Czego z wiatrówką - nie - robić

Szeroko i niezobowiązująco pojęte strzelectwo rekreacyjne

Moderatorzy: Hiszpan63, SlaweQ

Macieja
Posty: 3
Rejestracja: 2009-07-18, 14:15
Lokalizacja: Polska

Czego z wiatrówką - nie - robić

Post autor: Macieja »

Sluchajcie z tego co przetestowalem ...to nie wiem czy jest lepsza wiatrowka do Tuningowania jak Hammerli 900 ....Zmienilem sprezyne ktora mozna dostac na Allegro w zestawie ...wchodza tam 2 sprezyny i prowadnica ia jakies smary... Polecam nie kupowac zestawu ale tylko sprezyny za 39 zl bo wydatek 99 zl to przesada i do niczego wam sie to nie przyda. Musicie wykonac natomiast u tokarza prowadnice ktora ma miec wielkosc orginalnej prowadnicy ale tylko trzpien na ktory wchodzi sperzyna ma mies srednice dopasowana do srednicy drugiej wewnetrznej sprezyny ktora dastaniecie w zestawie.Wkladacie to potem do kupy montujecie i super dziala . Gdybyscie mieli juz wyciagnieta sprezyne to wyciagnijcie tlok odkreccie uszczelke tloka i dajcie tez do tego samego tokarza co wam wykona prowadnice niech obspawa na wysokosci okolo 3-4cm podstawe tloka tz. ta czesc do ktorej mamy przykrecic ponownie uszczelke tloka i niech potem Pan Tokarz na tokarte wyrowna wszystko do jednej powierzchnie zeby to co pospawal bylo rowne z wymiarem orginalnym tloka.......Poskladajcie to teraz i nastepna wazna sprawa jest wyciagniecie reduktora mocy to takacienka blaszka ktora znajduje sie pod uszczelka stozkowa na kanale przelotowym - wkreccie w ten maly otworek 1,5 obrotu blachowkret i podniecie do gory ....wyjdzie wam wtedy uszczelka wraz z cienka blaszka, ta cienka blasze odstawcie na bok i wsuncie tylko sama uczczelke - otwor bedzie zdecydowanie wiekszy . Taki otwor potrzebny jest wam do tego zeby moc ktora zgromadzi sie w kanale miala swobodny przeplyw na srut. Polecam zakupienie srutu Prometheus w zoltej oslonie lub zielonej , sa pakowane po 125 sztuk i ........strzelajcie. Informuje co wyda sie to dla niektorych dziwne ,ale ta przerobka jest niedozwolona , wasza wiatrowka nabierze naprawde bardzo duzej mocy predkosc jaka parokrotnie sprawdzilem siegala w zaleznisci od srutu po wyciagnieciu tego reduktora co pisalem ponad 800 m/s i to jeszcze nie koniec bo mozna to o troche zwiekszac. Sprobujcie sami . Dodatkowo musicie uwazac na smar bo musi go byc dosyc duzo w oslonie pet najlepiej podwojnej - pracuja tam 2 sprezyny ktore oferuja na allegro. Wazne jest tez to ze po oddaniu 20-30 strzalow musicie strzykawka przez igle do nabijania pustych pojemnikow po farbie w drukarkach wstrzyknac przez kanal przelotowy do srodka tloka 1-max 2 krople oleju do sprezarek lub oleju do silnikow samochodowych np. sintetic.
Wtedy tylko wiatrowka Hammerli osiagnie straszna moc- testujcie sami i dopisujcie wrazenia z testow tutaj na forum w tym temacie.
Uwaga . Wiatrowka jest po tej przerobce bardzo glosna slychac ja jak byscie strzelali z KBKS poniewaz pocisk wylatujacy z lufy ma juz predkosc wieksza jak predkosc dzwieku ktora wynosi ponad 340m/s wasza predkosc wynosic bedzie + - 800m/s :)))
Pozdrowka i czekam na wasze wrazenia z testow.

