Konkurs im. mjra Koeniga

Szeroko i niezobowiązująco pojęte strzelectwo rekreacyjne

Moderatorzy: Hiszpan63, SlaweQ

Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Konkurs im. mjra Koeniga

Post autor: Rlyeh »

Ok, pokrótce o co się rozchodzi. Obmyślam dwa wariaty (to nie błąd): jeden polegający na oddaniu jednego strzału, a drugi - trzech. Tyle że drugi jest nieco bardziej skomplikowany.

Chodzi o zestrzelenie płomyka. Ze względu na charakter oraz preferowane warunki oświetleniowe - najlepiej, żeby było lekko ciemnawo, trzeba zwrócić szczególną uwagę na zapewnienie sobie, innym i otoczeniu bezpieczeństwa. Ale tego chyba nie muszę pisać, nie posługujemy się zabawkami.

Wariant pierwszy zakłada strzelanie do płomyka świecy. Strzał jest niezaliczony, jeżeli trafimy obok, nad, albo w świecę.

Wariant drugi zakłada odpalenie trzech zapałek i zdejmowanie ich po kolei. Ten tryb jest bardziej skomplikowany, bo zapałki trzeba odpalić oraz dotrzeć do stanowiska, o przeładowaniu nie wspominając. Ale bonus jest taki, że trafienie jest zaliczane także wtedy, gdy trafimy w zapałkę , a nie tylko w płomień.

W sumie lepiej traktować to jako luźną propozycję na strzelanie niż propozycję do Ligi.
Awatar użytkownika
Santafer
Posty: 223
Rejestracja: 2008-03-16, 20:33
Lokalizacja: znadjeziora

Re: Konkurs im. mjra Koeniga

Post autor: Santafer »

Rlyeh pisze:........................

Chodzi o zestrzelenie płomyka. Ze względu na charakter oraz preferowane warunki oświetleniowe - najlepiej, żeby było lekko ciemnawo, trzeba zwrócić szczególną uwagę na zapewnienie sobie, innym i otoczeniu bezpieczeństwa. Ale tego chyba nie muszę pisać, nie posługujemy się zabawkami.

Wariant pierwszy zakłada strzelanie do płomyka świecy. Strzał jest niezaliczony, jeżeli trafimy obok, nad, albo w świecę.

Wariant drugi zakłada odpalenie trzech zapałek i zdejmowanie ich po kolei. Ten tryb jest bardziej skomplikowany, bo zapałki trzeba odpalić oraz dotrzeć do stanowiska, o przeładowaniu nie wspominając. Ale bonus jest taki, że trafienie jest zaliczane także wtedy, gdy trafimy w zapałkę , a nie tylko w płomień.
Ja bym ten pomysł uatrakcynił:
wszystko ta samo tylko Z ZAMKNIĘTYMI OCZAMI
:mrgreen: :mrgreen:
były kochane 9,był szmelc,był FWB 300,jest Baikal 512M i do tego dodam inne wyzwanie ...
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Myslałem nad tym, ale stwierdziłem, że "zamknięte oczy" mozna różnie interpretować :P
Awatar użytkownika
Piotr26
Posty: 20
Rejestracja: 2008-08-11, 18:56
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Piotr26 »

Rlyeh , zamiast używac tych zapalek w etapie drugim wygodniej by bylo użyć , malych swieczek urodzinowych co sie dziecią w tort wklada , nie musisz biec do stanowiska zaraz po odpaleniu i maly podmuch wiatru tez tego nie zgasi, i ostatniaa rzecz o jakiej odleglosci mowimy ??? :P
Hatsan mod.70
Lider44 TG SB
Walther CP99 Compact
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Z zapałkami bajer jest taki, że trzeba biegusiem, biegusiem... Takie świeczki też przyszły mi do głowy. Kwestia dostępności materiału i własnej interpretacji. Odległość - no nie mniej niż 10 m, ale ile - ile jest pod ręką.
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Pomysł niezły, muszę spróbować, pytanie tylko jak ma wyglądać konkurs? skoro nie ma jak zaprezenować wyników?
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Na początku pomyślałem, żeby to do Ligi włączyć, ale właśnie rozbiło mi się o wyniki. Pozostało to jako strzelanie rekreacyjne. Z kolei prywatnie jeśli następny raz będę tak strzelał, pewnie zrobię jakiś film albo coś w tym stylu - to chyba zresztą jedyna sensowna forma prezentacji. Albo zdjęcia z długim czasem naświetlania, tylko że musiałoby być naprawdę ciemno.
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Ha kiedyś tak strzelałem, do gołych świeczek, i nawet parę razy mi się udało wyrwać knot. Do świeczek strzelalismy też na zlocie Tawerny, ale osłoniętych, zeby wiatr nie zdmuchnął. Zabawa jest.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post autor: forestkorsze »

Zapałki mi się podobają ,nie dość że trzeba trafić ,to jeszcze adrenalinkę podnosi uciekający czas. Najważniejsza jest zabawa.
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Taka wersja okrojona:

[center][youtube]http://pl.youtube.com/watch?v=cNoImBy-vgA[/youtube][/center]

Strzelałem z diopterem z odl. ok. 12 m, leżąca (nie chciałem świeczki zniszczyć). Każdy strzał leciał w płomień, i to był zasadniczy błąd. Trzeba było celować ciut wyżej podstawy płomienia, żeby oderwać ciut knota. Ale z 12 m przez diopter z insertem transparentnym widać tylko światełko w tunelu ;)

Aha, i to było pierwsze podejście do świeczki, od razu filmowane (ślady na obudowie komputera mogą sugerować co innego).
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

no ładnie...najlepsze jak zawsze na końcu..... :mrgreen:
Awatar użytkownika
piotrpek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 519
Rejestracja: 2008-02-05, 19:18
Lokalizacja: Wrocław okolice

Trafił czy zgasił światło?

Post autor: piotrpek »

A czemu zgasiłeś światło? Nic nie było widać. Tylko ciemność :mrgreen:
Crosman 3576, 2xŁucznik KL.170, PRO77, Lider S-9, Sharp Innova 1210+Delta 3-9x40