BSA SuperTen

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
krystian
Posty: 576
Rejestracja: 2007-10-05, 15:01
Lokalizacja: tuszyn

BSA SuperTen

Post autor: krystian »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

(tekst autorstwa Andrzeja Kliszewskiego)

krystian
Ostatnio zmieniony 2007-10-28, 23:52 przez krystian, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Irak
Posty: 242
Rejestracja: 2007-10-04, 22:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Irak »

gaśnica :P
PFTA
virus
Posty: 453
Rejestracja: 2007-10-08, 07:06
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

normalnie strzelasz śrutem. Jak Cię sąsiad wnerwi masz zawsze do dyspozycji granatnik :lol:
HW97K by Hogan + DOT 6x24x42 MD
IŻ-38
Awatar użytkownika
Irak
Posty: 242
Rejestracja: 2007-10-04, 22:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Irak »

Tak se myślę, że jakbym miał kupić PCP to właśnie to. Dziś go sobie pomacałem. Jest magazynek. Fajnie się przeładowuje. Dużo stabilnych strzałów i chyba jeden z najlepszych regulatorów.
PFTA
Awatar użytkownika
onichimor
Posty: 608
Rejestracja: 2007-10-08, 11:07
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: onichimor »

Gdziesik widziałem całkiem sympatyczny test tegoż karabinka. Wypadł w nim bardzo dobrze, a z tego co pamiętam to i cenowo wygląda on całkiem przyjemnie. Mylę się?
HW-80ksd + DOT 4-16x42AO, QB78 Deluxe - UKRADZIONY PRZEZ MACIEJA BAJKOWSKIEGO Z PSEUDO SERWISU WIARUS, Crosman 1077 + Leapers Mini 4x32, a Swawolna uber alles!
Awatar użytkownika
Irak
Posty: 242
Rejestracja: 2007-10-04, 22:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Irak »

gdzieś ponad 3k za nowy
PFTA
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

No nie jest to tani karabin. Na poczatku myslalem ze to jest CO2 a to jednak PCP, ale wydaje mi sie ze nie jest specjalnie popularny. Wyglada zajebiscie tylko ta butla jak gasnica, jezeli chodzi o mnie to cena jest porazajaca
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Irak
Posty: 242
Rejestracja: 2007-10-04, 22:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Irak »

Ale za pcp S400 i tak trzeba dac 2k, Igor zrobił regulatory do niego dochodzi 500zł, już jest 2500 (Igor zrobił go tanio, bo taki do sztejera albo walthera to 200 ojro). Do tego dojdzie magazynek, no i się robi praktycznie kasa którą na tego wydasz, a tu jest chyba duży kartusz. Gdzie widziałem za 2900 z kawałkiem. Jeszcze trzeba butlę kupić i się robi 3500zł. Niestety PCP nie są tanie. Dlatego kupuję sprężynę na chwilę obecną, a jak dojdzie autko to wtedy nad PCP się zastanowię.
PFTA
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Ja kupiłem PCP z z dwoma butlami 4LX200bar plus luneta Hawke sport, plus pokrowiec, plus zestaw do ładowania 1500 zł, Nie jest to BSA SuperTen tylko AA S 200, ale głowę dam że z jednej i drugiej strzelałbym tak samo. Dla mnie wdawanie tych pieniędzy jest bez sensu.
guntuning.com
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

Wszystko by gralo z tymi karabinami, ale te butle i ta zawerencja z nimi to jest kicha. Daras to w sumie okazyjnie kupiles ten karabin, tyle gratow za ta cene.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Rafał z tymi butlami nie jest tak źle, napełnienie kosztuje 5 zł wystarcza na jakieś 10 doładowań razy 50 masz paczkę śrutu na butli, jeśli strzelasz na odległości mniejsze jak 50 metrów to wystarczające skupienie będziesz miał na dobre 80 strzałów. Więc naprawdę nie jest tak źle, sklep nurkowy mam niedaleko. Butle nabijają od ręki, jak sie legalizacja skończy również możesz u nich zalegalizować.
guntuning.com
Awatar użytkownika
Irak
Posty: 242
Rejestracja: 2007-10-04, 22:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Irak »

To na zdjęciu jest chyba mk2, mk3 jest nowszą konstrukcją, a tą najdroższą wersją BullBaler.
Posiada magazynek 10 strzałowy, ale można dorobić wkładkę jednostrzałową z pleksi (Cypis takie coś wykonał).
Tutaj na minus jest ciężka praca zamka bo jest 6 taktowy i ma silną sprężynę zbijaka, ale za to zbijak jest lekki co daje krótki cykl strzału.
Na plus jest 150 stabilnych strzałów, Anglicy ładują te kartusze do 260bar (ale raczej nie polecam, powinno wystarczyć 200bar). Zawsze można zabrać dodatkowy kartusz zamiast butli na strzelanie. Ten kartusz ma 200cm3, można dokupić też 400cm3
Ten karabinek to dziurkacz (mówię o wersji mk3 i bullbarel).
Masę ma dość znaczną waży chyba coś koło 3,8kg w wersji bullbarel, ma w niej dodany płaszcz na lufie gdzie władowano tłumik http://www.bsaguns.co.uk/?ID=53&ProductID=587 , z tego co wiem ten płaszcz waży koło 0,5kg więc można karabinek odchudzić montując coś takiego z włókna węglowego, albo aluminium.
Spust trzeba poprawić (szlifowanko).
To S10 nie każdemu będzie leżeć. Nie jest to też jakość Daystate, ale ma coś w sobie.
Ostatnio zmieniony 2007-10-22, 13:23 przez Irak, łącznie zmieniany 1 raz.
PFTA
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

No trzeba przyznać, że Mk3 Bullbarrel jeszcze fajniejszy... a jak ceny?
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
Irak
Posty: 242
Rejestracja: 2007-10-04, 22:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Irak »

U nas ciężko z dostępnością jest Mk3 w firmie na M..., gdzie nie kupię niczego za 3,3k.
Jest też u nich BullBarel za 3,9k. W Angli są w lepszej cenie można BullBarela nowego dorwać za 585 funciaków. Używki niestety ciężko tam dostać. W arobron też się dowiaduję za ile mogą ściągnąć.
PFTA
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Irak pisze:W arobron też się dowiaduję za ile mogą ściągnąć.
Czyli ładnie tobą zakręciła ta BSA SuperTe(e)n. ;)
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.