kilka propozycji co do lunety

Moderator: Hiszpan63

Kuba
Posty: 44
Rejestracja: 2009-04-01, 21:49
Lokalizacja: Bydgoszcz

kilka propozycji co do lunety

Post autor: Kuba »

Mam zamiar kupić lunetę jednak nie wiem która będzie lepsza...żeby mi zerowała, żeby się nie rozkraczyła po 200 strzałach

a więc takie mam na oku:

Luneta WALTHER 4x32 Compact
Luneta WALTHER 6x42
Luneta Lider 4x32
Luneta AGS 3-9x40 Sapphire Mil-Dot
Luneta AGS 4x40 Sapphire Series Full Size
Luneta SIMMONS 3-9x32 Blazer

Nie wiem czy jedna z nich wystarczy na to żeby przycelować i ustrzelić paczkę zapałek z 70 metrów :D
Ostatnio zmieniony 2009-04-03, 17:52 przez Kuba, łącznie zmieniany 1 raz.
na zło odpowiadaj dobrem...
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Żadna z powyższych nie da gwarancji, że wytrzyma na kopiącej sprężynówce. Zainteresuj się Bushnell 3-9x40 lub Delta Optical Classic 3-9x40, ewentualnie Point Precision powinien przetrwać.
AA EV2 + EB10x42
Kuba
Posty: 44
Rejestracja: 2009-04-01, 21:49
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Kuba »

Luneta POINT PRECISION 4x32 ta?

ta jest tańsza o 100zł od jednej z tych którą wypisałem...ale może trwalsza :) jak wstawie jeszcze mocniejszą sprężyne to może lepiej tą Delta Optcial :)
na zło odpowiadaj dobrem...
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Kuba pisze:...
jak wstawie jeszcze mocniejszą sprężyne to może lepiej tą Delta Optcial :)
Jeśli jeszcze mocniejszą sprężynę ti juz tylko Bushnell Trophy 3-9x40.
To najtańsza z najtrwalszych, tylko i tak sie nie dziw, że nie zawsze (a może i częściej nie) będziesz trafiał, gdzie byś chciał.
Mocna sprężyna, to sprzęt potrafiący doprowadzić strzelca do szewskiej pasji :evil:
Do puki nie wyrobisz sobie powtarzalnego chwytu i nie będziesz pewny, że za każdym razem śrut opuszcza lufę z ta samą predkościa (energią), nie ma co mówić o zadowalających wynikach :/
To powyżej, to w nawiązaniu do Twojego tematu o wyborze wiatrówek

http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=2178

Na marginesie ze słabszej wiatrówki też można celnie i daleko strzelać.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Kuba
Posty: 44
Rejestracja: 2009-04-01, 21:49
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Kuba »

To może zostanę przy pomyśle kupna HW 50s? I do tego lupka i na razie wystarczy. Mam lidera 44...ale powiem szczerze - chcę czegoś lepszego i mocniejszego :) Z lidera nie strzelałem do pudełek od zapałek. Nie mam do niego lunety, ale mam dobre oko. Chciałbym z 60 metrów przebijać puszki i trafiać w pudełka od zapałek :) Wiem, że tylko strzelaniem to osiągnę...ale i dobry kierowca nie pojedzie maluchem 200km/h nawet jak będzie zawodowcem :D Myśli Pan że HW 50s to dobry pomysł?
Ostatnio zmieniony 2009-04-03, 17:58 przez Kuba, łącznie zmieniany 1 raz.
na zło odpowiadaj dobrem...
KWP
Posty: 653
Rejestracja: 2008-08-06, 01:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KWP »

Kuba, my tu koledzy, nie Pany :D, a co do HW50, to Kol. Martin na zawodach uzyskał lepszy wynik z HW50 niż ja z ProSporta, więc wiatróweczka ma potencjał (strzelec też). Na strzelnicy z "hawusi" Martin strąca kapsle od butelek na 50m, więc w puszkę na 60 będzie jeszcze łatwiej. Jednym słowem, bierz HW50, posadź na niej bushnell'a trophy lub DOC-a i ciesz się z dobrego wyboru :D
Pozdrawiam
KWP
PS. Co do wyniku z PS-a to powiem tyle: Nie pomoże strzelba Kruppa, kiedy strzelec zwykła duppa...
Kuba
Posty: 44
Rejestracja: 2009-04-01, 21:49
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Kuba »

http://allegro.pl/item601701217_luneta_ ... ontaz.html

a ta może być odpowiednio mocna?