Posty poniżej wydzielone z tematu Rozbiórka Hammerli hunter force 900 kombo
- R.
Ostatnio zmieniony 2009-07-24, 12:54 przez Macieja, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
goliard
Posty: 825
Rejestracja: 2008-03-03, 07:33
Lokalizacja: Łomża

Post autor: goliard »

Ale super, daj jakieś fotki, tarcze, pomiary prędkości z chrono, cokolwiek ...
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Te 800m/s to na śrucie z papieru ?
AA EV2 + EB10x42
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Macieja pisze:po wyciagnieciu tego reduktora co pisalem ponad 800 m/s
Koniecznie będziesz musiał opatentować ten" wynalazek" :lol: i uważaj co by Ci się śrut nie topił w lufie przy takiej prędkości :P

[ Dodano: 2009-07-18, 17:41 ]
Macieja pisze:Wiatrowka jest po tej przerobce bardzo glosna slychac ja jak byscie strzelali z KBKS
Za dużo oleju w komorze sprężania (strzela na dieslu )
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Ja bym prosił Macieja o to aby pisał po polsku, bo nie cierpię jak ktoś olewa nas i regulamin. Na dzień dzisiejszy masz czerwona kreseczkę.
guntuning.com
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Tak na szybko liczone, na exact przy 800m/s dałoby około 176J :shock: Na tym teflonowym cudzie około 170J. Co na to sprężyna i sama wiatrówka? O ramieniu strzelającego i lupce nie wspomnę....A przy innej niż skórzana, uszczelce, oleju to ja do komory skrężania nie daje....
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Macieja pisze:Pozdrowka i czekam na wasze wrazenia z testow.
Hehe. Lecę i testuję.
W 800 m/s nie uwierzę póki nie zobaczę. A i proszę bramkę chrono umieścić przynajmniej metr od wylotu lufy.
Awatar użytkownika
Kombat69
-#Brązowy Dobromir
-#Brązowy Dobromir
Posty: 485
Rejestracja: 2009-02-21, 21:52
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Post autor: Kombat69 »

A ja się zapytam jakie kolega ma chrono ?
Podejrzewam że wynik po prostu pokazał się w FPS (feet per second), a nie w m/s ...
Bo to już są prędkości Naboju Pośredniego...
Wnioskując po masie śrutu (tak pi razy drzwi) to do takiego rozpędzenia w lufie potrzeba by w granicy 500 - 700 atmosfer... To lufa po kilku strzałach pewnie ładnie gorąca.. :)
Nie to żebym podważał wypowiedź kolegi, bo nie robiłem obliczeń, tylko kalkuluje na chłopski rozum , biorąc pod uwagę jakieś tam doświadczenie z balistyka szeroko pojęta..
Niestety , nie uwierzę jak nie zobaczę, bo nie mieści mi się to w głowie...
Ale cóż żyjemy w Polsce i za pewne wszystko jest możliwe, trzeba tylko powiększyć głowę żeby to ogarnąć , albo zobaczyć , żeby po prostu wiedzieć i nie próbować już zrozumieć..
Obecnie na stanie:
HW95k by' Hogan + SMOP25C + DOC
HW50S by' Hogan + AG-25M412 + DOC
HW30S by' Hogan + PP 4x32 AO
Norica Sport :)
Iż 38 Bakielit +drewno :)
Diana mod.3
Record LP-77 "Żyw"
Browning Buck Mark URX
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Kombat69 pisze:A ja się zapytam jakie kolega ma chrono ?
Podejrzewam że wynik po prostu pokazał się w FPS (feet per second), a nie w m/s ...
A powiem ci, że to by pasowało. Wychodzi około 244 m/s a to już możliwe.
Macieja
Posty: 3
Rejestracja: 2009-07-18, 14:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: Macieja »

Dostalem ostrzezenie ...ale nie wiem w sumie dlaczego . Spoko nie musze tutaj wcale pisac bie nie o to mi chodzi zebym pisal poematy . Napisalem- chcecie testujcie nie chcecie to nie testujcie . Napisalem co wyszlo mi z przerobienia tego . Wszystko testowalem na srucie Prometheus w zoltej oslonie i zielonej. To ze jest taka moc to niemoja wina sa tez orginalne wiatrowki co maja po 100 J i 220J i to nie jest zadna nowosc. Hammerli tylko nadaje sie super do przerobienia juz samo wyciagniecie tej blaszki tz. reduktora mod uszczelka w kanale przelotowym daje duzo. Potestujcie a potem jak juz potestujecie napiszcie tutaj. Najlepiej wypisywac madrosci ,ale jezeli sie nie sprawdzilo i nie przetestowalo to najwieksze madrosci beda bez przemyslen. Nie jest sztuka kogos krytykowac ,ale sztuka jest dojsc do czegos czynami. Chcialem sie tutaj podzielic tym co wspolnie z kumplem zrobilismy a to czy w to wierzycie czy tez nie nie interesuje nas ....to mial byc temat ktory myslalem ze osoby madre i chcace miec satysfakcje z tego wykorzystaja to w madry sposob. Pozdrawiam wszystkich i za ostrzezenie dziekuje napewno bylo sluszne. Ktos napisal czy moge napisac po Polsku hmmmm .. moze i moge ale gdybym mial polska trzcionke na kompie itd napewno nie sprawialo by mi to problemu ,ten co dawal mi te wskazowki powinien wiedziec jaka osoba "madra" ze forum czytaja osoby nie tylko z polski a jak juz cos pisza to dla niektorych moze to byc problemem podczas pisania polskich znakow.
Awatar użytkownika
goliard
Posty: 825
Rejestracja: 2008-03-03, 07:33
Lokalizacja: Łomża

