Lupa na 50 m

Moderator: Hiszpan63

Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Lupa na 50 m

Post autor: Rlyeh »

Hm, nie wiedziałem gdzie to wcisnąć, więc wylądowało tutaj.
Mam nadzieję postrzelać sobie 50 m do tarczy - (mam nadzieję że to będzie kpn 50 m :p) - i tu nasuwa się pewien kłopot. Nie strzelałem jeszcze na takie odległości, bo zwyczajnie nie mam gdzie (25 m to też problem), więc idę "na żywioł". Jednakowoż pomijając kwestie osobiste mam problem z przygotowaniem technicznym sprzętu. Co zainstalować na wiatrówce?

1) Hensoldt - jaki jest, to każdy widzi - jest wyosiowany, po ostrzelaniu jest elegancko, obraz - świetny;
2) Zomz PO 4 x 34 (wybieramy "optical sights"), trzy groty - trochę nietoleracyjny jeśli chodzi o odległość oka od okularu, no ale... bardzo ładny obraz i w ogóle...
3) Vomz 8 x 56, duplex, jedyna zaleta to to powiększenie, obraz jest jak dla mnie fatalny (w porównaniu z dwiema poprzednimi).
Ostatnio zmieniony 2010-06-07, 16:42 przez Rlyeh, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

A możesz wykonać próby z każdym z nich. Byłaby bezcenna porada _ myślę, że w optyce.
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Hmmm, z tych trzech to faktycznie ciężko coś wybrać na 50 m. Hensold ma małe powiększenie, zomz te nieszczęsne trzy groty- ciężko dokładnie ustawić "oko" na celu, vomz z tym obrazem rzeczywiście....Myślę, że najlepiej jak zrobisz tarczkę z każdego i wtedy będziemy wszyscy wiedzieli :> . Ja osobiście bym się nie zdecydował na taką odległość, ale młodości podaj mi skrzydła. Wklej proszę potem wyniki, popatrzymy,
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
arturio111
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 164
Rejestracja: 2007-10-12, 21:20
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

na 50m to chyba tylko vomz a duplex Czarku to nie trzy groty ;P Sam strzelałem z duplexem i nie miałem problemów. Jak dużo się strzela to można zapamiętać poprawki do 50m. Dalej to już zaczynają się problemy niestety
stareńkie HW35 :) Gamoń PR-45, Walther CP88
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Rlyeh pisze:2) Zomz PO 4 x 34 (wybieramy "optical sights"), trzy groty - trochę nietoleracyjny jeśli chodzi o odległość oka od okularu, no ale... bardzo ładny obraz i w ogóle...
Zomz ma trzy groty :> duplexa faktycznie vomz, raczej nic nie pomyliłem,
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

z tych trzech. na 50m postawił bym na Vomz'a.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
krystian
Posty: 576
Rejestracja: 2007-10-05, 15:01
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian »

Vomz jak najbardziej! niedługo bede miał silverpointa to zrobie jakiś test na te 50 m :) (testowany będzie hendsold )
Lgm2 + Doc
virus
Posty: 453
Rejestracja: 2007-10-08, 07:06
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

krystian, masz wiatrówkę o tłoku tak ciężkim, że silverpoint nie będzie niszczył sprężyny? z tego co wiem to nadaje się do mocnych PCP i GasRam-ów. Sam strzelałem nim ze Slavi 634 i sprawiało mi to średnią przyjemność. Pomijając już destrukcyjne działanie na sprężynę.Po Twoich postach widzę, że wiedzę masz dużą wiec pewnie niepotrzebnie to napisałem ale silverpointa osobiście nie polecam :)
pozdrawiam
HW97K by Hogan + DOT 6x24x42 MD
IŻ-38
Awatar użytkownika
Irak
Posty: 242
Rejestracja: 2007-10-04, 22:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Irak »

no właśnie odnośnie zażynania sprężyn, nie ma co się bawić ciężkimi śrutami jak również tymi zbyt lekkimi, najlepiej trzymać się masy exacta tych około 0,5g
PFTA
virus
Posty: 453
Rejestracja: 2007-10-08, 07:06
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

przepuściłem osobiście 300 sztuk baracuddy przed Gamo huntera 440 ponadlimitowego i się okazało później, że następnemu właścicielowi pękła sprężyna w tłoku. Po całkowitym przebiegu , o zgrozo, 500 śrucin. Tak właśnie działa ciężki śrut na sprężynę z tłokiem o masie pomiędzy 100-200gram
HW97K by Hogan + DOT 6x24x42 MD
IŻ-38
Awatar użytkownika
Irak
Posty: 242
Rejestracja: 2007-10-04, 22:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Irak »

przy lekkim natomiast nie zdąży wytowrzyć się poduszka powietrzna, co doprowadzi na dłuższą metę do tego samego
PFTA
Awatar użytkownika
krystian
Posty: 576
Rejestracja: 2007-10-05, 15:01
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian »

Testy mam zamiar robic jak skoncze robić gas ram :mrgreen: :mrgreen:



krystian
Lgm2 + Doc
virus
Posty: 453
Rejestracja: 2007-10-08, 07:06
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

i wszystko w temacie :)
HW97K by Hogan + DOT 6x24x42 MD
IŻ-38
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

dagoo pisze:Ja osobiście bym się nie zdecydował na taką odległość, ale młodości podaj mi skrzydła.
Wyznaję zasadę, że jeśli coś w ogóle widać, to teoretycznie da się w to trafić. Wszyscy znamy różnice między teorią a praktyką ;]

Założę Vomza, w końcu to tylko zabawa. Wezmę ze sobą pozostałe dwie - jak będę miał możliwość, popróbuję z każdej.