[ Dodano: 2009-04-04, 10:43 ]
w DOCu nie ma chyba regulacji + - dla mojej wady wzroku :/
na zło odpowiadaj dobrem...
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Kuba pisze:a ta może być odpowiednio mocna?
Może być, ale nie musi...Nikt na żadną optykę nie da Ci 100%, że nie padnie. Może się trafić gorszy egzemplarz i kicha ;)
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Kuba
Posty: 44
Rejestracja: 2009-04-01, 21:49
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Kuba »

to po jaką cho**** oni robią lunety za 100 czy 200zł ? jak trzeba kupić za 500 żeby żyła :/ nie rozumiem tego...chyba że te słabsze ale nie na sprężynówki
na zło odpowiadaj dobrem...
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Kuba pisze:to po jaką cho**** oni robią lunety za 100 czy 200zł
Oni je sprzedają po tyle, a robią za 10 zł :D
Te słabsze wytrzymają na PCP, PCA, CO2, na sprężynie niekoniecznie.
Tylko co z tego, jak obraz masakra ...
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Kuba
Posty: 44
Rejestracja: 2009-04-01, 21:49
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Kuba »

czytam forum broń.iweb.pl o tym komu jk trzyma lupka i Ci powiem że porażka :/wszystkim padają krzyże,krzekręca sie wszystko...padaka...luneta do sprężynówy musi 1000 kosztować żeby się nią nacieszyć 2 lata? :/ to jak mam nadzieje niedługo kupię HW 50s to tyle samo na lunete trzeba wydać :/ żeby to chociaż na 100metrów strzelało :/

delty im padają zresztą jak 80% innych lunet

trzeba mieć albo:
ProHunter 6x40
Bushnell Trophy 3-9x40

nie znalazłem żeby komuś ta luneta padła

[ Dodano: 2009-04-04, 13:42 ]
tam sa posty z przed 2,3 lat...może teraz to inaczej wygląda...kontrukcja się zmienia...
na zło odpowiadaj dobrem...
Awatar użytkownika
Martin
Posty: 73
Rejestracja: 2009-04-02, 12:37
Lokalizacja: Andrespol City

Post autor: Martin »

Powiem tak, na DOC-a masz trzy lata gwarancji, więc czym się tu martwić ? DOC to kopia Bushnell Trophy 3-9x40. Nie ma rzeczy niezniszczalnych i wiecznych. Są tylko takie które dłużej pożyją ;)
マーティン
HW 50s DOC 3-9x40
sharpinnova
Posty: 25
Rejestracja: 2009-05-24, 21:09
Lokalizacja: stąd

Post autor: sharpinnova »

nie mam wiele wiedzy w temacie celowników...

ale co to za firma ten point precision ?? w zyciu o niej nie słyszałem... zajżałem na stronę i na zielony sklep... no i patrze widzę coś jak tasco 4X20 ale z nadrukiem point precision... widzałem już na allegro inne sklepy które też sobie 'nadrukowywują' swoją nazwę na tasco-podobnych wyrobach

czy to naprawde polska firma produkcyjna ?? przypuszczam że skupują z zagranicy jakieś podrasowane chińskie lunety o lekko wyższym standardzie niż te na bazarach...

to tlyko mnie wydaje się dziwne ??
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Point precision to marka Zielonego Sklepu, który jest firmą. O Point Precision możesz poczytać generalnie na każdym forum, w tym i tu. W ten sposób poznasz, co to za marka. Nigdzie na stronie nie jest napisane, że to polska firma produkcyjna produkująca w Polsce lunety. Takiej, poza ripniętym już chyba PZO, nie ma (o ile wiem)
I tak, na każdej lunecie możesz mieć dowolny napis. Generalnie ta marka służy rozpoznaniu lepszego sortu tego typu towarów, bo podobnych lunet, jak nie identycznych parametrami i materiałami, jest na świecie multum. Te konkretne sporo osób ma.
W końcu Sharp Innova też nie ma nic wspólnego z Sharpem i Innovą.
sharpinnova
Posty: 25
Rejestracja: 2009-05-24, 21:09
Lokalizacja: stąd

Post autor: sharpinnova »

no tak czy inaczej znaczy to ze jest to firma ktora sprowadza z zagranicy lunety noname i podaje się jako ich producent (no jest to sugerowane)...

z jednej strony widać że niektórzy pojeżdzają totalnie na lunety inne niż znanych firm... a z drugiej zachwalają coś co jest mimo wszystko podrasowanym bazarowym tasco

no i widze tu sprzeczność:
-bazarowy sprzet jest zly
-bazarowy sprzet jest ok
...jednym słowem mam dysonans poznawczy ;)

w zasadzie mozna by sie zastanowic ile ten importer zarabia na nadrukowaniu nazwy swojej firmy na lunecie... tzn. za ile mozna by je sciągać z zagranicy bez pośrednika
Ostatnio zmieniony 2009-05-28, 21:13 przez sharpinnova, łącznie zmieniany 1 raz.