Post autor: goliard »

Macieja pisze:czy moge napisac po Polsku hmmmm .. moze i moge ale gdybym mial polska trzcionke na kompie itd napewno nie sprawialo by mi to problemu
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Można by tak przedstawić wynik 10 kolejnych strzałów przez chrono. Jaki jest rozrzut kolejnych prędkości ?
AA EV2 + EB10x42
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Macieja pisze:Dostalem ostrzezenie ...ale nie wiem w sumie dlaczego .... Pozdrawiam wszystkich i za ostrzezenie dziekuje napewno bylo sluszne. Ktos napisal czy moge napisac po Polsku hmmmm .. moze i moge ale gdybym mial polska trzcionke na kompie itd napewno nie sprawialo by mi to problemu ,ten co dawal mi te wskazowki powinien wiedziec jaka osoba "madra" ze forum czytaja osoby nie tylko z polski a jak juz cos pisza to dla niektorych moze to byc problemem podczas pisania polskich znakow.
A ja nie mam problemu z przełączeniem komputera na większość języków świata. Do wyboru, do koloru...A pisanie po polsku, tu nie chodzi jedynie o literki....razem z gramatycznymi "kwiatkami" brak polskich literek nabiera ciut innego znaczenia....

Zastanów się nad tym co ci tutaj ludzie piszą, czy aby nie jest tak jak sugerują. Jeżeli nie mieszkasz/jesteś w POLSCE to chrono może być ustawione w fps i stąd ten wynik. Wrzuć jakieś tarcze, zdjęcia,itp.
Jamba
Posty: 121
Rejestracja: 2009-06-10, 10:44
Lokalizacja: Kraków / Oleśnica

Post autor: Jamba »

Tiaaa... kolego -demona mocy obudziłeś!!! 7,62x 39 pośredni ---ma coś koło 715--730 m/s.Jeśli tak jest jak piszesz,to pokaż ---zaprezentuj zdjęcia--błagam Cię --proszę o zdjęcie wyświetlacza chrono :shock: Myśle ,że lufa kuta na zimno jest w Twoim posiadaniu i wytrzyma eksplozje i tarcie śrutu,który opuszcza ją z prędkością 800 m/s.Udowodnij to ,wtedy będe pierwszy ,który będzie mówił do Ciebie --MISTRZU-- :)
Falcon 25Cs+Leapers 3x9-40AO R/G
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Zdjęcia, wyniki dziesięciu strzałów, póki co mamy tylko słowa. Nie dziw się, że wszyscy poddają w wątpliwość to co piszesz. Sam byś w to nie uwierzył.
A może jeszcze tarcza z 50 m?
to mial byc temat ktory myslalem ze osoby madre i chcace miec satysfakcje z tego wykorzystaja to w madry sposob.
Przykro mi. Nie wiem gdzie mieszkasz, ale w Polsce wykorzystanie tego w jakikolwiek sposób skończy się tragicznie dla:

1) sprzętu,
2) osoby obsługującej - uszkodzenia fizyczne,
3) osoby obsługującej - kwestie prawne,
4) otoczenia.

Więc pisanie tego co Ty napisałeś, to kompletna bzdura w naszych realiach, by nie napisać tego inaczej.
To ze jest taka moc to niemoja wina sa tez orginalne wiatrowki co maja po 100 J i 220J i to nie jest zadna nowosc.
Nowością też nie jest, że chyba żadna z nich to nie jest sprężyna. Dlaczego?
(e: poczyniliśmy z Januszem to spostrzeżenie w tym samym czasie)

Naprawdę, dość mocno powątpiewam w to, by w takich warunkach nawet śrut na teflonie leciał tak szybko.
Ostatnio zmieniony 2009-07-20, 13:36 przez Rlyeh, łącznie zmieniany 4 razy.