Latarka

Tu dajemy porady i oczekujemy odpowiedzi na pytania

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Latarka

Post autor: bonzoo »

Witam!

planuje zakup latareczki, czytam na różnych forach i na każdym piszą coś innego. Potrzebuję coś co nie zrujnuje mojej kieszeni, da się przymocować do karabinka w miarę prosty sposób, np montażem do lunety, i wystarczająco dobrze oświetli cel na co najmniej 25m.

Napiszcie co macie lub co znacie i polecacie...
Awatar użytkownika
White_Eagle
Posty: 331
Rejestracja: 2007-12-29, 20:18

Post autor: White_Eagle »

Witam serdecznie.
Też planowałem zakup latareczki i na planowaniu się skończyło. Nie zamierzam strzelać w terenie w nocy, bo zimno i na pewno bym był sam, gdzie bez problemu można zostać napadnięty itd.
W dzień sprawa jasna. Jeśli chodzi o strzelanie w pomieszczeniach to zawsze jest jakieś oświetlenie.

Moim zdaniem szkoda kasy i dźwigania dodatkowych ciężarów, chyba, że chodzi o bajer. ;d

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Niewątpliwie masz rację co do niektórych spraw :mrgreen: Jednakże ostatnio prototyp tłumika sprawuję się całkiem dobrze i miałbym chęć postrzelać sobie w nocy, co w warunkach mojej posesji jest bezproblemowo wykonalne. Latem na wspólnym strzelaniu z kumplami zastanawialiśmy się nad ideą zorganizowania nocnych zawodów. I dla tego zaczęła mi chodzić po głowie latareczka...trochę "rozwala" mnie cena za którą można kupić polecane na różnych forach latareczki :shock:
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

I na dodatek noc teraz zapada szybciej. A mała poręczna latareczka przyda się nie tylko do strzelania.
AA EV2 + EB10x42
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Może warto spróbować zrobić coś samemu.
Latareczki polecane na forach są owszem drogie, ale jeśli do nHFT to światło powinny dawać na większym dystansie niż 25m które Cię zadowala.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
arturio111
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 164
Rejestracja: 2007-10-12, 21:20
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Ta jest bardzo fajna i w rozsądnej cenie http://www.allegro.pl/item445879711_ult ... _200m.html
A ja mam taką http://www.allegro.pl/item451560548_ult ... m_2aa.html i jestem zadowolony :) C2 ma dużo większe szkło i daje dużo więcej światła ale do strzelania wystarczy mi to co mam
stareńkie HW35 :) Gamoń PR-45, Walther CP88
Awatar użytkownika
White_Eagle
Posty: 331
Rejestracja: 2007-12-29, 20:18

Post autor: White_Eagle »

Witam serdecznie.
Kiedyś na iwebie był wstawiony przez Tonio z Krakowa, test różnych latarek.
Nie chce mi się szukać. Zwróć jedna uwagę na źródło zasilania tej latareczki. Moim zdaniem najbardziej ekonomicznie wychodzi zasilanie z R6 i najłatwiej je dostać.
Link na latareczki to http://airguns.strefa.pl/latarki.html
Jak wejdziesz na opcje TESTY to będziesz miał wszystkie latareczki opisane wraz z zdjęciami, jak świecą.
Serdeczne podziękowania dla Kol. Tonia za podane linków i przeprowadzenie testów.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Dzieki za linki...już zaczynam czytać... :mrgreen:
Awatar użytkownika
goliard
Posty: 825
Rejestracja: 2008-03-03, 07:33
Lokalizacja: Łomża

Post autor: goliard »

Troszkę odkopię temat, bo sprawa wyboru światełka jest trudna jak ... jak nie wiem co.
Napiszcie, co macie i polecacie. Piszcie tez czego nie posiadacie, a chcielibyście.
Awatar użytkownika
pj26
Posty: 99
Rejestracja: 2007-10-05, 17:29
Lokalizacja: Osieck

Post autor: pj26 »

Ja mam taką Aurorę
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.10637
Jednak do strzelania jej nie używam. (bo nie strzelam w nocy)
Wykonanie i działanie super. Wszędzie uszczelki gwinty chodzą z oporem i precyzyjnie. Zasilanie 2x cr123 ma dużą moc 2 tryby. Jednak te baterie są drogie u mnie ok 15zł sztuka. Za to mogą leżeć latami i tracą mało pojemności. Możliwość zasilania 2 akumulatorami rcr123
bądź jednym 18650.
Mam jeszcze czołówkę Mactronic HLS-K4 i przy kluczach Itp A2 EOS obie na 1 paluszek AA.
Itp zaskakuje mocą jak na takie maleństwo.
The South will rise again!
Awatar użytkownika
glowak_71
Posty: 166
Rejestracja: 2008-11-20, 06:12
Lokalizacja: Łódź

Post autor: glowak_71 »

Co do latarek to za mało miejsca w tym miejscu żeby coś sensownie napisać.
Proponuję małe pomieszanie zmysłów, na początek. Gdzieś po miesiącu się rozjaśni :D

www.swiatelka.pl

torch.pl/forum

Takie tam kompendium wiedzy o latarkach.
Lektura na deszczowe dni zapewniona.
Instruktor strzelectwa sportowego, bojowego i dynamicznego, sędzia sportowy.