"Czerwony jak cegła" przy cezecie

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

"Czerwony jak cegła" przy cezecie

Post autor: green_thunder »

Pojechałem dziś na Siekierki. Samo południe, nie pada, na 50-tce nikogo, tylko ja i CZ200s z indywidualną osadą, większym kartuszem, tłumikiem i czterema litrami powietrza w pojemniku w kształcie butli, ciągnionym z jednego puca, zakończonym zaworem, złączkami, manometrem itd. Mój debiut, ni psa z kulawą nogą, żeby coś podpowiedział, ale zawsze musi być pierwszy raz, a kumpli z reguły też wtedy nie ma. Jakoś poszło ładowanie, to zerujemy belomo 10x50. Strzelam, strzelam i nic :shock: A4 z krzyżem dziewicza! Znalazłem dużą płytę pażdzierzową, gdzieś tak 120x60 cm, postawiłem za tarczą i dalej nic. Czas leci, nie pada, może i lepiej, że nikogo nie ma ;) . Dopiero, jak strzeliłem w beton pod nogami (celowo), zobaczyłem, jak i gdzie peletka leci. Od razu było widać, że coś nie tak z dlugim tłumikiem. Tłumik precz i okazało się, że podczas montażu zgubiłem podkładkę z cienkiej blaszki ustalającą osiowość komory (180st. naprzeciw śruby mocującej tłumik do lufy). W środku komory ślady uderzeń śrutu o krawędzie przegród i wylotu, resztki śrucin. Zerujemy bez tłumika, jak zwykle na 25 m pierwsze zero i efekty natychmiast :D . Nie pytajcie tylko, co ja wcześniej wyrabiałem z wieżyczkami :roll:
Najzabawniejsze jeszcze w tym jest ustawianie krzyża w belomo, bo to wygląda abstrakcyjnie, krzyżyk lata w całym świetle, wygląda to jak ciężka awaria.
Jutro dorabiem nową podkładkę i od nowa :mrgreen:
Przy jakim ciśnieniu w kartuszu powinienem już doładowywać powietrza?"
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Przy takim gdzie POI jest widocznie niżej niż powinno. Albo na słuch jak już zdecydowanie za cicho.
AA EV2 + EB10x42
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Przy 110 bar możesz zacząć pompować.
guntuning.com
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Na sluch to ciężko, bo tłumik niesamowity (fakt, że teraz zdjęty był), POI się chyba nie zdążyło obniżyć, bo uzupełniałem przy 100b (butla ma 200b).

Dzięki :D
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

A ta CZ ma regulator czy nie ?
AA EV2 + EB10x42
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Tylko manometr. Pewnie można w jego miejsce wstawić regulator.

Eee, żle napisałem, myślałem o końcówce do złączki, żeby kartusza nie wyciągać. Praktycznie mam dwa manometry, bo pierwszy przy butli.
Ostatnio zmieniony 2009-06-27, 22:30 przez green_thunder, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Eee to masz luksus, ja nawet manometru nie mam. Muszę na słuch łapać czy tlen się kończy w płucach. Musisz obczaić kiedy Vo spada z reguły to od 120 do 90 bar.
AA EV2 + EB10x42
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Przestawałem trafiać w kapsle na 25 m i to było dla mnie też sygnałem, słyszałem natomiast rykoszety i pacnięcia śrutu o beton ;)
Zdziwiony byłem, że na 25 całkiem dobrze leciał płaski tomitex, a także niemieckie, ołowiane kulki 4,4 pozostałość po repetierze vz.47.
ahael
Posty: 20
Rejestracja: 2010-06-04, 12:10
Lokalizacja: r-wy

Post autor: ahael »

Koledzy witam!

Mam parę pytań..

Mało czasu żeby strony przeglądać człowiek zabiegany..

_ czy kartusz nabity może być w CZtce czy PCP??

- czasem z butli wycieknie / szare coś / smar czy woda.. robi to szkody w PCpie?? ładoweałem juz z 5 butli i też takie cos się zdarzało.. Jest jakis sposób na wyczyszczenie tego w wiatrówce CZ??

- jeszcze jedno. Smar napier - kolega pokazał - 3 tarcze bez napieru, jedną z napierem ( śrut oczywiście w woreczku smarowany ) no skupienie o 40% lepsze. - czy działa to na oringi, ew inne elementy CZtki??

Dziękuję z góry za odpowiedźi !

Pozdrawiam,
Michał
Awatar użytkownika
Arnie
Posty: 250
Rejestracja: 2009-01-06, 17:02
Lokalizacja: Warszawa-Włochy

Post autor: Arnie »

ahael pisze:
_ czy kartusz nabity może być w CZtce czy PCP??

- czasem z butli wycieknie / szare coś / smar czy woda.. robi to szkody w PCpie?? ładoweałem juz z 5 butli i też takie cos się zdarzało.. Jest jakis sposób na wyczyszczenie tego w wiatrówce CZ??

- jeszcze jedno. Smar napier - kolega pokazał - 3 tarcze bez napieru, jedną z napierem ( śrut oczywiście w woreczku smarowany ) no skupienie o 40% lepsze. - czy działa to na oringi, ew inne elementy CZtki??
- nie tylko może, ale powinien byc nabity i wkręcony. W karabinkach z regulatorem zalecają wykręcanie kartusza
- ładowałem dziesiątki razy z róznych butli, nigdy nic nie wyciekało :/
- od napieru nic sie nie stanie, zakonserwuje oringi :D
-
STRZELECKA GRUPA SIEKIERKI
ahael
Posty: 20
Rejestracja: 2010-06-04, 12:10
Lokalizacja: r-wy

Post autor: ahael »

Arnie pisze:
ahael pisze:
_ czy kartusz nabity może być w CZtce czy PCP??

- czasem z butli wycieknie / szare coś / smar czy woda.. robi to szkody w PCpie?? ładoweałem juz z 5 butli i też takie cos się zdarzało.. Jest jakis sposób na wyczyszczenie tego w wiatrówce CZ??

- jeszcze jedno. Smar napier - kolega pokazał - 3 tarcze bez napieru, jedną z napierem ( śrut oczywiście w woreczku smarowany ) no skupienie o 40% lepsze. - czy działa to na oringi, ew inne elementy CZtki??
- nie tylko może, ale powinien byc nabity i wkręcony. W karabinkach z regulatorem zalecają wykręcanie kartusza
- ładowałem dziesiątki razy z róznych butli, nigdy nic nie wyciekało :/
- od napieru nic sie nie stanie, zakonserwuje oringi :D
-
Podziękował kolego :)

wiszę piwko :)

pozdrawiam