Wiatrówki PCP HATSAN

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

tommatiz
Posty: 7
Rejestracja: 2009-08-17, 10:50
Lokalizacja: warszawa

Wiatrówki PCP HATSAN

Post autor: tommatiz »

Witam. Mam zamiar zacząć przygodę z wiatrówkami PCP. Do dzisiejszego dnia bawiłem się tylko sprężynowymi ale to nie to samo co PCP. Mam pytanie czy warto inwestować w firmę HATSAN? Jakie są jej plusy i minusy? Czy lepiej troszkę odłożyć i wziąć coś innego bardziej sprawdzonego i lepszego? Chciał bym za wszystko wydać ok 3500 z butlą i innymi. proszę o rady i opis i Waszą wiedzę odnośnie HATSANA. PZdr
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Witaj na forum :)

Z tego co się orientuję, to u Nas na forum nie było chyba chętnego do zrobienia testów wiatrówki z tematu, pewnie nikt się nie zdecydował.
Dość obszerny opis znajdziesz na iwebie, link poniżej:

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=47794

Co do polecenia sprzętu za kwotę, którą wymieniłeś, to poczekaj na opinie użytkowników PCP-ów.
Ja jestem 'ortodoksem' i dalej męczę sprężynę :lol:

Uczę się strzelać od nowa 8-)
tommatiz
Posty: 7
Rejestracja: 2009-08-17, 10:50
Lokalizacja: warszawa

Post autor: tommatiz »

Dzięki za link ale szukam testów HATSANA ale jakoś nie widzę dobrej opinii i nie wiem w sumie czy to dobry sprzęt. Pzdr
Awatar użytkownika
Arnie
Posty: 250
Rejestracja: 2009-01-06, 17:02
Lokalizacja: Warszawa-Włochy

Post autor: Arnie »

Wpadnij na Siekierki, są ze 4 sztuki Hatsanów, zarowno 4,5 jak i 5,5. W limicie i FAC.
STRZELECKA GRUPA SIEKIERKI
tommatiz
Posty: 7
Rejestracja: 2009-08-17, 10:50
Lokalizacja: warszawa

Post autor: tommatiz »

Arnie a jak te Hatsany się sprawują?
Awatar użytkownika
Arnie
Posty: 250
Rejestracja: 2009-01-06, 17:02
Lokalizacja: Warszawa-Włochy

Post autor: Arnie »

Jeżeli chodzi o celność to nie mam zastrzeżeń, niestety te w limicie sa trochę niestabilne jeżeli chodzi o trzymanie prędkości. Duzo zalezy od konkretnego egzemplarza. Na zawody to bym nie polecał, ale do rekreacji jak znalazł za to cenę
STRZELECKA GRUPA SIEKIERKI
tommatiz
Posty: 7
Rejestracja: 2009-08-17, 10:50
Lokalizacja: warszawa

Post autor: tommatiz »

Może ktoś się odezwie kto ma Hatsana i powie jego plusy i minusy. Pzdr
Awatar użytkownika
Arnie
Posty: 250
Rejestracja: 2009-01-06, 17:02
Lokalizacja: Warszawa-Włochy

Post autor: Arnie »

Wygląd bardzo przeciętny ( klania sie turecka jakość), dźwignia side-lever chodzi cięzko, spust twardy, ale daje sie zmiękczyć po rozbiórce). W limicie duża górka, karabinek strzela z mała predkością - osiąga maksimum - potem spada. To niestety przypadłośc sprzętu bez regulatora tylko w CZ200 czy S400 ta gorka jest o niebo mniejsza ;)
Bardzo celny mozna zrobic skupienie 1-2cm na 50m w poziomie, w pionie ze względu na "górkę" będzie gorzej.
Chłopaki pokupowali te Hatsany jak były po 1100zł i wtedy się zdecydowanie oplacało. Nie wiem ile kosztuje teraz, ale chyba nie wygląda to tak różowo. To sprzet robiony typowo jako FAC -sztucznie zdławiony do 17Juli - jako Fac jest zdecydowanie lepiej. Mając 2 kartusze mozna mieć dwa w jednym :D FAC-a i limitowca.
STRZELECKA GRUPA SIEKIERKI
tommatiz
Posty: 7
Rejestracja: 2009-08-17, 10:50
Lokalizacja: warszawa

Post autor: tommatiz »

Teraz one kosztują między 1500 a 1800 więc znaczna różnica do pierwszej ceny i pytanie czy nie lepiej troszkę dorzucić i mieć frajdę z lepszego sprzętu :). Pzdr
pięknyzadek
Posty: 236
Rejestracja: 2008-09-23, 13:37
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: pięknyzadek »

zobacz tu:
http://airgunservice.pl/igor/at44/index.html

tyle, że opinia Igora dla niektórych z jakichś względów nie jest zbyt dużo warta
pozdr
Awatar użytkownika
Emhyrion
Posty: 288
Rejestracja: 2009-01-09, 10:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Emhyrion »

pięknyzadek pisze:zobacz tu:
http://airgunservice.pl/igor/at44/index.html

tyle, że opinia Igora dla niektórych z jakichś względów nie jest zbyt dużo warta
pozdr
Może dlatego, że słynne regulatory po jakimś czasie przestawały funkcjonować...

Co do AT44 - miałem, bawiłem się jakiś czas, mierzyłem, sprawdzałem. Do rekreacji jest ok. Jako tanie PCP jest ok, choć ja bym wolał S200.
Ale jak komuś zależy na wynikach, myśli o starcie w zawodach HFT (o FT nawet nie wspomnę), to lepiej niech sobie odpuści Hatsana. O ile w poziomie śruty na 50 metrów upadają na tarczy dość blisko siebie (co wskazuje na dość dobrą lufę, choć szału nie ma), o tyle w pionie już jest masakra - kilka centymetrów w różnicy opadu na 40 metrze na zawodach sprawia, że strzelanie do dalszych figurek traci sens...

Jakością wykończenia nie będę się zajmował, bo to tania wiatrówka, więc tu i tam mogą być na odlewie jakieś pozostałości po formie.
________________________________________
http://fotoplastikon-emhyrion.blogspot.com/
Awatar użytkownika
radecek
Posty: 159
Rejestracja: 2007-10-18, 20:30
Lokalizacja: Napierstkowo

Post autor: radecek »

Awatar użytkownika
Wojtan
Posty: 87
Rejestracja: 2008-03-17, 21:12
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Wojtan »

IPSC
Awatar użytkownika
Nelo
Posty: 1561
Rejestracja: 2009-03-16, 10:59
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Nelo »

.... To sprężyna, PCA, PCP...??!! fajna sprawa.
Jest dostępna na rynku?
Hatsan85 + PP 4x32AO
Qb78 + Hawke Eclipse 4x32
drozdzu
Posty: 51
Rejestracja: 2007-11-20, 20:57
Lokalizacja: Jaworzyna

Post autor: drozdzu »

Jest na alle... to PCP tylko system załadunku śrutu z magazynka i podejrzewam naciagniecie sprezyny zbijaka wyglada wlasnie tak ala shotgun :lol:
Jak dla mnie tradycyjny rygielek jest subtelniejszy :roll:
Sharp Innova 1210 Uszczelniony na maxa + Leapers 3-9x32AOMD