Air Arms S410 Xtra Hi-Power

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
indian
Posty: 114
Rejestracja: 2007-11-07, 16:13
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Air Arms S410 Xtra Hi-Power

Post autor: indian »

Witam.Po zakupie HW90 stwierdziłem że FAC 5,5mm to jest to czego mi zawsze brakowało w wiatrówkach.Jednak nadal czuję niedosyt,nie tyle mocy co finezji :D chciałbym ułożyć się wygodnie na kocu załadować śrucik do komory,przeładować i .......pyk.Niestety ani dolny naciąg HW97 ani łamanie 90tki nie bardzo to przypomina.No i tak wogule to chciałbym czasem postrzelać z PCP :>
Pobiegłem zajżeć do swojej tajnej :mrgreen: skarpety i zobaczyć co z niej wypadnie,no i nieco wypadło :D .Postanowiłem kupic swoje pierwsze PCP :mrgreen: sprężyny to moja wielka miłość ale może czas na zmiany ;)
Po krótkim przeglądzie na co mnie stać wyszło na Air Arms S410 Xtra Hi-Power 5,5mm.Akurat jest promocja(2099zł.) w jednym z naszych ulubionych sklepów :lol: .
Sama marka i sprzęt AA jest mi dobrze znany i praktycznie(przynajmniej trochę :) ) jak i teoretycznie(trochę bardziej ;) ).
W tym modelu akurat najbardziej pasuje mi możliwość regulacji mocy,jako posiadacz HW90 bardzo sobie cenię tą możliwość.
Mam tylko klka pytań,mianowicie:
Jak działa regulator mocy w takiej plujce AA,to jest jakaś śruba,przełącznik,wajcha :mrgreen:
Regulacja jest płynna czy powiedzmy co kilka żuli lub podobnie?
Ile strzałów wychodzi z kartusza przy energii min. a ile przy max?
Da się do tego modelu zapodać magazynek?
Pytanie retoryczne co podobnego moge kupić w podobnej cenie oprócz AA :)???

[ Dodano: 2008-08-21, 19:46 ]
Gdybym obejżał fotki tego sprzęta zanim napisałem ten temat to kilka żeczy bym juz wiedział np :)
Jak wygląda regulacja mocy i że plujka ma magazynek :D
Old Indian Never Die
Awatar użytkownika
radecek
Posty: 159
Rejestracja: 2007-10-18, 20:30
Lokalizacja: Napierstkowo

Re: Air Arms S410 Xtra Hi-Power

Post autor: radecek »

Cena bardzo atrakcyjna. Wg oferty na stronie dostępny jest w sklepie droższy model Air Arms S410 5,5 mm Xtra Hi-Power Side Lever. Przydał by się taki w domu :) zawsze to większa liczba jednostek ogniowych przypadająca na osobę.

http://www.air-arms.co.uk/S400S410.htm

Jeszcze mógłby być Theoben Rapid S-Type FAC
http://www.theoben.co.uk/product.php?pr ... =11&page=1
Awatar użytkownika
arturio111
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 164
Rejestracja: 2007-10-12, 21:20
Lokalizacja: Police

Re: Air Arms S410 Xtra Hi-Power

Post autor: arturio111 »

