Pęknięta uszczelka ZEPTO

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
BezCukru
Posty: 45
Rejestracja: 2009-02-01, 11:51
Lokalizacja: Lubuskie

Pęknięta uszczelka ZEPTO

Post autor: BezCukru »

No Witajcie-jak w innym poście pisłałęm ,przesmarowywałem mojego Airmastera 300-przy okazji chciałem wymienić uszczelkę na zepto-zakładając ją bardzo delikatnie nawet nie używając dużej siły najzwyczajniej pękła jak na zdjęciu załączonym-Czy to wina moja?czy uszczelka mogła byc trefna.dałem za nią 19zł na allegro gdzie inne 30-35 kosztują-Czy to tak delikatne jest?Bo jak tak to nie ma szans żeby ją włożyć-zawsze pęknie..Proszę o opinie bo chce zwrotu kasy żądać i nie wiem ile mogłoby byc w tym mojej winy


Obrazek
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Dziwna jakaś ta uszczelka, w dodatku nieforemna. Wygląda mi to na podróbkę.
guntuning.com
Awatar użytkownika
BezCukru
Posty: 45
Rejestracja: 2009-02-01, 11:51
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: BezCukru »

http://www.allegro.pl/item557711809_120 ... zepto.html
na tej aukcji jest to wstawione-mówisz że to nie oryginał?a ZEPTO to firma czy rodzaj uszczelki lub materiału?-bo jak firmy to to jest napewno podróbka-tu nie jest nic firmowe w niej-jest nieforemna i widać niedbalstwo produkcji
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Właśnie źle się wyraziłem, pisząc że to podróbka. Zepto to raczej rodzaj uszczelki, być może ma coś wspólnego z materiałem, na pewno nie jest to nazwa firmy.
guntuning.com
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Z tego co wiem to Zepto to TYP uszczelki. Ja na Aledrogo kupowałem Zepto u rusznikarza, jak dla mnie są bardzo dobrej jakości. Przy zakładaniu podgrzewałem je w ciepłej wodzie, żeby ciut bardziej miękkie i elastyczne były. Z montażem nie było żadnego problemu.
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Obstawiam, że o ile uszczelka jest faktycznie zepto, to próbowałeś ją zainstalować "na zimno". Tak jak Kolega wyżej pisze, podgrzać trzeba w wodzie i dopiero. W sumie zależy to też od budowy tłoka. Ja ze swoją męczyłem się naprawdę bardzo długo i używając różnych dziwnych narzędzi, zanim wrzuciłem ją do wody. A wtedy pyk - i jest założona.
Awatar użytkownika
BezCukru
Posty: 45
Rejestracja: 2009-02-01, 11:51
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: BezCukru »

No na zimno :-? -uszczelka jest mięciutka w porównaniu doi starej-tak czy siak nastepnym razem będe pamietał o wodzie...Zamówie nastepną u rusznikarza z allegro-choć są droższe to wyglądają na solidniejsze
antysnajper
Posty: 15
Rejestracja: 2009-03-08, 11:12
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: antysnajper »

Kupiłem od rusznikarza zepto do iza22.W ciepłej wodzie raczej specjalnie nie zmiękła.Posmarowałem lekko olejem i weszła do cylindra dosyć łatwo. :)
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Każdy sposób jest dobry, byle nie wciskać na siłę :mrgreen:
Awatar użytkownika
BezCukru
Posty: 45
Rejestracja: 2009-02-01, 11:51
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: BezCukru »

tak jak już mowiłem-wysłął mi9 w ramach reklamacji jeszcze 2-włożyłem do wody nasmarowałem olejem-i....pękła...lipny towar na maxa -już wiem czemu mi 2 wysłął zamiast jednej :/ druga jakoś wytrzymała