Iż 22 mały problem

Iżewska (Iż) / Bajkał, wszystko o Jeżykach

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

pięknyzadek
Posty: 236
Rejestracja: 2008-09-23, 13:37
Lokalizacja: Rzeszów

Iż 22 mały problem

Post autor: pięknyzadek »

Panowie, mam taki mały problem z moim iżem.
Generalnie jak strzelałem z tureckiego szpica, to wszystko było fajnie. Jakiś czas temu kupiłem Diablo czeskie i skutek taki, że zostaje w lufie. Przy strzale tworzy się poduszka powietrzna na ok 2 cm, która powoli pod wpływem siły sprężyny się zmniejsza i słuchać taki ciche syczenie uciekającego powietrzna z komory sprężania. Pytanie jest taki, czy wymienić sprężynę na mocniejszą czy raczej dobierać śrut o mniejszej średnicy. Gdzieś czytałem, że w tym modelu z uwagi na mały skok tłoka nic nie da wymiana sprężyny. Uszczelkę tłoka i lufy już wymieniłem.
pozdr
KWP
Posty: 653
Rejestracja: 2008-08-06, 01:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KWP »

Jeżeli masz oryginalna sprężynę, to może już być słaba. Spróbuj sprężynę od którejś małej diany, tylko pewno będziesz musiał ją skrócić. Jeżeli masz wkładkę mosiężną w lufie, sprawdź, czy nie ma zadziorów. Nie napisałeś, czy śrut, który zostaje w lufie jest nadkalibrowy, czy nie. Ja miałem taki problem w iżu38. Po wymianie sprężyny i uszczelki lufy mogę strzelać nawet nadkalibrowym exactem.
Pozdrawiam
KWP
PS. Jeżeli wymieniłeś uszczelkę tłoka na skórzaną, może za mało jest natłuszczona?
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

U mnie po wymianie uszczelki na nową skórzaną, sprężyna nie miała siły upchać tłoka. Więc złożyłem uszczelkę od Slavi i teraz wiatróweczka strzela jak należy.
guntuning.com
pięknyzadek
Posty: 236
Rejestracja: 2008-09-23, 13:37
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: pięknyzadek »

KWP pisze:Jeżeli masz wkładkę mosiężną w lufie, sprawdź, czy nie ma zadziorów. Nie napisałeś, czy śrut, który zostaje w lufie jest nadkalibrowy, czy nie.
ma wkładkę, ale nie zauważyłem zadziorów. Nie bardzo wiem jak to sprawdzić czy śrut jest nadkalibrowy. Uszczelka przesmarowana jak należy.
Chyba jednak spróbuję z nową sprężyną.
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Na bank masz sa słabą sprężynę, to samo miałem w Haenelu i Diance 22.
W Haenelu jak się trafiła mało okrągła kulka, a w Diance śrut nad wymiarowy, to było dokładnie tak jak u ciebie. Uszczelka była ok tylko sprężyna do wymiany. O ile dobrze kombinuje, bo jak zwykle, o zapisywaniu gdzie jaką sprężyne upchałem, pamiętam jak już mam wszystko poskładane, do Iż'a 22 powinna pasować A28 z Konceptusa
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Sprężyna do Iża 22 w ofercie Konceptusa:
Sprężyna A28 (A38)
dł - 195 mm
sr.wewnętrzna -12,6 mm
śr.drutu -3mm
uzyskiwana energ. -7-17J
cena 30zł
dane ze strony Konceptusa.
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
KWP
Posty: 653
Rejestracja: 2008-08-06, 01:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KWP »

No te 17J z Iża to trochę z kosmosu :) , ale koło 8J to już bardziej, choć najprzyjemniejsza praca systemu jest przy ok 6-7J. Wg. mnie Iż jest wart tego, by wsadzić w niego nawet więcej niż te 30zł za sprężynkę. Życzę miłej i owocnej pracy nad "staruszkiem".
KWP
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

januszmariusz pisze:uzyskiwana energ. -7-17J
Sory moja pomyłka, ma być uzyskiwana energ.7-12J
Po założeniu karabinek będzie miał prędkość wylotową w granicach 8-9J
http://konceptus.iweb.pl/sklep.konceptu ... ucts_id=32
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
pięknyzadek
Posty: 236
Rejestracja: 2008-09-23, 13:37
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: pięknyzadek »

Witam
wczoraj w trakcie usuwania starej oksydy natknąłem się na coś takiego :-? Obrazek
na cała noc zalałem benzynę esktrakcyjną do tłoka, wydaje się , że nie jest to pękniecie raczej jakiś odprysk produkcyjny, no cuż taki ruskie, gniotsa nie łamiotsa. W każdym razie wydaje mi się, że nie jest to przyczyną słabej pracy iża.
Tak wygląda iżyk po pomalowaniu nowym lakierem w koloże ciemnego dębu.
Obrazek
W takim kolorze pomalowana jest dianka. Dzisiaj dorwałem miedź na podkładki, zaraz idę wycinać.
Zastanawiam się nad sprężyną od rusznikarza za aledrogo
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

pięknyzadek pisze:Tak wygląda iżyk po pomalowaniu nowym lakierem w koloże ciemnego dębu.
Czy możesz dokładniej powiedzieć jaki to lakier (lakierobejca,mat,półmat itp.)
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
pięknyzadek
Posty: 236
Rejestracja: 2008-09-23, 13:37
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: pięknyzadek »

januszmariusz pisze:Czy możesz dokładniej powiedzieć jaki to lakier (lakierobejca,mat,półmat itp.)
niestety nie potrafię, sam malowałem lakierobejcą i porażka zupełna. Musiałem od nowa drzeć papierem ściernym. Znajomy w zakładzie stolarskim jest lakiernikiem, a że akurat malował drzwi wejściowe na ciemny dąb.. no cuż na osadzie wiatrówki ten kolor też wygląda gustownie.
Osada na izu jest sosnowa a na diance bukowa i inny jest odcień lakieru na tych dwóch osadach.
Tutaj dołozyłem kilka zdjęć dianki po renowacji
http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=1724
Awatar użytkownika
cronos
Posty: 2
Rejestracja: 2008-09-20, 08:33
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: cronos »

Witam.
Tak się składa że mam oryginalną spężynę od iż-a 512 podobnie jak w 38 i 22 nawijana drutem 2,8 mm.
Jeżeli byłbyś zainteresowany to może być Twoja z 20 pln w tym koszty przesyłki.
Zostało mi parę oryginalnch uszczelek tłoka do 512 (tworzywo)
pozdrawiam Grzesiek
pięknyzadek
Posty: 236
Rejestracja: 2008-09-23, 13:37
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: pięknyzadek »

cronos pisze:Jeżeli byłbyś zainteresowany
poszło PW
antysnajper
Posty: 15
Rejestracja: 2009-03-08, 11:12
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: antysnajper »

Gdzieś na forach doczytałem się że iz 22 może mieć nie 4,5 a 4.4 i tu jest powód "łapania"śrutu.Mój akurat tak ma Srut jest na allegro.
yobi
Posty: 16
Rejestracja: 2009-06-01, 20:35
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: yobi »

A jak to ocenić jaki śrut?? Ja mam w swoim mosiężną wkładkę i też mi "łapie" śrut. do wymiany uszczelka tłoka więc zobaczymy co będzie po zabiegu...