Problem z lunetką GAMO 3-9x40

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
badyl007
Posty: 17
Rejestracja: 2009-09-04, 23:04
Lokalizacja: zabrze

Problem z lunetką GAMO 3-9x40

Post autor: badyl007 »

witam mam problem jak w tytule z lunetka problem jest taki że przy celowaniu z 10 metrów na najniższym przybliżeniu jest ok ładnie widać krzyż i tarczkę ale jak dam na maksymalne to krzyż zanika(rozmazuje sie).Drugi problem to przy około 30 metrach z nastawieniem na minimum trafiam w tarczkę a na maximum jest problem a myśle że powinno być na odwrót
Ostatnio zmieniony 2009-09-06, 20:58 przez badyl007, łącznie zmieniany 1 raz.
Nabytek
Hatsan 95 SAS 5.5
Lunetka GAMO 3-9x40
Wrodzona zdolność robienia byków w pisaniu :(:( soory z góry
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Co do pierwszego pytnia to normalne, gdy się zwiększy powiększenie to zmniejszy się głębia ostrości(np: ostro jest dopiero na 30m). Aby się tak nie działo niektóre lunety są wyposażone w pokrętło AO(wyskalowane w metrach/yards). Co do drugiego pytanie to można powiedzieć że też to norma gdyż te lunetki rzadko trzymają nastawy, tym bardziej jak wiatrówka mocno kopie. Jak chcesz to możesz reklamować lunetkę, ale lepszym rozwiązaniem jest kupno czegoś porządniejszego.
AA EV2 + EB10x42
Awatar użytkownika
badyl007
Posty: 17
Rejestracja: 2009-09-04, 23:04
Lokalizacja: zabrze

Post autor: badyl007 »

ciężko dostać dobrą lunetke do hatsana nie słyszałem jeszcze żeby hatsan nie zrobił z jakiejś grzechotki
Nabytek
Hatsan 95 SAS 5.5
Lunetka GAMO 3-9x40
Wrodzona zdolność robienia byków w pisaniu :(:( soory z góry
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

To mało słyszałeś ;) . Jest pare lupek które wytzymają. Możesz kupić jakieś point precysion i masz dwa lata gwarancji a swoją drogą lupki te są mocne albo jakiegoś vomza czy innego ruska.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
sadysta
Posty: 323
Rejestracja: 2008-11-26, 17:18
Lokalizacja: z lasu

Post autor: sadysta »

Witam, strzelając na zoomie 9-razy w B.T.3-9-40 zauważyłem ,że przed zerem karabin bije nieco w prawo,a za zerem wali w lewo.
Zdemontowałem lupkę ,wróciłem do otwartych bo tak lepiej trafiałem.
Po przeczytaniu tego oto zapisu
http://polowaczka.com/strona/varminting/varminting.html
dowiedziałem się ,że tanie lupki,takie jak np. mój Bushnell Trophy 3-9-40,
mogą gubić zero wraz ze zmianą powiększenia.
Powtórnie posadziłem trofika na diankę ,powiększenie ustawiłem na 6,wyzerowałem
na 25m,postrzelałem od 10m do 60m i już jest ok.
Od 10 do 15-17 m mam troszeczkę nieostry krzyż ,ale mi to już nie przeszkadza.
Teraz mam Bushnella Trophy 6-40,pod warunkiem,że nikt nie dotyka pokrętła
regulacji powiększenia. :P
Pozdawiam.
Marcin.
Kurnik , pomidory i ogórki.
zwirkow
Posty: 8
Rejestracja: 2010-03-21, 21:45
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: zwirkow »

Ten model urządzenia luneto-podobnego tak ma, że nie ma AO, ale jest to do poprawy.
regulując przednim szkłem, a potem regulacją wizjera daje się ustawić ostrzenie od ok 15-19 m do nieskończoności. Wymaga to trochę kręcenia, ale przy max powiększeniu będzie nieco mydła i błędy paralaksy. Lepiej jednak pozbierać trochę kasy i kupić lupkę dobrej marki, bo przy x6 np na PP zobaczysz więcej i lepiej, niż tu na x9.
:shock:
si vis pacem parabellum
Awatar użytkownika
herbet
Posty: 130
Rejestracja: 2010-03-21, 22:16
Lokalizacja: tarnowskie dziury

Post autor: herbet »

Możesz się zdziwić jak z krzyża duplex zrobi x duplex ...Słabiutki celownik przynajmniej ja na taki trafiłem -pierścień z krzyżem w środku poluzował się po prostu od drgań strzałów :/
Inny przypadek z celownikiem dynora 3-9x40 -krzyż pękł sobie na dwie części :mrgreen:
Na harnasia polecam pp,a co do ostrości i jej regulacji w tanich celownikach to nie jest to trudne ale super efektu nie uzyskasz :|
hatsan85/gamonitsu3-9x40/
Młot pneumatyczny MAC-40J