indian pisze:Witam.Po zakupie HW90 stwierdziłem że FAC 5,5mm to jest to czego mi zawsze brakowało w wiatrówkach.Jednak nadal czuję niedosyt,nie tyle mocy co finezji :D chciałbym ułożyć się wygodnie na kocu załadować śrucik do komory,przeładować i .......pyk.Niestety ani dolny naciąg HW97 ani łamanie 90tki nie bardzo to przypomina.No i tak wogule to chciałbym czasem postrzelać z PCP :>
Pobiegłem zajżeć do swojej tajnej :mrgreen: skarpety i zobaczyć co z niej wypadnie,no i nieco wypadło :D .Postanowiłem kupic swoje pierwsze PCP :mrgreen: sprężyny to moja wielka miłość ale może czas na zmiany ;)
Po krótkim przeglądzie na co mnie stać wyszło na Air Arms S410 Xtra Hi-Power 5,5mm.Akurat jest promocja(2099zł.) w jednym z naszych ulubionych sklepów :lol: .
Sama marka i sprzęt AA jest mi dobrze znany i praktycznie(przynajmniej trochę :) ) jak i teoretycznie(trochę bardziej ;) ).
W tym modelu akurat najbardziej pasuje mi możliwość regulacji mocy,jako posiadacz HW90 bardzo sobie cenię tą możliwość.
Mam tylko klka pytań,mianowicie:
Jak działa regulator mocy w takiej plujce AA,to jest jakaś śruba,przełącznik,wajcha :mrgreen:
Regulacja jest płynna czy powiedzmy co kilka żuli lub podobnie?
Ile strzałów wychodzi z kartusza przy energii min. a ile przy max?
Da się do tego modelu zapodać magazynek?
Pytanie retoryczne co podobnego moge kupić w podobnej cenie oprócz AA :)???

[ Dodano: 2008-08-21, 19:46 ]
Gdybym obejżał fotki tego sprzęta zanim napisałem ten temat to kilka żeczy bym juz wiedział np :)
Jak wygląda regulacja mocy i że plujka ma magazynek :D
Kolega ma coś takiego, co prawda już z tego strzelałem ale było to jakiś czas temu więc zadzwoniłem żeby sie upewnić :) Jest magazynek, regulacja mocy to pokrętło. Na pełnym kartuszu przy pełnej energii można oddać ok 30 strzałów. Maksymalnie uzyskał 45J (kaliber 5,5) Strzela się super jak to z AA Różnicy nie ma żadnej.......no może w skutkach trafienia :) Puszka po kukurydzy czy innym groszku na 50m powędrowała ok 1.5 m w górę a wylądowała......właściwie to nie wiem jak daleko ale pewnie ze dwa trzy metry za stolikiem. Tyle pamiętam z doznań.
stareńkie HW35 :) Gamoń PR-45, Walther CP88
Awatar użytkownika
indian
Posty: 114
Rejestracja: 2007-11-07, 16:13
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Air Arms S410 Xtra Hi-Power

Post autor: indian »

radecek pisze: :) zawsze to większa liczba jednostek ogniowych przypadająca na osobę.

http://www.air-arms.co.uk/S400S410.htm

Jeszcze mógłby być Theoben Rapid S-Type FAC
http://www.theoben.co.uk/product.php?pr ... =11&page=1
Liczba jednostek ogniowych w moim domu przewyższa liczbę lokatorów :D zdecydowanie.
Co do wersji SL to już nadmiar finezji,jeszcze szoku dostane :lol: .Theobeny odpadają ze względu na ceny tak samo jak AA w wersji SL zresztą.
Pozatym trza pukawke zarejestrować i wydać kasy trochę,swoją droga ciekawe czy będe musiał przejść całą procedurę od początku jak w przypadku HW90 czy wystarczy sama rejestracja następnej sztuki BRONI pneumatycznej :mrgreen: (ciekawie brzmi) na moje nazwisko.
Jak pomyślę o tym łażeniu po pieczątke tam po zaświadczenie tam i po jeszcze kilka żeczy nie wiadomo gdzie i po co to już mi się nie chce :x .
Old Indian Never Die
Strzelec31
Posty: 319
Rejestracja: 2010-01-03, 15:40
Lokalizacja: Kuźnica Katowska

Post autor: Strzelec31 »

Czy na wiatrówkę FAC potrzebny jakiś sejf lub szafa?
QB78(.177) + Gamo 6-24x50AOE
Pilne:
!Zaginiona!
Awatar użytkownika
CHUDY150
Posty: 18
Rejestracja: 2008-09-19, 14:18
Lokalizacja: WAWA

Post autor: CHUDY150 »

Nie potrzebujesz żadnej szafy lub sejfu.
Wystarczy pokrowiec. :mrgreen:
---LOS NAGRADZA PRZYGOTOWANYCH---