problem ze złożeniem

Moderator: Hiszpan63

Co sądzisz o wiatrówce Norconia Germany Magnum 4,5mm

bardzo dobra
3
5%
dobra
4
7%
taka sobie
6
11%
tandeta
44
77%
 
Liczba głosów: 57

Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

problem ze złożeniem

Post autor: forestkorsze »

Witam,rozebrałem spust w celu wyczyszczenia(wpadła w piach) i po złożeniu nie zaskakuje zatrzask po przeładowaniu,wypadła taka sprężynka a właściwie to drut sprężynujący w kształcie litery" u" takie długie i wąskie "u ". do złudzenia przypominające zszywacz tapicerski,i w żaden sposób nie wiem jak go włożyć,nie jestem pewny czy coś jeszcze nie wypadło,nic nie zauważyłem,może ktoś ma schemat czy dokładne rysunki jak to złożyć?


wiatrówka sprężynowa Norconia Germany Magnum bodajże B2 z dolnym naciągiem 4,5
Ostatnio zmieniony 2007-11-01, 09:02 przez forestkorsze, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

No niestety, taki karabin wymaga wiele samozaparcia i ostrożności powinieneś pomyśleć o zmianie póki jesteś zdrowy. Wyrzuć to, kup sobie Hatasana chociaż, nie jest drogi i jest bezpieczny. Chinole są niebezpieczne dla twoich palców. A jeżeli chodzi o spust to niestety nic ci nie pomogę, ale jak się nie mylę ktoś ma tu Chinkę i coś napewno pomoże. No i witam na naszym forum i zapraszm do częstych wizyt, dowiesz się bardzo wielu ciekawych rzeczy na temat strzelaczek pneumatycznych, a także optyki, konserwacji, tunnigu ,renowacji. Witamy cię. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2007-11-01, 09:26 przez hyena, łącznie zmieniany 1 raz.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to jest pomysł z zawiasem (przeczytałem na Iweb, jak trzeba to opowiem). Jeśli chodzi o użytkowanie B2 to Zdzich niech opowie, bo ma (i ma z czym porównywać). Ja strzeliłem z niej raz właśnie u Zdzicha i powiem szczerze - byłem zaskoczony na plus, ale po pierwsze, po jednym strzale trudno się wypowiadać, po drugie spodziewałem się "najgorszego" ;)
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Moja to B3. Ma inny spust i jeszcze nad nim nie pracowałem. Czeka lepszych czasów.
Natomiast B2 (Germany), leży w pudle w detalach. Nie warto jej remontować. A spust ma z dwóch elementów.Musialem go potraktować szlifierką, bo tak miał wszystko pogięte i pozbijane, że nie dalo się normalnie rozebrać.
Piotrze, rozbierałeś tą wiatrówkę i rzuciłeś pomysł zrobienia tego spustu z jednego kawałka, Szkoda że nie pomierzyłeś go. W tym co ja rozbierałem, była normalna sprężyna, trochę grubsza niż w długopisie. A takiego u nie widziałem, chyba że przy cięciu, gdzieś się podziała.
Jak będę miał chwilę to rozbiorę spust w B3.
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

W chince, którą mam ( kolegi ), nie ma takich komplikacji w spuście. Są dwie znitowane blachy, jedna gruba sprężyna i nic więcej. Nie ma się co rozpaść, wypaść, ani co poprawiać,
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post autor: forestkorsze »

ni skazujcie mnie na wyrzucenie tej wiatrówki ,mam chinkę (nawet nie wiedziałem że to chinka),kupiłem ją dla czystej rekreacji,odstresowania się,a skoro ją mam i potrzebuje pomocy to pomóżcie a nie krytykujcie.
Ostatnio zmieniony 2007-11-01, 23:23 przez forestkorsze, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Zrób fotki wrzuć na forum może coś zaradzimy.
guntuning.com
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

My nie krytykujemy. Próbujemy tylko ustalić jaki to spust. Potem będziemy próbować coś zaradzić.
Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post autor: forestkorsze »

tymczasowo niemogę zrobić foto ponieważ aparat jest na wycieczce i będzie za 12 dni.
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Czarku, ja właśnie o tym spuście pisałem, że mógłby być z jednej części - ten co u Ciebie rozebraliśmy.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

chłopaki na allegro znalazłem takie coś i naszemu koledze od chinki chyba o to chodził. A może nie i się myle
http://www.allegro.pl/item263594629_spr ... html#photo
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Kurcze 13 zł za kawałek drucika niezła cena.
guntuning.com
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Musiałbym zobaczyć język spustowy cylinder przy nim dla pewności, ale wydaje mi się, że można to z powodzeniem zastąpić zwykłą sprężynką.

\O/--##-----
\||##
\||
\))
|/

### - sprężynka
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Daras nie wiesz że chynki są produkowane przy użyciu kosmicznych technologi więc i materiały są kosmiczne z tąd ta cena ;)

[ Dodano: 2007-11-03, 18:26 ]
o k***a ale napisałem skąd :oops:
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post autor: forestkorsze »

są tam trzy elementy,ale do końca niewiem czy to wszystkie,jest element blokujący tłok,spust i sprężyna w krztałcie litery U z zagięciami prostopadłymi na 90 stopni.
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]