Osady które zrobiłem

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Osady które zrobiłem

Post autor: daras »

Moja pierwsza osada do Hatsana 90 Oj jak mi nie pasowała ta wiatrówka to nikt nie wie, chociaż wrażenia na mnie zrobiła piorunujące po tym jak zamieniłem Crosmana 1077 właśnie na ten model.

Obrazek

Następna w kolekcji osada po Hatsanie 90 (nie nacieszyłem się nim długo, miałem go pewnie tydzień, tak jak mówiłem nie pasowała dla mnie ta wiatrówka), była zrobiona do Hatsana 105

Przed olejowaniem

Obrazek

Po olejowaniu i dremelkowaniu.

Obrazek

Szybko trafił jednak się nabywca więc musiałem zrobić następną

Obrazek

Poprzednia była niezła jednak nie miała regulowanej baki i musiała powędrować na allegro

Obrazek

Nacieszyłem się tą wiatrówką 6 miesięcy, człowiek jednak dąży do doskonałości zapragnąłem coś co będzie strzelać tam gdzie mierzę i wybór padł na AA S 200. Osada jednak do niego jeszcze nie powstała, ale za to w międzyczasie kupiłem Iża53 którego polimer był tak paskudny, że jeszcze przed zakupem miałem już prawie gotową nową rękojeść.

Obrazek

Osada do AA co prawda jeszcze nie powstała ale za to powstała osada do Irka którą robiłem chyba 4 miesiące. Było to najdłużej strugane drewienko a jak się później okazało jeszcze nie pasowało dokładnie pod system, na usprawiedliwienie moje może być tylko to że nia miałem systemu aby spasować go do osady.

Obrazek

Myślałem że na tym zakończył się etap osad do hatsanów, jednak pewien splot okoliczności sprawił że musiałem zrobić jeszcze jedną. Ta za to powstała w expresowym tempie kilku dni bo termin wysyłki był bliski.

Obrazek

Nie jest to koniec przede mną do wystrugania dwie osady do AA i CZ, poza tym HW Filipa też już czeka w kolejce.
guntuning.com
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

daras pisze:jednak pewien splot okoliczności sprawił że musiałem zrobić jeszcze jedną
No nie musiałeś chyba...
Fajne te Twoje drewienka w rękach miałem 4 z nich, każda inna, każda super, a moja najfajniejsza!
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
virus
Posty: 453
Rejestracja: 2007-10-08, 07:06
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

Darku co się będziemy kłamać. Masz talent i cierpliwość do rzeźbienia :)
HW97K by Hogan + DOT 6x24x42 MD
IŻ-38
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Kiedy szukałem chętnego do oprawy noża ktoś na tym forum napisał że mam w pobliżu prawdziwego artystę.Teraz wim że nie przesadzał. Tak więc proponuje abyś swój nik na forum zamienił z Darasa na np. Michała Anioła bo pięknie rzeźbisz te drewienka :mrgreen:
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Panowie bez przesady, a Marcin to mnie ubawił do łez haha. Tak naprawdę to tylko się wydaje wszystkim że to takie trudne ale jak sie weźmie tarnik w rękę to kształt sam sie układa.
guntuning.com
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Daras ja w podstawówce na zptach miałem problem deskę do krojenia stworzyć aty mi piszesz że ksztat sam się tworzy? teraz to chyba ty przesadzasz. I pamiętaj że w tym kraju panuje demokracja i skoro większoś uważa że masz talent to prosze nie oponuj . Michale Aniele ty nasz :lol:
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

No, Daras przesadził z tą łatwością tworzenia. To samo nie wychodzi, trzeba mieć jednak trochę talentu :)
Marcin też przesadził, jakby był M. A. to nieźle by żył w dzisiejszych czasach, sprzedając swoje dzieła.
Poza tym nie wbijajcie Prezesa w taki samozachwyt, mam parę spraw " drewnianych " do niego. A jak wiadomo popyt wpływa na podaż :D
Będziemy troszkę pisać i rozmawiać niedługo, Dareczku. Będę potrzebował Twojej fachowości przy osadzie FWB,
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Czyli nic się nie zmieniło, najpierw Rafał chciał do niej drewno po zmianie właściciela Ty, czyli bilans mamy taki sam.
guntuning.com
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

ja mogę go wprawiać w samozachwyt bo wiem że nigdy nie będe miał kaski na takie drewienko więc niech chłop ma . ma fach w rękach i koniec dyskusji :evil: . a może jest tu ktoś lepszy w te klocki? jeśli tak niech się ujawni teraz lub zamilknie na wieki :lol:
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Tak. Dłubanie w drewnie, to nie w kij dmuchał. Ja swoją prymitywną osadę dopiero za trzecim razem uznałem, że może zastąpić polimer. A i tak ma wiele braków. Może któraś z kolei (może dziesiąta), się nada do pokazania.
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Daras, nie chcę zmieniać drewna. Tylko wyczyścić, olej, wosk, dremelkowanie , no i baka regulowana. Tylko tyle :mrgreen:
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

maximus pisze:a może jest tu ktoś lepszy w te klocki? jeśli tak niech się ujawni teraz lub zamilknie na wieki
Lepszy, nie lepszy...jak to ocenić?! Jest jeszcze jedna osoba, która na bank robi drewienka i miło jakby się pochwaliła, bo też jest czym! - a jak się sama nie pochwali, to zerknij na opis Slavii zrobiony przez Czarka.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
elgregor
Posty: 59
Rejestracja: 2007-11-18, 22:32
Lokalizacja: już nie midland

Post autor: elgregor »

Sie ma. Myślę że nie tylko ja chętnie obejrzałbym fotoreportaż jak powstaje taka osada,z garścią(może dwiema) praktycznych porad.Taka sama prośba do drugiego kolegi.
Ostatnio zmieniony 2007-11-21, 20:44 przez elgregor, łącznie zmieniany 2 razy.
Hej Gerwazy,daj gwintówkę...

Z każdym dniem nieustannie zwiększa się grono osób, które mogą pocałować mnie w d**ę

H 100 stg-stg+alchemia+PP 3-9x40,ch-b4(?)+tasco4x20+genialne pomysły na tuning
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

Myślę że osada custom zanim zostanie zrobiona do końca, jest kilkakrotnie przymierzania i próbowana ze względu na ergonomię. Przy tworzeniu nie ma zasd że to ma być tam a to tam. Wszystko jest kwestią gustu i możliwości twórczych wykonawcy. Patrząc na budowę dłoni kciuk jest wyżej niż palec wskazujący. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
onichimor
Posty: 608
Rejestracja: 2007-10-08, 11:07
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: onichimor »

Hmmm, a czy wysokość umiejscowienia thumbhole'a nie powinna być korelowana z kątem i wyprofilowaniem chwytu pistoletowego?
HW-80ksd + DOT 4-16x42AO, QB78 Deluxe - UKRADZIONY PRZEZ MACIEJA BAJKOWSKIEGO Z PSEUDO SERWISU WIARUS, Crosman 1077 + Leapers Mini 4x32, a Swawolna uber alles!