Hatsan 55 uszczelka ZEPTO

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

viteck
Posty: 3
Rejestracja: 2009-01-11, 13:06
Lokalizacja: polska

Hatsan 55 uszczelka ZEPTO

Post autor: viteck »

Mam mały problem, a mianowicie zakupiłem uszczelkę zepto do mojego hasiaka,dzisiaj otrzymałem i ZONK! nowa ma wysokość 5,85mm a stara 6,30mm. Teraz proszę o radę, czy podkładać jakąś uszczelkę (np.gumową) ponieważ obawiam się, że będzie mi tłukło cylindrem w korpus, miał ktoś podobny problem?
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Tłok zawsze uderza uszczelką w dno korpusu, to jest niegroźne bo tworzy się poduszka powietrzna. Sprawdź czy napinacz tłoka ma luz do pierścienia na tłoku. Jeśli jest więcej niż 5 mm, to wszystko w porządku, możesz założyć nową uszczelkę, bez podkładek.
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Jeżeli będziesz miał luz i tłok nie będzie uderzał w popychacz, to nie będzie problemu, :mrgreen: Jeżeli nie będziesz miał luzu, to spokojnie możesz dać podkładkę z twardej gumy. Niektóre, sprzedawane uszczelki na allegro taką mają, nawet coś w swoich szpargałach znajdę, jak będzie potrzebna to mogę ci wysłać. Extremalnie możesz dociążyć metalową podkładką, ale efekty mogą ci się nie spodobać :evil:
viteck
Posty: 3
Rejestracja: 2009-01-11, 13:06
Lokalizacja: polska

Post autor: viteck »

Pomyślałem,że zamiast podkładać pod uszczelkę, stoczę pół mm grzybka o tutaj:
Obrazek
To powinno rozwiązać problem (tak mi się wydaje) gdyż grzybek ma 2mm, więc jak zabiorę pół chyba się nic nie stanie, a wtedy uszczelka będzie wystawać tak jak oryginalna (prawie).
Hatsan 55S Compact, Slavia 630, Narcomania B4
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Marudo,
Teraz proszę o radę, czy podkładać jakąś uszczelkę (np.gumową) ponieważ obawiam się, że będzie mi tłukło cylindrem w korpus, miał ktoś podobny problem?
Tłok tak, ale poprzez uszczelkę. Inaczej byłoby dzyń/bęc.

Z własnych obserwacji - uszczelka przy grzybku cośtam wystaje, i to ona łupie w cylinder.
Ja bym podłożył coś pod tą uszczelkę. W końcu jak uszczelka się posypie, trzeba będzie kupić nową, a jak się trafi ta prawidłowa, to będzie ból - może "sama" się zdjąć w trakcie pracy tłoka.

Inna sprawa czy tłok w Twoim Hatsanie jest identyczny z np. m. 70, wydaje mi się że tak. W takim wypadku po prostu trafiłeś lipną uszczelkę.
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Uszczelkę w każdej chwili możesz wymienić a tocząc grzybek tłoka decydujesz się na zabieg który jest nie odwracalny. Radzę wstawić odpowiednią podkładkę.
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
viteck
Posty: 3
Rejestracja: 2009-01-11, 13:06
Lokalizacja: polska

Post autor: viteck »

Stoczyłem jakieś 0,4 mm i jest super! Nie sądzę, żeby przeszkadzało to w nowej innej uszczelce,a jeśli nawet to wytoczę sobie nowy tłoczek ( w planach tokareczka na urodziny) a tłok z modelem np.70 jest taki sam ALE kilka cm krótszy (mam model COMPACT)