Bullpup Skorpion-pierwszy polski bulik

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Przemek, to chyba nie grzech pytać. To nowość i każdy chce wiedzieć jak najwięcej. Ja już przebieram nogami bo wyraziłem chęć zakupu tego sprzętu. I wezmę w ciemno.
Woytan, dzięki za odp odnośnie stopki i przeładowywania , właśnie o SL mi biegało. No to jeszcze jedno pytanko na dziś, obiecuje że ostatnie :) . Jaką długość lufy docelowo przewidujecie w skorpionie?
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
warchlaq
Posty: 60
Rejestracja: 2009-06-14, 09:12
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: warchlaq »

...
Ostatnio zmieniony 2012-02-01, 20:21 przez warchlaq, łącznie zmieniany 2 razy.
Daystate MK3 .22, Theoben RAPID MK II .22, Hatsan 125 .22, Tikka T3 Varmint 223REM, CZ550 FS 308Win i starczy :)

http://airgun-hunting.pl
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

OT:
Przemek :! Cwaniaczku :! teraz już wiem czemu tak chętnie wybierasz trasy do Łodzi ;)
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

maximus pisze:Przemek, to chyba nie grzech pytać. To nowość i każdy chce wiedzieć jak najwięcej.
Oczywiście , tyle , że to prototyp i zdjęcia poglądowe ... do czasu oferty jeszcze się pewnie kilka rzeczy urodzi ... ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Starszy_Pan pisze:Przemek Cwaniaczku teraz już wiem czemu tak chętnie wybierasz trasy do Łodzi
Mireczku ... pudło :mrgreen: Informuję , że nie mam z tym projektem nic wspólnego :! ... z żalem informuję ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

OT:
Mireczku ... pudło :mrgreen: Informuję , że nie mam z tym projektem nic wspólnego :! ... z żalem informuję ...
Cziestnoje pionierskoje :?
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 604
Rejestracja: 2011-01-20, 11:20
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: donkihot »

Mirek daj spokój, przecież Przemek i tak się nie przyzna że ma tam po trasie "koleżankę" ;)
Non mitterent iustus ledo, in es est ingenti.
Nie strzelać tylko trafiać, sztuka to przeogromna.
woytan

Post autor: woytan »

maximus pisze:Jaką długość lufy docelowo przewidujecie w skorpionie?
Dla bulla ok. 40cm.
Dla konstrukcji w "standardowym" łożu do 60cm przy lufach LW.
Ostatnio zmieniony 2011-12-30, 13:35 przez woytan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Starszy_Pan pisze:Cziestnoje pionierskoje
Słowo oficerskie ... :!
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

O Dziękuję bardzo za odp
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Koledzy, dajcie konstruktorom zrealizować projekt. a wariacje pózniej, na obstalunek, za dopłatą...why not... :P
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Wizualnie wygląda fajnie. Nigdy nie miałem okazji postrzelać z tego typu karabinu. Zakładam, że będzie jakaś nakładka drewniana na blok? bo w chwili obecnej wygląda to tak jakby trzeba było się do bloku policzkiem przytulać :shock: Jak dla mnie za wysoko siedzi luneta na szynie i montażu. To takie moje marudzenie. Od jakiegoś czasu interesuje mnie ten temat ale w wersji palnej. Nie sądziłem, że kiedykolwiek powstanie profesjonalna wiatrówka w tym stylu. Jestem pod wrażeniem. Jak tylko zobaczyłem system w proponowanej osadzie to od razu zaświtało mi, że gdzieś już taki komplet widziałem. No może nie taki ale bardzo podobny. Poszperałem w archiwum i już wiem to był AT44 :mrgreen: wpadł mi w oko na jednym zagranicznym forum i autor jakby znany :mrgreen:
Z niecierpliwością będę śledził dalsze prace nad tym projektem. I mam nadzieję, że kiedyś uda mi się z takiego karabinka postrzelać :mrgreen:
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Chyba lepiej teraz popytać, powydziwiać, zasugerować, niż później po zakupie patrzeć jak z każdym egzemplarzem się rozwija, lub usuwane są jakieś tam wady "wieku dziecięcego".
W końcu produkuje się pod klienta...
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Pekator.com
Posty: 8
Rejestracja: 2011-11-05, 22:03
Lokalizacja: Polska

Post autor: Pekator.com »

JesperKyd pisze:Chyba lepiej teraz popytać, powydziwiać, zasugerować, niż później po zakupie patrzeć jak z każdym egzemplarzem się rozwija, lub usuwane są jakieś tam wady "wieku dziecięcego".
W końcu produkuje się pod klienta...
Dokładnie tak jak piszesz kolego...
Czytamy wszystko co piszecie bardzo uważnie i wszelkie sugestie bierzemy pod rozwagę.
Jednak nie da się upchnąć wszystkich marzeń w jednym projekcie - ale będziemy robić co w naszej mocy :P
Tak jak wcześniej pisałem docelowy produkt będzie się różnił blokiem który da nam większe możliwości dostosowania do potrzeb indywidualnych klienta.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Kilka nowych fotek, już z anodowaną szyną i wyszlifowaną osadą. Pozostała do wycięcia stopka, zrobienie dremelka na chwycie, wycięcie kanałku do prowadzenia śrutu i położenie oleju. No i będzie powoli finał. Już pracujemy nad nowym rozwiązaniem bloku, zmianą regulatora i odchudzeniem całości.
Ten karabinek który widzicie poniżej to będzie jedyna i niepowtarzalna wersja, można powiedzieć że unikat. :D

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek
guntuning.com