Śrucik

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Śrucik

Post autor: forestkorsze »

Ostatnio zmieniony 2008-12-27, 13:45 przez forestkorsze, łącznie zmieniany 1 raz.
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Tego pierwszego nie znam, z dalszych znam i nawet lubie Crsman Pointed - nie jest to śrut idealny, ale w swojej cenie dobry.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
martiusx
Posty: 4
Rejestracja: 2008-09-10, 21:12
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

Śrut Coal to niewiele wart słoweński wynalazek, zapomnij bez żalu.
Trzy pozostałe to jeden i ten sam śrut, tyle tylko, że jeden jest w opakowaniu z "gadem", od dłuższego czasu zresztą niespotykany na naszym rynku. Nawet ci, którzy się reklamują Crosmanem Pointed z "gadem" i tak przysyłają to drugie opakowanie.
Te głodne kawałki typu "americam dream", czy "usa profi", to tylko taka twórczość własna sprzedawców.
A co do jakości - jest to najlepszy tani śrut na rynku, z reguły nawet lepszy od wielu droższych, takich jak Gamo (z wyjątkiem produktów Gamo USA), czy Diabolo Kovohute Pribram (straszny szajs), o Noricy, czy Tomitexie nie wspominając - w zasadzie jak dla mnie to porównywalny z JSB, czy H&N. Od niektórych typów H&N lata mi lepiej. W USA używany do polowań - właściwości przebijające - najlepsze ze znanych mi śrutów. Równie dobry w kalibrze 5,5.
Polecam zdecydowanie. Jak w internecie, to chyba najtaniej we Vmaxie - powołując się na obecność na nasze-wiatrówki udało mi się jeszcze złotówkę na sztuce utargować (brałem 10 pudełek).
Z innych tanich śrutów jest bardzo dobry słowacki KTK - na popularnym serwisie aukcyjnym jest po 9 zł. Też bardzo celny, w stosunku do Crosmana chyba trochę cięższy.
Z Crosmana na 20 metrów skupienie "jednogroszowe" nie jest bynajmniej sensacją.
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Co do KTK to jakiś czas latał rewelacyjnie ale potem zamówiłem z kumplem partię na spółkę ( chyba z 10 pudełek) i latał tak że z 15 m z podpórki czasem w kulochwyt nie trafiałem. Nie wiem jak pointed bo jeszcze nie strzelałem nim ale KTK już nigdy nie kupię.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
White_Eagle
Posty: 331
Rejestracja: 2007-12-29, 20:18

Post autor: White_Eagle »

Witam serdecznie.
Strzelam ze śrutu TOMITEX DIABOLO SPORT na krótkie odległości do 30m. Strzelałem i na 50m ale na dworze to trochę siało na tarczy. Nie mam pretensji, bo śrut jest do strzelania na 10m. W hali jest OK.
Drugim śrutem, jakim strzelam to CROSMANN POINTED na odległości dalsze, to znaczy do 50m. Na większe odległości nie strzelam.
Strzelanie skuteczne z naszych karabinków w limicie to odległość, w której śrut się wznosi i leci prosto. Czyli do około 40m.
Strzelanie na zasięg, to odległości dalsze, gdzie daj się dużą poprawkę i nie bardzo można liczyć na rewelacyjne skupienie i osiągnięcie zadowalających wyników.
To jest moja opinia z którą nie koniecznie musicie się zgadzać.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle.
Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post autor: forestkorsze »

Dzięki za rady koledzy,kupię sobie crosman pointed ,.

Jeżeli administrator uważa że temat jest juz zbedny to do kosza ,a jeżeli nie ,to niech zostanie dla potomnych.

Pozdrawiam.
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]