Vomz + Hensoldt

Można wstawiać tutaj opisy i zdjęcia naszych lupek. Będzie jak znalazł dla nowych użytkowników.

Moderator: Hiszpan63

Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Vomz + Hensoldt

Post autor: Rlyeh »

Zebrałem się w sobie i cyknąłem fotki. Cel tego tematu: pokazać, jak wygląda siatka w celowniku na czołgi ;) ale przede wszystkim - porównanie jakości obrazu w obu lupach (o tyle o ile). Mam jeszcze Zomza, ale po ostatnim wypadzie będzie wymagał wizyty u specjalisty, albo wizyty w szafie... na zawsze. Dane nt. aparatu - kliknąć w miniaturę i po prawej.

0x
Obrazek

8x - aparat
Obrazek

Vomz 8x56
Obrazek

Hensoldt ZF 2x17 - chyba pierwsze sensowne foto siatki
Obrazek
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

W sumie, to śmieszna ta siatka, ciekawe, jaka jest odległość między krzyżykami - mozna by to sprawdzić w sumie.
Jak możesz, to zdradź jeszcze tajemnicę co się z ZOMZem stało.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
virus
Posty: 453
Rejestracja: 2007-10-08, 07:06
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

strzelałem z Hensolda na zlocie trochę. Powiem tak. Pewnie po przestrzelaniu da się to opanować, ale za pierwszym podejściem nawet przy którymś strzale jest ciężko cokolwiek trafić ;)
HW97K by Hogan + DOT 6x24x42 MD
IŻ-38
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Hensoldt jest bardzo OK.

Wyjaśnię sytuację. Strzelałem ostatnim razem na 50 i 25 m. To pierwsze dość szybko się skończyło - Exact się wyczerpał. Zanim jednak do tego doszło, eksperymentalnie wytestowałem, że niczym innym będącym w posiadaniu nie ma sensu strzelać (ten drugi śrut to H&N Finale Match) - zwyczajnie zbyt duży posiew nie wynikający ani z umiejętności strzelca, ani z możliwości wiatrówki. Toteż siekałem z 25 m H&N. W międzyczasie - tu ad. Piotrek - założyłem Zomza. I załamanie psychiczne - wilogoć w środku. Pół biedy, jeśliby to było między soczewkami zewnętrznymi okularu (tak to nazwijmy) - jednak w okularze mam dwie soczewki, i to właśnie między nimi osadziła się wilgoć. No ok, kropla wody nikomu nie przeszkadza, szczególnie jeśli nie jest na krzyżu. Jednak kropla zebrała albo fabryczny osad, albo nie wiem co. Dziś nie da się z czystym sumieniem przez to patrzeć.
Wracając do tematu - lepsze wyniki uzyskiwałem z Zomza z kroplą wody i Hensoldta, niż z Vomza z 8x powięszeniem. Wszystko z jedynej prawidłowej postawy strzeleckiej. Tarcze z Vomza (tylko te się uchowały) wrzucę jutro, bo to temat na osobny temat. Zagadkowy dosyć.

A tu dzisiejsza fota z Zomza.
Obrazek Obrazek
W sumie, to śmieszna ta siatka, ciekawe, jaka jest odległość między krzyżykami - mozna by to sprawdzić w sumie.
Zostanie sprawdzone.

edit: literówki
Awatar użytkownika
krystian
Posty: 576
Rejestracja: 2007-10-05, 15:01
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian »

Ale da sie strzelać z tego zomza ? jeśli chcesz się go pozbyc - odkupie .(oczywiscie jeśli łapie 0)


Piotrek - jesli jesteś ciekawy hendsolda - moge Ci wypozyczyć na jakis czas mojego , narazie go nie uzywam .


krystian
Lgm2 + Doc
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

Ja też chętnie popróbuje ten celownik, kiedys nosilem się zamiarem kupienia. Ale jakoś nikt nie sprzedaje.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
krystian
Posty: 576
Rejestracja: 2007-10-05, 15:01
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian »

Jasne też mogę pozyczyć :)


krystian
Lgm2 + Doc
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Kiedyś go chętnie pożyczę. Musimy się jakoś tak umówić, żebyś Ty go nie potrzebował a ja mógł naprawdę postrzelać.
Dzięki.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Strzelać się da - tak jak widać. To może przeszkadzać, i przeszkadza, ale nie przesadzajmy, to nie zawody o złote kalesony. Lupy nie przedam, mam już pomysł co z nią zrobić. Jak wyjdzie, to opiszę.