalu i bólu.
Śmieć poniosło wielu a zginie jeszcze więcej, statystyki nie dają szans wiecznej plastikowej armii.
Połączone siły zielonych, żółtych, szarych i brązowych, czyli wieczne skłóconych mocarstw prowadzących wojny na moim całym dziecięcym świecie, nie dadzą rady wielkiemu działu, którego sama nazwa wpędza w bezruch dzielnych plastikowych żołdaków, a brzmi ona hatsan...


[url=http://images39.fotosik.pl/224/06b36ebb238a4a89m.jpg]Obrazek[/URL]
Nawet perfekcyjnie przygotowana obrona, z wykorzystaniem najnowszych technologi metalurgicznych, nie pomogła...

[url=http://images46.fotosik.pl/227/1047b5f11f22b0e6m.jpg]Obrazek[/URL]
...wszyscy polegli.


Mała ilość fotek, przepraszam, poprawie się na przyszłość. Ale trochę w niedziele padało a szkoda sprzętu strzelającego..... i śrutem i fotki. Nie mniej jednak zabawa przednia, hatsanem (nawet ze stabilniejszej pozycji od stojącej) nie jest łatwo trafić, tak więc jest się czym zmotywować i zdenerwować. Gorąco polecam.
Chłopie... służyli Ci dzielnie tyle czasu a ty do nich strzelasz? To po Stalinowsku :evil:
hatsan85/gamonitsu3-9x40/
Młot pneumatyczny MAC-40J
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

herbet pisze:To po Stalinowsku
Przecież w tył głowy im nie strzelał !! :P Sam robię podobnie wraz z Kolegami , tylko odległość nieco większa już teraz. ;)
Ostatnio zmieniony 2010-05-21, 21:23 przez Hiszpan63, łącznie zmieniany 2 razy.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
herbet
Posty: 130
Rejestracja: 2010-03-21, 22:16
Lokalizacja: tarnowskie dziury

Post autor: herbet »

:mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2010-05-21, 22:42 przez herbet, łącznie zmieniany 1 raz.
hatsan85/gamonitsu3-9x40/
Młot pneumatyczny MAC-40J
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

:) :D :mrgreen:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)